Jump to content
Christian7

Golf 7 - Επιλογής Ανάρτησης

Recommended Posts

Στις τιμές που αναφέρεις συμπεριλαμβάνονται και top mounts κλπ? Αν όχι 450€ για σκέτα αμορτισέρ sachs μου φαίνονται πολλά, στο golf vi 350€ έδωσα για τετράδα sachs, top mounts skf και εργατικά-ευθυγραμμιση

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η μεγαλύτερη μετακίνηση είναι χαμηλό φορτίο (μόνο εγώ μέσα δλδ).

Η τιμή είναι κομπλέ , αν εννοείς βάσεις λάστιχα τοποθέτησης κλπ. 

 

για κάποιο λόγο νόμιζα ότι θα κρατήσουν κι άλλο σε χλμ. Όποτε για να αποφύγω τπτ ζημιές στο αυτοκίνητο θα επισπευσω αλλαγή. 
 

γνωριζετε ποιος τύπος είναι πιο κοντά στα εργοστασιακά ; Η πρέπει να πάω αναγκαστικά στα 800-850 που μου πρότεινε.

 

να τονίσω πρώτα πήρε αριθμό πλαισίου και μετά το έψαξε για να μου πει προσφορές (αν λέει κάτι αυτό στο ότι μπορεί να βρει εργοστασιακά)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα tdi 1.6 με προγραμμα revo και 17αρες ζαντες και θελω να το χαμηλώσω 3 πόντους. Απο οτι εχω καταλαβει τα r line έχουν αυτη το στήσιμο που θελω. Επειδή δεν θελω να δώσω πολλά λεφτα και αν αλλαξω μονο ελατήρια απλα θα καταδικασω τα μαμα αμορτισέρ, μήπως εχει κάποιος απο εδω μαμα r line και σκέφτεται να μου τα πουλήσει???

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

αν επιτρέπεται όταν λες Rline. 

Rline diesel θα πρέπει να είναι τα αμορτισέρ που ψάχνεις.

 

και όχι Rline βενζίνη

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρέπεται όταν λες Rline. 
Rline diesel θα πρέπει να είναι τα αμορτισέρ που ψάχνεις.
 
και όχι Rline βενζίνη
Νόμιζα οτι ειναι τα ίδια αλλα αν ειναι διαφορικά και εισαι σιγουρος γι αυτο ναι θα ηθελα απο tdi τοτε

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν , Nivar1979 said:

Νόμιζα οτι ειναι τα ίδια αλλα αν ειναι διαφορικά και εισαι σιγουρος γι αυτο ναι θα ηθελα απο tdi τοτε

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

πρόσεξε για να μην υπάρχει παρεξήγηση.

δεν έχω τα αμορτισέρ που ψάχνεις.

 

απλος έτσι όπως το έγραψες ήταν λίγο γενικό.

 

κάι κατά 90% λόγο ότι είναι diesel και όπως όλα τα diesel έχουν διαφορετικά αμορτισέρ.

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα tdi 1.6 με προγραμμα revo και 17αρες ζαντες και θελω να το χαμηλώσω 3 πόντους. Απο οτι εχω καταλαβει τα r line έχουν αυτη το στήσιμο που θελω. Επειδή δεν θελω να δώσω πολλά λεφτα και αν αλλαξω μονο ελατήρια απλα θα καταδικασω τα μαμα αμορτισέρ, μήπως εχει κάποιος απο εδω μαμα r line και σκέφτεται να μου τα πουλήσει???

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Βαλε αγγελια ζητησης


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Βαλε αγγελια ζητησης


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εχουμε αγγελίες στο φόρουμ η στο car εννοείς?

Στάλθηκε από το LYA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο forum εχει αγγελιες ζητησης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

εχω το προαναφερόμενο γκολφακι την έκδοση των 105 ίππων.

Λόγω του ότι έχω φτάσει τα 150.000 χλμ νομίζω ήρθε ο καιρός και να αλλάξω τα αμορτισέρ του.

Θέλω να βάλω ένα κλικ πιο σκληρά απο αυτα που φοράει μαμα, γιατί μου φαίνονται αρκετα βαρκαρόλα, βέβαια δεν έχω εικόνα τι συμπεριφορά έχουν οταν είναι φρέσκα γιατι το αμαξι το αγόρασα 1 χρόνο πριν μεταχειρα.

Τι θα προτείνατε να βάλω? τα μαμα, της sachs ενα κλικ πιο σκληρά ή billstein ? προφανώς και τα billstein βγαινουν πιο ακριβά απο όλα...

Επίσης ποιας εταιρείας αμορτισερ φοραει μανισια?

 

Ευχαριστώ, Νίκος

Edited by nickgn
Link to comment
Share on other sites

ολα ξεκινανε απ τη τσεπη σου.επισης,θες να χαμηλωσει?θες να ειναι στο ιδιο υψος αλλα πιο σφιχτο?τι χρηση κανεις?τι απαιτησεις εχεις?

