Jump to content
Toni_power

Elm327 Blutooth

Recommended Posts

Καλησπέρα ποία η γνώμη σας για το ELM 327 blutooth ??? 

έχω οθόνη kenwood multimedia στο αμάξι και θέλω να βλέπω θερμοκρασία και πίεση λαδιού θα κάνει δουλεία η θα πάνε τα λεφτά μου χαμένα ??? το έχει κάποιος στο αμάξι ξέρει κάποιος αν θα έχω κανένα θέμα στην οθόνη θα συνδεθεί με blutooth θα δείχνει πραγματικά νουμερα η ότι θέλει ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποία η γνώμη σας για το ELM 327 blutooth ??? 

έχω οθόνη kenwood multimedia στο αμάξι και θέλω να βλέπω θερμοκρασία και πίεση λαδιού θα κάνει δουλεία η θα πάνε τα λεφτά μου χαμένα ??? το έχει κάποιος στο αμάξι ξέρει κάποιος αν θα έχω κανένα θέμα στην οθόνη θα συνδεθεί με blutooth θα δείχνει πραγματικά νουμερα η ότι θέλει ???

Καλό είναι.Το είχα και όταν το βαρέθηκα το χάρισα σ΄έναν φίλο.

Ποια λεφτά θα πάνε χαμένα???4 ευρώ το πήρα από aliexpress.

H οθόνη σου αν είναι adroid έχει καλώς αν όχι τότε θα βλέπεις τα διάφορα οργανάκια-εκτός από πίεση λαδιού-στο smart phone σου.

Τα νούμερα τα πάιρνει μέσω obd οπότε είναι 100% αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο από 25 μέχρι 50 τα πουλάνε εδώ Ελλάδα τα αστέρια μας...  δηλαδή αν δεν έχει anroid δεν θα δουλέψει? εγώ από ότι είδα στο manual τις οθόνης δεν είδα πουθενά adroid στην kenwood ddx5022 

 

 

κάτι παρόμοιο σαν αυτό που να μπορώ να βλέπω τα δεδομένα στην οθόνη παίζει ???

Edited by Toni_power
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο dongle χρειάζεται και κάποιο πρόγραμμα που θα στέλνει τα δεδομένα για να τα βλέπεις. Το πρόγραμμα τρέχει στο λειτουργικό σύστημα της πηγής, απ' ότι βλέπω η δικιά σου έχει κάποιο proprietary (κλειστό) λειτουργικό της pioneer και όχι ένα από τα διαδεδομένα (android/windows ce), οπότε είναι απίθανο να έχει φτιάξει κάποιος πρόγραμμα για OBD readers για το συγκεκριμένο λειτουργικό. Άρα δεν θα συνεργάζεται με το ELM.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις πρόγραμμα (torque pro) στο κινητό σου (είτε iphone, είτε android) και να βλέπεις αυτές τις πληροφορίες.

Τα iphone θέλουν σύνδεση wifi, τα android δουλεύουν και με bluetooth. 

Link to comment
Share on other sites

αυτό θα κάνω έχω ένα i phone 4s που κάθεται στο συρτάρι μάλλον θα πιάσει δουλεία...

Edited by Toni_power
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.