Jump to content
Guest Art Motorsport

Vw Golf 7 Συναγερμος Αυτοκινητου

Recommended Posts

Guest Art Motorsport

θελω την βοηθεια σας εχω  παραγγείλει το vw golf 7 R-Line και μου κανουν δωρο τον Συναγερμο  stern τον ξερετε αξιζει να τον βαλω τον συναγερμο μου πανε οτι τον δινει η kosmocar θελω βοηθεια  σας ευχαριστω για την βοηθεια πειτε μου αμα εινε μαπα να μην τον βαλω και να βαλω καποιον συναγερμο απεξω απο την Αντιπροσωπεια 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ειχαν πει οτι θα μου τον κανουν δωρο (προφανως ειναι στανταρ πολιτικη..).

Μου ειχαν πει οτι ειναι αρκετα αξιοπιστος και βασικο οτι δουλευει με το κλειδι του αυτοκινητου..

Τελικα εβαλα αναγκαστικα τον εργοστασιακο που παει πακετο με το keyless. Περισσοτερες λεπτομεριες απο τους φιλους που εχουν το συγκεκριμενο συναγερμο..

Τωρα αν μπορουν να σου κοψουν το κοστος (που δεν το νομιζω..) ή να σου κανουν κατι αλλο δωρο που θα ηθελες και να βαλεις εσυ καποιον αλλο που εσυ θες δεν χανεις κατι να το ρωτησεις..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι να βαλεις αυτον που σου λεει η αντιπροσωπεία αφου ειναι δωρο, εξω θα σε γδύσουν και δεν ξερω τι δουλεια θα σου κανουν, περαν της εγγύησης που υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου είπαν για δώρο τον συναγερμό. ο οποίος μετά από ψάξιμο δεν είναι αυτός που δίνει η VW αλλά κάποιος άλλος συμβατός.ο οποίος για να μου τον περάσουν έπρεπε να μείνει το αυτοκίνητο ακόμη δυο μέρες να μου το ξηλώσουν για να το περάσουν, πράγμα που δεν ήθελα καινούριο αυτοκίνητο να μου το ξηλώσουν και εκτός αυτού ανυπομονος να το παραλάβω και έτσι μου έδωσαν άλλο δώρο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oι συναγερμοι δωρο μπαίνουν εδω στην ελλαδα και σαφως δεν ειναι vw, αν θέλεις vw πρέπει να το γράψεις στο κατάλογο με τα πρόσθετα, αλλα σκέψου και το αλλο να μην βάλεις και να πας εξω να σου βάλουν και να σου διαλύσουν αυτοι το καινούργιο αυτοκίνητο ε?

Link to comment
Share on other sites

Oι συναγερμοι δωρο μπαίνουν εδω στην ελλαδα και σαφως δεν ειναι vw, αν θέλεις vw πρέπει να το γράψεις στο κατάλογο με τα πρόσθετα, αλλα σκέψου και το αλλο να μην βάλεις και να πας εξω να σου βάλουν και να σου διαλύσουν αυτοι το καινούργιο αυτοκίνητο ε?

Συμφωνώ μαζί σου,αλλά όταν είχα κάνει παραγγελία το αυτοκίνητο μου είπαν ότι θα μου κάνουν δώρο τον συναγερμό,δεν μου είπαν τι και πως... και μετά από 3 μήνες που ήρθε το αμάξι τα έμαθα,ενώ αν ήξερα από την αρχή θα ζητούσα να μου περάσουν στην παραγγελία και τον συναγερμό από το εργοστάσιο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου,αλλά όταν είχα κάνει παραγγελία το αυτοκίνητο μου είπαν ότι θα μου κάνουν δώρο τον συναγερμό,δεν μου είπαν τι και πως... και μετά από 3 μήνες που ήρθε το αμάξι τα έμαθα,ενώ αν ήξερα από την αρχή θα ζητούσα να μου περάσουν στην παραγγελία και τον συναγερμό από το εργοστάσιο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στελιο ξερεις ομως οτι  ειναι +300€ για να μπει ο εργοστασιακος..  Και χανεις τα +100 περιπου που κοστιζει αυτος που βαζουν οποτε εχουμε ενα κοστος 400€..

Εγω δεν ειχα επιλογη λογω του οτι πηγαινε πακετο με το keyless. Αλλιως ελεγα να βαλω αυτον που εδειναν, ξερoντας ομως οτι ειναι aftermarket.

Με το κοστος αυτο θα μπορουσα να προσθεσω κατι που δεν μπορει να μπει αργοτερα (ή τουλαχιστον κοστιζει πολλαπλασια οπως συνηθως συμβαινει με οτι δεν προσθεσεις στον εργοστασιακο εξοπλισμο..).

 

Τα θετικα με τον εργοστασιακο συναγερμο ειναι οτι:

 

1. δεν σου ξηλωνουν τιποτα για την τοποθετηση, 

2. δεν βλεπεις πουθενα αιθητηρες (εχει μονο ενα κουμπακι στη μεσα μερια στην κωλωνα για απενεργοποιεις το εσωτερικο ρανταρ)

3. αν εχεις καποιο προβλημα με την λειτουργια αυτο θα καταγραφει και θα  εμφανιστει οταν μπει το διαγνωστικο στο σερβις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα χρηματα ο εργοστασιακος, περιμενεις λιγο και εισαι οκ με τον free, ετσι τον εβαλα και εγω κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα χρηματα ο εργοστασιακος, περιμενεις λιγο και εισαι οκ με τον free, ετσι τον εβαλα και εγω κανενα προβλημα

Νικο λιγο ισοπεδωτικο σε βρισκω αλλα ΟΚ. Προφανως τα θετικα που ανεφερα παραπανω μαλλον σε βρισκουν αδιαφορο αλλα για καποιους ισως εχουν αρκετη σημασια..

Οπως και να εχει ο καθενας επιλεγει που θα δωσει τα λεφτα του.. ;)

Edited by pettros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.