Jump to content
kostis60

Φώτα Ημέρας Συνέχεια Αναμμένα. Γίνεται?

Recommended Posts

Καλημέρα παιδία. Έχω το 1.2 ΒΜΤ TSi το facelift tou '14.

Τα φώτα ημέρας δουλεύον μονο με κλειστό το διακόπτη στα φώτα.

Όταν ανοίγω τα θέσεως, πορείας ή μεγάλα τα ημέρας σβήνουν.

Ξέρετε κάποιο τρόπο η πατέντα να δουλεύον μαζί και τα 4 όταν ανοίγω τα ,πορείας πχ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται γιατι σκεψου οτι αν χρειαστεις τα ομιχλης αναγκαστηκα θα εχεις αναμενα και τα ημερας αν κανεις καμια πατεντα.

Και αφου θες τοσο πολυ φως απο τα προβολακια γιατι απλα δεν αναβεις τα ομιχλης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται γιατι σκεψου οτι αν χρειαστεις τα ομιχλης αναγκαστηκα θα εχεις αναμενα και τα ημερας αν κανεις καμια πατεντα.

Και αφου θες τοσο πολυ φως απο τα προβολακια γιατι απλα δεν αναβεις τα ομιχλης;

Δεν έχω ομίχλης...Trendline

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος τα φώτα ημέρας είναι η ίδια λάμπα με τα φώτα θέσεως.. Είναι δηλαδή λάμπες dual filament, η "μεγάλη" τους σκάλα είναι τα φώτα ημέρας και η "μικρή" είναι τα θέσεως, οπότε ουσιαστικά δεν σβήνουν απλά ανάβει η άλλη δεσμίδα φωτός.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Θα ψάξω να βρω το ηλεκτρικό κύκλωμα, αν υπάρχει κάπου στο Ίντερνετ.

Τοτε θα σου πω σχεδόν σίγουρα αν γινεται να προσθέσουμε κάποιο διακόπτη & να τα λειτουργούμε.

Καλη ιδέα για να έχουμε αντι-προβολείς ομίχλης (TRENDLINE εχω & εγω).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα προηγούμενα άλλα στο facelift στα περιβολάκια κάτω είναι τα ημέρας. Στα θέσεως ανάβουν στο πάνω βανάρι οι ψείρες.

Αν δεν κάνω λάθος τα φώτα ημέρας είναι η ίδια λάμπα με τα φώτα θέσεως.. Είναι δηλαδή λάμπες dual filament, η "μεγάλη" τους σκάλα είναι τα φώτα ημέρας και η "μικρή" είναι τα θέσεως, οπότε ουσιαστικά δεν σβήνουν απλά ανάβει η άλλη δεσμίδα φωτός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Δεν έχω καταφέρει μέχρι τώρα να βρω ηλεκτρικό διάγραμμα δυστυχώς.

Αν περάσω από συνεργείο, θα ρωτήσω κανέναν μηχανικό αν το έχει ή αν γνωρίζει σχετικώς.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι ειδους λαμπα εχεουν τα φωτα ημερας? θελω να τις αλλαξω με καποιες που να βγαζουν ασπρο φως τυπου ξενον 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει εγω να αναβουν συνεχεια με vagcom αλλα δεν μου αρεσε και το εβγαλα γιατι ειχε διαφορετικη αποχρωση με τις λαμπες ομιχλης, συν οτι κουραζα τις λαμπες απ τα φωτα ημερας.

Οπως επισης υπαρχει επιλογη να δουλευει η μικρη σκαλα συνεχεια, και αυτο το εβγαλα δεν βολευαν. 

 

Το facelift παιρνει w21w led canbus, το προηγουμενο p21w led canbus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.