Jump to content
aegean32

Στήριξη Ηχομόνωσης Στο Χώρο Της Μηχανής

Recommended Posts

Χαιρετώ μετά από καιρό. Ανοίγω νέο θέμα, αλλά αν πρέπει να μεταφερθεί ή να συγχωνευτεί με άλλα, παρακαλώ τους διαχειριστές να το κάνουν. Έχω το passat 1,4 tsi 2008 πρώτο χέρι. Σήμερα που σήκωσα το καπό για τους γνωστούς ελέγχους, παρατήρησα ότι το μαύρο ηχομονωτικό υλικό προς το θάλαμο των επιβατών, δεν στηρίζεται σωστά. Υπάρχουν 3 τρύπες στην λαμαρίνα που πιστεύω ότι έπρεπε να έχουν τάπες για την στήριξη του. Δεν θυμάμαι και πως ήταν αρχικά και σε αναζήτηση στο ίντερνετ δεν βρήκα μεγάλη φωτογραφία για να τις διακρίνω. Αν δείτε τις φωτογραφίες, πιθανόν να καταλάβετε αν λείπει κάτι.Επίσης στην δεύτερη φωτογραφία,στο κέντρο επάνω, υπάρχει ένα μεταλλικό εξάρτημα με τρύπα, που δεν φαίνεται να στηρίζει κάτι. Αν κάποιος μπορεί να συγκρίνει με το δικό του,προτού ρωτήσω σε συνεργείο, ας μου πει τι λείπει για να το αναζητήσω.

post-23762-0-49357100-1439753836_thumb.j

post-23762-0-12559000-1439753909_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε!!

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και το δικό μου έτσι είναι.Απλά με τον καιρό σκεβρώνει η μονωτική επένδυση και κρέμεται ελαφρώς.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι λίγο διαφορετικό και δέν εχει κρεμάσει.
Είναι του 2010 και προφανώς κατάλαβαν πως είναι λίγο λάθος και μεγάλωσαν το αλουμινένιο προστατευτικό.
Επίσης η σειρά επικάλυψης είναι διαφορετική στο δικό μου.
Δεν έχω επιβεβαιώσει στο ΕΤΚΑ οτι υπάρχει διαφορετικό part.

 

Οι τρίχες γάτας στο μαύρο ηχομονωτικό είναι έξτρα....

 

post-15517-0-76282900-1439811059_thumb.j

 

Να σημειώσω πως το μικρό κομμάτι πάνω απο το σέρβο το άλλαξα εγώ θέση γιατί νόμιζα πως το είχαν κουμπώσει λάθος.

Edited by Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δύο. Επειδή δεν μου αρέσει όπως κατάντησε, θα το σκεφτώ και θα το φτιάξω με κάποιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.