Jump to content
Vasilispolo6r

Προβλημα Με Εξατμιση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.. Εχει λιγες μερες που εβγαλα το μεσαιο καζανακι και παρατηρησα οτι το αυτοκινητο εχει χασει σε δυναμη.επισης πριν αφεραισω αυτο ειχα βαλει κ ενα ελευθερο τελικο και παλι ειχα παρατηρησει οτι εχασα λιγο στα χαμηλα.Τι μου προτινετε να κανω; να βαλω παλι ολα τα μαμα επανω η να στενεψω σωληνα ωστε να αποκτησω και παλι backpressure? ..Το αυτοκινητο ειναι polo 1.2 tsi 105ps

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν εβγαλες το μεσαιο λογικα πρεπει να εβαλες κ σωληνα αλλο απο το καταλυτη μεχρι το τελικο πιο φαρδυ  ...αλλιως δεν εκανες τπτ.με μαμα καταλυτη μη περιμενεις διαφορα μονο  αφαιρωντας μεσαιο..κ βαζοντας τελικο ..τουρμπο εχεις μια ολοκληρωμενη λυση 8α δεις διαφορα σωστη..

Link to comment
Share on other sites

Να βαλεις παλι το μεσαιο πανω για να επανελθει το αμαξι.

 

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Να φτιάξεις ένα καλό downpipe μαζί με καταλύτη και τα υπόλοιπα μαμά αν θες βελτίωση στην εξάτμιση.

Φυσικά με σωστές διαμέτρους τηρουμένων των αναλογιών του αυτοκινήτου.

 

Αν και το καλύτερο θα ήταν πρόγραμμα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Στο ειχα πει φιλε μου οτι θα χασει το αμαξι σου σε προηγουμενο post αν θυμασαι.Εμενα που ειναι παλιοτερο και ατμοσφαιρα δεν εχασε και ανεπνεσε σχετικα αλλα στους περισσοτερους απο οσο ακουω κοβει αρκετα.Με επαναφορα μεσαιου σε μαμα φυσικα και θα γινει το αμαξι σου οπως πριν.Εΐχα και εγω πριν κανα μηνα που εψαχνα συνεχεια με αυτο το θεμα και τελικα μου βγηκε σε καλο να βγαλω το τεραστιο μεσαιο της vw και να βαλω σωστο σωληνα.Δεν ισχυει για ολα τα αμαξια απο οσο εχω καταλαβει ομως.Και τελος τελικο απο οσο ξερω δεν εχει καμια διαφορα ουτε σε αποδοση ουτε σε καταναλωση οποτε μπορει να ειναι η ιδεα σου οτι εχασε.Δεν ειμαι και μηχανικος οτι ψαχνω λεω.. ευχομαι να επανελθει το αμαξι σου εκει που σε ευχαριστουσε

Edited by Alexandros GroupVag
Link to comment
Share on other sites

Στο ειχα πει φιλε μου οτι θα χασει το αμαξι σου σε προηγουμενο post αν θυμασαι.Εμενα που ειναι παλιοτερο και ατμοσφαιρα δεν εχασε και ανεπνεσε σχετικα αλλα στους περισσοτερους απο οσο ακουω κοβει αρκετα.Με επαναφορα μεσαιου σε μαμα φυσικα και θα γινει το αμαξι σου οπως πριν.Εΐχα και εγω πριν κανα μηνα που εψαχνα συνεχεια με αυτο το θεμα και τελικα μου βγηκε σε καλο να βγαλω το τεραστιο μεσαιο της vw και να βαλω σωστο σωληνα.Δεν ισχυει για ολα τα αμαξια απο οσο εχω καταλαβει ομως.Και τελος τελικο απο οσο ξερω δεν εχει καμια διαφορα ουτε σε αποδοση ουτε σε καταναλωση οποτε μπορει να ειναι η ιδεα σου οτι εχασε.Δεν ειμαι και μηχανικος οτι ψαχνω λεω.. ευχομαι να επανελθει το αμαξι σου εκει που σε ευχαριστουσε

 

Δηλαδή,έβγαλες το μαμα μεσαιο σε αμαξι με μαμά χαρτογραφηση και νομιζεις οτι το αμάξι εχει αναπνευσει?

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου αμαξι πηγαινει καλυτερα εκτοτε.Επιτελους εχω 3η ταχυτητα που ηταν ψοφια.Για το τι γινετα;ι με tsi δε γνωριζω.Απλα ειπα τι συνεβη σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.