Jump to content
Wisdom

Κλεμμένο Passat Cc? Κι Όμως Ναι!

Recommended Posts

Είχα ακούσει πριν λίγο καιρό όταν συνέλαβαν τους ληστές στον Βόλο ότι ένα από τα κλεμμένα αυτοκίνητα που χρησιμοποιούσαν ήταν Passat που είχαν κλέψει στη Γλυφάδα. Σήμερα όμως η αστυνομία έδωσε στη δημοσιότητα λεπτομέρειες και φωτογραφίες σχετικά με αυτούς (εδώ: http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content〈=%27..%27&perform=view&id=54106&Itemid=1520〈=) σε μία από τις οποίες φαίνεται ότι το όχημα είναι τελικά VW Passat CC

 

11062015_xrysiakti002.jpg

 

Το είχαν κλέψει λέει αρχές Μαΐου στη Γλυφάδα (οι πινακίδες που φαίνονται είναι πλαστές) ελπίζω να μην είναι κάποιου από εδώ γιατί ούτε την ασφάλεια κλοπής θα πάρει και άντε να το επαναφέρει από το ρημαδιό που θα το έχει αφήσει η σήμανση.

 

Και κάπως έτσι καταρρίπτεται και ο μύθος ότι τα αμάξια μας δεν τα προτιμάνε γιατί τάχα έχουν δύσκολες κλειδαριές, δύσκολα immobilizer ή γιατί δεν κυκλοφορούν πολλά και σταμπάρονται εύκολα...

 

Ας προσέχουμε λοιπόν όσο μπορούμε.

Edited by Wisdom
Link to comment
Share on other sites

Φίλου μου Citroen DS3 το αγόρασε καινούργιο πέρσι τον Ιανουάριο και τέλη Απριλίου είχε κατέβει βόλτα απο το χωριό που μένει στην Αθήνα και το πάρκαρε Μαρούσι στο mall οχι μέσα στο parking απ έξω, πήγε μετά απο 1,5 ωρα να το πάρει πουθενά το αυτοκίνητο.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλου μου Citroen DS3 το αγόρασε καινούργιο πέρσι τον Ιανουάριο και τέλη Απριλίου είχε κατέβει βόλτα απο το χωριό που μένει στην Αθήνα και το πάρκαρε Μαρούσι στο mall οχι μέσα στο parking απ έξω, πήγε μετά απο 1,5 ωρα να το πάρει πουθενά το αυτοκίνητο.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 Για την περοχή του mall, ειδικά στον παράδρομο από την απέναντι μεριά έχω, δυστυχώς,ακούσει για περιστατικά κλοπών αυτοκινήτων :sad:  αλλά και για σπάσιμο τζαμιών μήπως και βρούν τπτ μέσα και το πάρουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την περοχή του mall, ειδικά στον παράδρομο από την απέναντι μεριά έχω, δυστυχώς,ακούσει για περιστατικά κλοπών αυτοκινήτων :sad: αλλά και για σπάσιμο τζαμιών μήπως και βρούν τπτ μέσα και το πάρουν!!!!

Ακριβως.

Ειδικα απο την απεναντι πλευρα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήταν τυχερός γιατι πριν 10 μέρες άλλαξε ασφαλιστή εταιρία και τελευταία στιγμή έβαλε κλοπή. Οποτε πηρε πίσω την αντικειμενική αξία. Έχασε βέβαια ενα μικρό ποσό αλλα απο το να χάσεις 16.000 χιλιάρικα.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.