Jump to content
Passatoukos

Bάψιμο Ζαντών

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Μιάς και οι ζάντες μου είναι μαυρο χαλι απο πεζοδρομια κλπ(Έτσι τις πηρα),θελω να της βαψω και να της φτιαξω να ειναι πενα γιατι ερχονται διακοπές και η μωρακλα πρεπει να αστραφτει  :air_kiss:

 

Biliri έχω παει για ζάντες φιλου,έκανε εξαιρετικη δουλειά,αλλά πήγε 170 ευρώ το κουστουμάκι.

Πέττα έχω ακούσει τα καλύτερα λογια,και ταυτοχρονα οχι τοσο καλά,160 ευρώ θελει.

Βαγιαννακη επι της θηβων,μου ειπε με φτιαξιμο βαψιμο 90 ευρώ.

 

Και για τους 3 μιλάμε για ηλεκτροστατικη βαφη.

 

Τον βαγιαννακη τον ρωτησα σε περιπτωση που ξεβαψουν κλπ μου λέει αγόρι μου εδώ ειμαστε εμεις.

Μου έκανε εντυπωση τα τόσα λιγα λεφτα,αλλά πάλι αμα δεις τι δουλεια εχει θα παθεις πλακα.

 

Εχει κανεις εμπειρια?ειμαι ετοιμος να της παω αλλα δεν εχω εμπειρια απο καποιον.

Link to comment
Share on other sites

εγω τις εκανα πετα με 35 ευρω το κομματι.

1,5 χρονια τωρα κανενα απολυτως προβλημα και το χρωμα σαν να περαστηκε εχθες

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στον Πέττα πριν από αρκετά χρόνια που τις ειχα βάψει, την πρώτη φορά που επισκέφτηκα πλυντήριο από piano black έγιναν matte..

Για τον billiri γενικά έχω ακούσει καλά λόγια χωρίς όμως να έχω ο ίδιος προσωπική εμπερία..

Τον Βαγιαννάκη πρώτη φορά τον ακούω..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν ειναι black piano ειναι black gloss ετσι τις εχω εγω γτ ειναι ακυρο δεν το καταλαβα αυτο τελοςπαντων Χρηστο προσεχε αυτον με τα λιγα τα λεφτα θα σου προτεινα να μη πας εκει συνηθως η τιμη για ηλεκτροστατικη ειναι 150-160 ευρω πηγαινε σε αυτον που ακουσες τα καλυτερα και συζητησε το πριν τις βαψεις ωστε αν παθουν κατι να στις ξαναβαψει χωρις χρεωση ετσι εκανα εγω και δοξα το θεο 3 χρονια τωρα ειναι οπως την πρωτη μερα που τις εβαλα. Τι χρωμα θα τις βαψεις?

0gpd.jpg

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Ασημενιες φυσικα,το μαμα χρώμα,σε ισως λιγο πιο ελαφρυ.

Του παει απιστευτα αυτη η ζαντα,και σε συνδυασμο με τα χιλιομετρα που κανω αναγκαστικα 16άρα.

 

10411734_10203200497629391_7304157278650

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάντες νίκελ θα δείξει όνειρο!!! γιατί δεν βάζεις καμιά 17αρα η και 18αρα θα γίνει τέρας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάντες νίκελ θα δείξει όνειρο!!! γιατί δεν βάζεις καμιά 17αρα η και 18αρα θα γίνει τέρας!!!

 

Nικελ δεν μ αρεσει,δεν θα το κανα ποτε.

 

Έτοιμος ειμαι,να του χωσω πανω την 18άρα του rs4 να το βλεπω και να βγαινω για ποτο με το αμαξι :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

αφηκετε με στο δραμα μου...

 

passat079.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι δικιές μου οι μαμα ζάντες αλουμινίου (του Sportline 2004 για όσους ξέρουν) λόγω του ότι το αμάξι είναι σχεδόν αποκλειστικά δουλεμένο σε πόλη έχουν αρκετές βαθιές γρατσουνιές που σε συνδυασμό με την 11ετία του αυτοκινήτου έχουν αρχίσει να μαυρίζουν από τη συσσώρευση βρωμιάς στα γδαρσίματα. Είναι δυνατή η επαναφορά τους στην αρχική κατάσταση και αν ναι που και με τι κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι δικιές μου οι μαμα ζάντες αλουμινίου (του Sportline 2004 για όσους ξέρουν) λόγω του ότι το αμάξι είναι σχεδόν αποκλειστικά δουλεμένο σε πόλη έχουν αρκετές βαθιές γρατσουνιές που σε συνδυασμό με την 11ετία του αυτοκινήτου έχουν αρχίσει να μαυρίζουν από τη συσσώρευση βρωμιάς στα γδαρσίματα. Είναι δυνατή η επαναφορά τους στην αρχική κατάσταση και αν ναι που και με τι κόστος?

 

Στις τιμες του βαψιματος που αναφερω μιλάμε για πληρη επαναφορά της ζαντα σε εργοστασιακο επιπεδο(στοκο κλπ κλπ). :D

Link to comment
Share on other sites

για να μη παρεξηγηθουμε...

το πιανο μπλακ ειναι εξαιρετικη επιλογη ως χρωμα ....σε ζαντα ομως οχι διοτι στα πλυντηρια οτι καθαριστηκο πεφτει στις ζαντες

ειναι αρκετα υψηλου πεχα με αποτελεσμα να τις καταστρεφει απο το πρωτο πλυσιμο.

εκτος αν εχεις τα κοχονες και το χρημα να τις κανεις ενα κεραμικ κοουτ για ζαντες μολις τις βαψεις και να μη παθουν ποτε τπτ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γινεται ceramic coat και στη ζαντα?

Σκεφτεσαι να το περασεις στα τασια;????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.