Jump to content
Gianni's

Golf 7 - Mib Ii & Mirror Link

Recommended Posts

Μπορουμε να το παμε στην αντιπροσωπεια να το περασουν?

Sent from my iPad using Tapatalk

Φαντάζομαι πως ναι, αρκεί να υπάρχει ανάλογη οδηγία και για Ελλάδα.

Ίσως διορθωθεί και το Voice control με αυτό το Update.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Υπαρχει περιπτωση να συνδεεται το αμαξι με το κινητο μονο με mirrorlink και οχι με android auto?

Εχω s6 edge plus.

Στην αρχη μου βγαζει οτι σκαναρει

69322ca307c0c5f854298a233acc95fd.jpg

Μετα δεν βρισκει με android auto και ανοιγει το bluetooth για να συνδεθει με mirrorlink

b617bc409919edc8ef3537c3fa5e24f4.jpg3ab38ae83683c2aecccb2e17506962f0.jpg

Και συνδεεται με το mirrorlink.

Μου βγαζει και μια ετικετα στη οθονη και μου λεει να ελενξω την φραγη της φορητης μου συσκευης.

Καμια ιδεα?

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το λοιπόν .μίλησα με vw και μου είπαν τα εξης.
μονο τα αυτοκινητα που εχουν απο το εργοστασιο navigation εχουν carnet το οποιο χρειαζεται για να μπορεις να συνδεθεις με android auto.
εμεις που δεν εχουμε navigation οποτε δεν εχουμε και carnet,θα πρεπει να περιμενουμε για τυχων update.
τωρα οσον αφορα το mirrorolink που μπορουμε να συνδεθουμε,το επεξεργαζομαι και θα ανεβασω και βιντεακι συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Στο site πάντως νομίζω ότι αλλιώς τα λένε.

 

http://volkswagen-carnet.com/gr/el/start/car-models/golf_7_since_2015.html#tab/open/app-connect

 

''Το Android Auto™ από την Google σας επιτρέπει να χειρίζεστε τις κατάλληλες εφαρμογές του smartphone σας, χρησιμοποιώντας το λειτουργικό σύστημα Android με ασφάλεια κατά την οδήγηση. Με το Google Voice, θα λειτουργούν τα πάντα με φωνητικές εντολές, και μπορείτε να ακούτε τραγούδια χρησιμοποιώντας το Google Play Music, Pandora ή Spotify, για παράδειγμα. Επίσης, πολλές άλλες εφαρμογές υποστηρίζονται ήδη.''

 

Διατίθεται μόνο σε συνδυασμό με το σύστημα "Composition Media" και τα σύστημα πλοήγησης "Discover Media" και "Discover Pro". Το Car-Net App Connect περιλαμβάνει τις τεχνολογίες MirrorLink™, CarPlay™ και Android Auto™. Η διαθεσιμότητα αυτών των τεχνολογιών μπορεί να διαφέρει από χώρα σε χώρα. Στην Ελλάδα οι τεχνολογίες CarPlay™ και Android Auto™ δεν διατίθονται ακόμα από την Apple™ και Google™ αντίστοιχα. Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι το "Car-Net App Connect" υποστηρίζεται μόνο από συγκεκριμένα κινητά τηλέφωνα που κυκλοφορούν σήμερα στην αγορά. Η Volkswagen συνεργάζεται στενά με τους μεγαλύτερους κατασκευαστές smartphone για να προωθήσει την ευρεία υποστήριξη του Car-Net App Connect. Για τις τρέχουσες πληροφορίες σχετικά με τη συμβατότητα των νέων κινητών τηλεφώνων και αυτά που είναι ήδη στην αγορά, παρακαλούμε επισκεφθείτε το: www.volkswagen.com/car-net

Δεν χρειάζεται το Pro.

 

Βέβαια και το Apple CArPlay λέει ότι δεν υποστηρίζεται ακόμα αλλά υποστηρίζεται.

