Jump to content
kosigal

Michelin Cross Climate

Recommended Posts

απο οτι βλεπω εγω θα τα δωκιμασω πρωτος....τιμη σε 215/55/16 στα 540 ευρο...αρχες σεμπτεμβρη θα παω να τα βαλω....

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις!!!

Πάντως η χάραξη του πέλματος θυμίζει αμιγώς χειμερινό λάστιχο.....

και δεν βλέπω από αισθητικής πλευράς να πουλάει,άσε που και η τιμή του είναι τσουχτερή.

Εύχομαι να συμπεριφέρεται στον δρόμο όπως διαφημίζει-υπόσχεται η εταιρεία που το λανσάρει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε ελπίζω να μην φάω φολα... Το ότι είναι Michelin με βοηθάει στην αγορά

Link to comment
Share on other sites

Χειμερινοτατο και πανάκριβο. Κάποιος ιδιαίτερος λόγος για το συγκεκριμένο;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Passat το έχω για δεύτερο αμάξι (για εκδρομές) οπότε πολύ λίγα χιλιόμετρα.. Και ο χειμώνας είναι ο καιρός για εκδρομές... δεύτερον έχει πολύ καλές κριτικές και στους δείκτες βενζίνης,πρόσφυση σε βρεγμένο και θόρυβος είναι πολύ καλύτερα από αλλα επώνυμα ελαστικά...τώρα στην τιμή είναι πιο πάνω αλλά όχι πολύ..500 βρήκα τα Michelin και 490 τα continetal...αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνεται πολύ ευχαρίστως να το κουβεντιασαμε...

Edited by kosigal
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φόρεσα τα Dunlop blueresponse στα 480 τιμή και για  ένα χρόνο με εγγύηση. Στους 5 μήνες που τα φοράω είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Geool καλή πρόταση τα bunlop με ίδιες ετικέτες με το Michelin και 60€ λιγότερα.. Στο μόνο που με χαλάει είναι ή μάρκα είχα κάποτε bunlop και δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος ( σε Peugeot 106 rally)τα είχα βάλει για πιο οικονομία και από τότε είπα τέλος σε λάστιχα δεν θα με νοιάζει το κόστος.. Σε ευχαριστώ παντος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι μετά από ένα μήνα σχεδόν με τα λάστιχα έχω να πώ τα εξείς...εντελώς αθόρυβο..... Πολύ καλό στην βροχή σταματάει χωρίς προβλήματα ακόμα και με αρκετά χιλιόμετρα.. Μέχρι ώρας μόνο θετικά..βέβαια είναι καινούργια θα δούμε με τον χρόνο..άντε να τα δω και σε χιόνι είναι τόσο καλά και εκεί;;;;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.... Σήμερα τα δοκιμασα σε πάγο με ανηφόρα και 3 άτομα....κάνανε παιχνίδι κάτι audi qouatro και είπα ας δοκιμασω και εγω..... Ανέβηκε χωρίς πρόβλημα σαν να είχα κουβέρτες... Κάποιος με ρώτησε αν είχε τετρακίνηση.... Χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν παγος για να εχεις ανεβει.

Πιθανοτατα παγωμενο χιονι ηταν.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ πάγος ήταν φαντασου Αγόριανη που έγεινε αυτό είχε χιονίσει πριν δύο βδομάδες... εκεί δεν το έπιανε ο ήλιος και είχε κρατήσει....με τα πόδια που κατεβηκα έκανα τσουλήθρα...

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2015 at 3:42 ΜΜ, kosigal said:

Φιλέ πάγος ήταν φαντασου Αγόριανη που έγεινε αυτό είχε χιονίσει πριν δύο βδομάδες... εκεί δεν το έπιανε ο ήλιος και είχε κρατήσει....με τα πόδια που κατεβηκα έκανα τσουλήθρα...

Πολύ καλό όντως υποστηρίζει όσα υπόσχεται το μόνο αρνητικό είναι ότι σε γρήγορο ρυθμό έχει τάσεις πλεύσης... Δεν μπορείς να τα έχεις και όλα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Με bilstein κίτρινα που έχω δεν έχω δει καμιά πλεύση που λες....και η οδήγηση είναι κυρίως εθνική με ταχύτητες 140-180 ....

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , kosigal said:

Με bilstein κίτρινα που έχω δεν έχω δει καμιά πλεύση που λες....και η οδήγηση είναι κυρίως εθνική με ταχύτητες 140-180 ....

Δεν αντιλέγω, απλά, έχω την εντύπωση ότι έχουν μια μικρή πλεύση συγκρινομενα με τα PS3, που είχα πριν βάλω τα crossclimate και πιο ειδικά έχω πιο "ελαφρύ" τιμόνι. ( με κίτρινα Β 8, ανάρτηση). Επαναλαμβάνω όμως στο βρεγμένο είναι ο, τι...  καλύτερο κυκλοφορεί. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Φίλε Dubber πήγαινε στην αρχή τις σελίδας έχω βάλει βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για "πετρομαζώχτρα" καλό πρέπει να είναι

Όσα έχουν έρθει στο μαγαζί,

έχουν σκουπίσει τους δρόμους απ' τα πετραδάκια :growl:

Off topic, sorry !!!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη,

Αν αυτο μαζευει τι να που τα χειμερινα.

Εκει να δεις.

Περα απο αυτο το γνωμη εχεις για το συγκεκριμενο;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, δεν έχω άποψη

Δεν το έχω δουλέψει καθόλου

Πάντως αν κρίνω από το πόσοι το έχουν τοποθετήσει

από αυτούς που έχουν περάσει  απ' το μαγαζί,

μάλλον το λάστιχο αυτό ΔΕΝ πουλάει,

τουλάχιστον εδώ κάτω

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, με 2 συνεργάτες ελαστικών που μιλούσαμε και οι δύο δεν το έχουν σπρώξει καθόλου.

Έφυγαν κυρίως λίγα σετ σε μικρές διαστάσεις (16"max).

Στα τεστ πάντως τονίζεται πόσο ήσυχο είναι αλλά και η απόδοσή του στο βρεγμένο. 

 

Νομίζω ότι για έναν μέσο οδηγό, σε περιοχή με χαμηλές θερμοκρασίες/βροχές/χιόνι από το φθινόπωρο έως τέλη άνοιξης, χωρίς υπερβολικές απαιτήσεις είναι καλό, γιαυτόν που ζητά θερινό (Ultra) High Performance και αντίστοιχο χειμερινό, δεν είναι οπότε αναγκαστικά πάει σε 2 τετράδες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε Audi A4 του 2008 160PS πάντως μια χαρά κάθισαν και είναι πολύ ευχαριστημένος (φιλαράκι). 

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , alej said:

Σε Audi A4 του 2008 160PS πάντως μια χαρά κάθισαν και είναι πολύ ευχαριστημένος (φιλαράκι). 

Εννοείται ότι πάντα εξαρτάται από το όχημα, τον οδηγό, τους δρόμους που κινείται και τις καιρικές συνθήκες, οπότε γιατί όχι !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.