Jump to content
CHRISTOSMK5

Golf 5 - Δεν Λειτουργουν Τα Φωτα Πινακιδας

Recommended Posts

Εδω και περιπου 2-3 μερες μου αναψε το λαμπακι οτι δεν μου αναβουν οι λαμπες τις πινακιδας, στιν αρχη νομιζα οτι εχω καμενη λαμπα και δεν εδωσα σημασια αλλα οταν αναπσα τα φωτα και πηγα πισω να δω ποια λαμπα καηκε τοτε ειδα οτι δεν αναβουν και οι 2 λαμπες, εβγαλα λοιπον τις λαμπες τις δοκιμασα με καλωδιο στην μπαταρια και ειδα οτι οι λαμπες ειναι οκ! μετα τις ξαναεβαλα και δοκιμασα παλι να δω αν αναψουν τελικα αναβουν και 5-10 δευτερολεπτα και μετα ξανασβηνουν οσες φορες και αν δοκιμασα παντα το ιδια.

Μπορει να μου πει καποιος τι μπορει να ειναι???

Edited by Christos Milk
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλές λάμπες η led ??? έτσι έκανε εμένα όταν άλλαξα τις λάμπες από απλές σε led και αφού άλλαξα 4-5 διαφορετικές μάρκες από λάμπες led βρήκα ποιες ταίριαζαν χωρίς να μου βγάζει σφάλμα ο εγκέφαλος... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι LED λαμπες αλλα με canbus τις εχω πανω απο ενα χρονο και μεχρι τωρα ηταν ολα οκ! Μπορει να παω να παρω 2 κανονικες και να δοκιμασω να δω μηπως και φταινε οι λαμπες! Αν δεν λειτουργισουν παλι κανονικα μετα ειμαι για VW !

Link to comment
Share on other sites

Λογκα ερχεται ρευμα γιατι αναβουν για 5-10 δευτερολεπτα και με τα σβηνουν αυτο γινεται καθε φορα που θα ανοιξω τον διακοπτη. Θα δοκιμασω να βαλω απλες λαμπες και αν δεν δουλεψουν παλι τοτε θα παω αναγκαστικα σε καποιον ηλεκτολογο!

Link to comment
Share on other sites

Οι λαμπες που εχεις αφου λες οτι ειναι canbus εχουν κυκλωματακι. Αυτο μερικες φορες χαλαει απο τις ζεστες-υγρασια-πολυκαιρια με αποτελεσμα το αυτοκινητο να αναγνωριζει τις λαμπες σαν απλες led και γιαυτο αναβουν για λιγο και μετα σβηνουν. Εαν δοκιμασεις κανονικες λαμπες θα δουλεψουν μια χαρα. Ειχα και εγω παρομοιο προβλημα με τετοιου ειδους λαμπες.Δουλευαν για 1 χρονο κ μετα χαλουσαν.Ετσι και γω λοιπον αγορασα λαμπες σαν αυτες http://www.carpartslights.com/volkswagen-vw-mk4-mk5-golf-gti-passat-led-license-plate-light-p-222.html και ξεμπερδεψα. Κανουν βεβαια γυρω στα 25-30 ευρω αλλα τις βαζεις κ τελος....Δεν ασχολισε ξανα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε sonakia σε ευχαριστω αυριο θα παρω απλες λαμπες και αν εχω το ιδιο προβλημα με αυτο που ειχες εσυ και ειναι ολα οκ τοτε μαλον θα παρω και εγω παρομοια led με τα δικασου να τελειωνω με αυτο το χαλι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε sonakia σε ευχαριστω αυριο θα παρω απλες λαμπες και αν εχω το ιδιο προβλημα με αυτο που ειχες εσυ και ειναι ολα οκ τοτε μαλον θα παρω και εγω παρομοια led με τα δικασου να τελειωνω με αυτο το χαλι!

καλησπερα φιλε τα led στα αυτοκινητα μας δεν παιζουν με την καμια και εγω ειχα και προχθες τα εβγαλα γιατι μου εκανε μια απο τα ιδια.

οτι led και να ειχα μεσα εξω τα πεταξα ολα...

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βαζεις οτι led βρισκεις γιαυτο δεν σου δουλευει τιποτα. Εγω προσωπικα φοραω led μεχρι κ στο ντουλαπακι μεσα χωρις κανενα προβλημα εδω κ 5 χρονια...Ουτε καν τα εχω αλλαξει εκτος απο της πινακιδας που ειπα πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πέντε μήνες που έχω αλλάξει όλες τις λάμπες με led και δεν έχω κανένα θέμα μέσα έξω το θέμα είναι ότι μέχρι να πετύχω τον τύπο led που ταιριάζει στο αμάξι μου άλλαξε ο ηλεκτρολόγος 4-5 σετ λάμπες...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βαζεις οτι led βρισκεις γιαυτο δεν σου δουλευει τιποτα. Εγω προσωπικα φοραω led μεχρι κ στο ντουλαπακι μεσα χωρις κανενα προβλημα εδω κ 5 χρονια...Ουτε καν τα εχω αλλαξει εκτος απο της πινακιδας που ειπα πιο πανω

μπορει να ειναι και ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.