Jump to content
takispapas

Προβλημα Με Τον Εγκεφαλο Δικτυου.

Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω το polo 6r μοντελο του 2010... Ειχε το εξης προβλημα... ενω ηταν σταθμευμενο στο γκαραζ και υστερα συνηθως απο μια βδομαδα ακινησια τελειωνε η μπαταρια... το ειχα παει σε 2 ηλεκτρολογους και κανεις δεν εβρισκε διαρροη... τελευταια φορα τελειωσε η μπαταρια υστερα απο 2 μερες ακινησιας και ετσι πηρα την μεγαλη αποφαση να το παω στν αντιπροσωπεια.. υστερα απο 4 μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εχει προβλημα ο εγκεφαλος δικτυου και αναβει μονος του ενω το αμαξι ειναι σβηστο εχοντας το παραπανω αποτελεσμα. οταν τους ρωτησα που ωφειλεται το προβλημα μου ειπαν πολυ πιθανον τα xenon (τα οποια δν ειναι μαμα και τα οποια ειναι τοποθετημενα πανω στο αμαξι 2 χρονια τωρα) να εδωσαν αντιθετο ρευμα στον εγκεφαλο και να εβγαλε το προβλημα... το κοστουμι? 500 ευρω... θελω να ακουσω γνωμες... ισχυουν αυτα που μου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις αλλαξει ραδιο η διαρροη ειναι απο εκει,

 

δωσε μου κωδικο δυκτιουυ ΑΝ φταιει αυτος να βρουμε εναν μεταχειρισμενο με κανα 50αρκο να τον βαλεις να ησυχασεις

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις αλλαξει ραδιο η διαρροη ειναι απο εκει,

 

δωσε μου κωδικο δυκτιουυ ΑΝ φταιει αυτος να βρουμε εναν μεταχειρισμενο με κανα 50αρκο να τον βαλεις να ησυχασεις

οχι δεν εχω αλλαξει ραδιο... ειναι στην αντιπροσωπεια τωρα.. πες μου που ειναι ο εγκεφαλος δικτυου και οταν το παρω θα σου στειλω τον κωδικο σε μηνυμα... το θεμα μου ειναι οτι υπαρχει τετοια περιπτωση? να εδωσαν τα xenon αντιθετο ρευμα?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν γινεται να εωσαν αντιθετο, τον κωδικο θα τον δεις με διαγνωστικο ή ζητησε τον απο την ατιπρωσοπια.

εγινε φιλε μου! θα τον ζητησω και θα σου στειλω μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδεσε τα ballast και δες αν τρωει τη μπαταρια.

Τα ballast ειναι πανω φυσες των εργοστασιακων η με ρελε απευθειας στην μπαταρια;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδεσε τα ballast και δες αν τρωει τη μπαταρια.

Τα ballast ειναι πανω φυσες των εργοστασιακων η με ρελε απευθειας στην μπαταρια;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

κατα 90% νομιζω ειναι πανω στις φυσες των εργοστασιακων... υστερα απο καινουργια ενημερωση μου ειπαν οτι κατα την διαρκεια που ειναι το αμαξι σβηστο πολυ πιθανον ο εγκεφαλος να αντιλαμβανεται τα xenon ως ξενο σωμα, να αναβει και να προσπαθει να τα διαβασει τραβοντας ρευμα απο την μπαταρια... θα μου βαλουν τα μαμα φωτα πανω και θα ξανακανουν τις μετρησεις....

Edited by takispapas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.