Jump to content
saxo_29

Σημαδια "μαρκαρισματος" Στα Παραθυρα Του Αυτοκινητου.

Recommended Posts

Εδω και λιγο καιρο εχω παρατηρισει το εξης, και σκεφτηκα να ρωτησω μπας και εχει τυχει σε κανεναν αλλον κατι αναλογο.

 

Το αυτοκινητο λογο οτι δεν εχω παρκιγκ, μενει στο δρομο. Εχω προσεξει οτι καθε φορα που αφηνω το αυτοκινητο στο ιδιο σημειο για πανω απο μια - δυο μερες, καποιος/καποιοι μαρκαρουν " γραφουν" ενα  "ΚΑ" στα παραθυρα και απο τις δυο μεριες. Αυτο ειναι σαν να το κανει καποιος με το δαχτυλο , οχι με μαρκαδορο η κατι. ΕΙναι γραμμενο αρκετα ελαφρια, και εαν δεν το ψαξεις, δεν φαινεται πολυ, κατι σαν να παιζουν πιτσιρικαδες, αλλα μου προκαλει εντυπωση οτι παντα ειναι αυτο το "ΚΑ".

 

Αφησα της γυναικας μου το αυτοκινητο 3 μερες στο ιδιο σημειο, και ειδα οτι και σ'αυτο εμφανιστηκε το "ΚΑ"

 

Ξερει κανενας τι σημαινει αυτο?

 Εχω αρχησει να σκεφτομαι οτι πιθανων καποιος μαρκαρει για να ξερουν ποιο να σπασουν η κατι...αυτο το "ΚΑ" δεν το βρισκω παντως πουθενα στο ιντερνετ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Saxo, δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει το ΚΑ, πάντως είναι καλύτερο απο τις "τσουτσούνες" που ζωγραφίζει με το δάχτυλο κάποιος πιτσιρικάς στα αυτοκίνητα της γειτονιάς μου :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Μήπως σημαίνει "Κλέψε Αυτό"; :hairy:

Πέρα από την πλάκα, το πιθανότερο είναι το ΚΑ να είναι τα αρχικά του "καλλιτέχνη".

 

Το γεγονός ότι γίνεται και από τις δύο πλευρές σημαίνει ότι αφιερώνουν χρόνο σε αυτό που κάνει / κάνουν.

Το γεγονός ότι το κάνουν και στο άλλο αυτοκίνητο (της γυναίκας σου) με καθυσηχάζει (στην περίπτωση βέβαια που δεν γνωρίζουν πως σας ανήκει σαν οικογένεια & αυτό το αυτοκίνητο).

 

Έχεις παρατηρήσει αν το κάνουν και σε άλλα αυτοκίνητα, π.χ. στο μπροστινό σου ή στο πίσω σου στο σημείο που το έχεις παρκάρει;

Στο κάνουν μόνο όταν είναι σκονισμένο ή όταν είναι και καθαρό ("λερώνουν" με δαχτυλιά το τζάμι);

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις δαχτυλιές (βασικά όλη η χούφτα) έχει αρχίσει και γίνεται σύνηθες φαινόμενο :growl:  :growl: και μάλιστα τόσο το θράσσος τους με το αμάξι μέσα στην πυλωτή!!!

Link to comment
Share on other sites

προσοχή παιδιά!!γνωστός μου,τον είχαν σημαδέψει- χαράξει σταυρό στην πόρτα του οδηγού δίπλα στην κλειδαριά,μετά απο ένα μήνα του το κλέψανε όταν είχε πάει για ψώνια στο praktiker, βγήκε με τα ψώνια και το αυτοκ. ήταν εξαφανισμένο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.