 

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θελω να το χαμηλωσω, γιατι οντας ψαροτουφεκας δεν με περνει το χαμηλωμα, μονο λιγο πιο σκληρα απο αυτα που φοραει θα ηθελα για να εχω ενα καποιο καλυτερο κρατημα σε στροφες Πηλιου... το μπατζετ μου ειναι ταβανι 500!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Επειδη ειμαι στο ψαξιμο αναρτησης για το golf (mk7 1.4tsi 150hp DSG7) ενω αρχικα σκεφτομουν τον συνδιασμο αμορτισερ με ελατηρια τελευταια μου εχει κολλησει το coilover και πιο συγκεκριμενα της kw η street comfort...την διαφορα στο κοστος της μιας με την αλλη τη γνωριζω...αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αξιζει τελικα η street comfort στο συγκεκριμενο αμαξι ή θα ειναι υπερβολη και πεταμενα λεφτα? Η χρηση που γινεται στο αμαξι προφανως και δεν ειναι οι πιστες και τα track day κυριως χρησιμοποιειται στην πολη (αθηνα) αττικη οδο εθνικες κλπ...θα ηθελα απο τη μια να εχει αρκετα καλο κρατημα στις στροφες απο την αλλη ομως να μη χασει σε ανεση και κοπαναει το αμαξι...η πρωτη σκεψη ηταν για bilstein b8 με ελατηρια eibach pro kit μετα ακουγα απ οσους την ειχαν οτι χτυπαει και λιγο...μετα διαβαζω οτι η ιδανικη λυση για κρατημα χωρις να χασεις σε ανεση ειναι η street comfort..αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει στο συγκεκριμενο αμαξι να μπει μια τετοια αναρτηση...οκ δεν ειναι και matiz ουτε accent...αλλα δεν το λες και αμαξι επιδοσεων...οπως ενα s3 ή ενα gti ή ενα r2.0...ποια η γνωμη σας? 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχετε να προτείνεται ανάρτηση για gkolf r 7 (model 2018 310hp) ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενη και ύψος και σκληρότητα ;

Απαραίτητα να συνεργάζεται  με προφίλ εργοστασιακού επιλογέα (κουμπί). 

Edited by Dimitris_MK7_R
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2023 at 8:52 ΜΜ, Dimitris_MK7_R said:

Καλησπέρα , έχετε να προτείνεται ανάρτηση για gkolf r 7 (model 2018 310hp) ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενη και ύψος και σκληρότητα ;

Απαραίτητα να συνεργάζεται  με προφίλ εργοστασιακού επιλογέα (κουμπί). 

Χρόνια πολλά !!

κανεις δεν έχει άποψη ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ....

Εχω ενα Golf mk7,5 TSI 1500 EVO 150 PS Μοντελο04-2019 .

Αυτο που θελω να κανω ειναι να χαμηλωσω το αυτοκινητο εστω 3 cm και βασικα να μην παιρνει κλησεις το αμαξωμα .

Η Μια λυση που μου προτειναν ειναι μονοο τα γνησια ελατηρια απο R-Line 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ....

Εχω ενα Golf mk7,5 TSI 1500 EVO 150 PS Μοντελο04-2019 .

(Αυτο που θελω να κανω ειναι να χαμηλωσω το αυτοκινητο εστω 3 cm και βασικα να μην παιρνει κλησεις το αμαξωμα) .

Η Μια λυση που μου προτειναν ειναι να βαλω μονο τα γνησια ελατηρια απο R-Line εκδοση 'η απο το Gti 

Η δευτερη λυση που μου προτειναν σε μαγαζι εκτος αντιπροσωπειας ειναι : Ελατηρια eibach γυρω στα 200 Ελατηρια HR γυρω στα 300 και συνδιασμο τα ελατηρια HR με αμορτισερ KONI κοκκινα SPECIAL ACTIVE προοδευτικα στα 1000....

Ποια η γνωμη σας ?? Ευχαριστω .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ....

Εχω ενα Golf mk7,5 TSI 1500 EVO 150 PS Μοντελο04-2019 .

(Αυτο που θελω να κανω ειναι να χαμηλωσω το αυτοκινητο εστω 3 cm και βασικα να μην παιρνει κλησεις το αμαξωμα) .

Η Μια λυση που μου προτειναν ειναι να βαλω μονο τα γνησια ελατηρια απο R-Line εκδοση 'η απο το Gti 

Η δευτερη λυση που μου προτειναν σε μαγαζι εκτος αντιπροσωπειας ειναι : Ελατηρια eibach γυρω στα 200 Ελατηρια HR γυρω στα 300 και συνδιασμο τα ελατηρια HR με αμορτισερ KONI κοκκινα SPECIAL ACTIVE προοδευτικα στα 1000....

Ποια η γνωμη σας ?? Ευχαριστω .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.