 

Μίλα και με Kosmocar.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by alej
Link to comment
Share on other sites

οσο ψαχνεις τοσο μαθαινεις.στο site που ανεβασες "alej" βρηκα το εξης:
 

Supported Android Plattfom Releases For example: HTC Desire HD / HTC One (M8) only until version 5.0 / Samsung Galaxy Nexus / Samsung Galaxy S4 - S5 / Huawei U9200 Ascend P1 / Sony Xperia / (many more are supported)

οποτε μαλλον γι'αυτο εμενα μου κανει νερα.μια αργει να συνδεθει μια συνδεεται αλλα πρεπει να εχω κλειστο το 4g.

υποστηριζει μονο μεχρι android 5.0

Edited by kouzzoulos
Link to comment
Share on other sites

Βάψτο μπλε, ρίχτο στη θάλασσα και πάρε ένα iPhone να γίνεις άνθρωπος...

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα....

ωραιος...

ειμαι απο τους πρωτους που πεταξα το Iphone στη θαλασσα....για μενα η apple ειναι καλη μονο στους υπολογιστες,στα κινητα δεν την συμπαθω.  


αχαχαχαχαχαχαχαχαχα....

ωραιος...

ειμαι απο τους πρωτους που πεταξα το Iphone στη θαλασσα....για μενα η apple ειναι καλη μονο στους υπολογιστες,στα κινητα δεν την συμπαθω.  

α και ενοειται δεν εχω κολλημα με apple και android η samsung και αλλα τετοια.πριν απο ενα χρονο ειχα china xiaomi note 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θελω να ρωτησω καποιον κάτοχο iPhone αν εχει χρησιμοποιησει αλλο καλωδιο για τη συνδεση, πέραν αυτου που παρέχεται στη συσκευασια.

Θελω να παρω ενα δευτερο για να το εχω μόνιμα στο αυτοκινητο, εχω βρει και Belkin και Apple με μικρή χρηματική διαφορα.

Θα ναι οκ στη συνδεση;φανταζομαι πως ναι

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι καλώδιο έχει στη συσκευασία; Και Ποια συσκευασία;

Εγώ δοκίμασα στο Golf ενός φίλου μιας και δεν έχω παραλάβει ακόμα (να πω και τον πόνο μου με την ευκαιρία...) με το καλώδιο του δικού μου iPhone και συνδέθηκε μια χαρά.

Νομίζω ότι απάντησα στην ερώτησή σου.

 

P.S. Δες και εδώ http://www.kanex.com

Edited by alej
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θελω να ρωτησω καποιον κάτοχο iPhone αν εχει χρησιμοποιησει αλλο καλωδιο για τη συνδεση, πέραν αυτου που παρέχεται στη συσκευασια.

Θελω να παρω ενα δευτερο για να το εχω μόνιμα στο αυτοκινητο, εχω βρει και Belkin και Apple με μικρή χρηματική διαφορα.

Θα ναι οκ στη συνδεση;φανταζομαι πως ναι

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δε ξέρω για το Belkin αλλά κάτι αλλά που έχει το Πλαίσιο δουλεύουν μια χαρά.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα αν πρεπει να χρησιμοποιησω το καλωδιο της apple που ηταν μαζι με το κινητο ή αναγνωριζεται και αλλο, οποτε αφου ο γιαννης χρησιμοποιησε του πλαισιου, ειναι οκ

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λύθηκε αυτό το θέμα, δεν μας λέτε και πως είναι η ποιότητα των ηχείων; Ο ήχος είναι καλός με τα εργοστασιακά;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λύθηκε αυτό το θέμα, δεν μας λέτε και πως είναι η ποιότητα των ηχείων; Ο ήχος είναι καλός με τα εργοστασιακά;

Τόσο το ραδιόφωνο όσο το Bluetooth αλλά και το CarPlay ο ήχος είναι κάτι παραπάνω απο καλός.

Εξαιρετική καθαρότητα και απόδοση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και το bluetooth δε το περιμενα τοσο καλο. Σε συγκριση με τη b class του πατερα μου, ιδιο τραγουδι απο ιδιο κινητο, ακουγεται καλυτερα στο golf

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.