Jump to content
h_tsopelas

Skoda Octavia 5 1.4 Tsi Lpg Vs Cng

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

στις επόμενες μέρες θα γίνω κάτοχος ένος Skoda Octavia 5 και είμαι μεταξύ στο να βάλω είτε LPG είτε CNG.

 

Έχει βάλει κάποιος φυσικό αέριο ή υγραέριο για να μου πει θετικά ή αρνητικά? Επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε και κάποιον σωστό επαγγελματία για την τοποθέτηση του.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις αμαξι με σκοπο να το κανεις μετατροπη;

Το αγοραζω λογω μεγαλης οικογενειας, ενω την μετατροπη θελω να την κανω για θεμα οικονομιας.

Link to comment
Share on other sites

Το αγοραζω λογω μεγαλης οικογενειας, ενω την μετατροπη θελω να την κανω για θεμα οικονομιας.

Και γιατι δεν αγοραζεις εξ αρχης πετρελαιο,που ειναι οικονομικο,δεν ειναι μετατροπη;

Ο Tsi δεν φημιζεται ουτε για την μετατροπη του σε αεριο,ουτε σε φυσικο αεριο.

Εμενα που δεν ειναι αμεσου ψεκασμου,το εκανα αεριο,ολα υπεροχα,οχι ομως το Tsi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν αγοραζεις εξ αρχης πετρελαιο,που ειναι οικονομικο,δεν ειναι μετατροπη;

Ο Tsi δεν φημιζεται ουτε για την μετατροπη του σε αεριο,ουτε σε φυσικο αεριο.

Εμενα που δεν ειναι αμεσου ψεκασμου,το εκανα αεριο,ολα υπεροχα,οχι ομως το Tsi.

 

Θα σου κοστίσει ο "κούκος - αηδόνι" για να βάλεις ένα καλό σύστημα αερίου σε tsi.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά πετρελαίου ξεφεύγω από τον οικογενειακό προυπολογισμό. Για αυτό τον λόγο δεν πέρνω πετρέλαιο. Σε γνωστή εταιρεία που βάζει και υγραέριο και φυσικό αέριο (ταιριάζει και με το επώνυμο - ψευδώνυμο μου) δεν ήταν απαγορευτετικό το ποσό. Περίπυ στα 1100€.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά πετρελαίου ξεφεύγω από τον οικογενειακό προυπολογισμό. Για αυτό τον λόγο δεν πέρνω πετρέλαιο. Σε γνωστή εταιρεία που βάζει και υγραέριο και φυσικό αέριο (ταιριάζει και με το επώνυμο - ψευδώνυμο μου) δεν ήταν απαγορευτετικό το ποσό. Περίπυ στα 1100€.

Αφού θα πας για αυτή τη λύση, γιατί δεν βάζεις το σύστημα που τοποθετεί η SKODA στις αντιπροσωπείες της?

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά πετρελαίου ξεφεύγω από τον οικογενειακό προυπολογισμό. Για αυτό τον λόγο δεν πέρνω πετρέλαιο. Σε γνωστή εταιρεία που βάζει και υγραέριο και φυσικό αέριο (ταιριάζει και με το επώνυμο - ψευδώνυμο μου) δεν ήταν απαγορευτετικό το ποσό. Περίπυ στα 1100€.

Κανε ενα Search για τον συγκεκριμενο στο autogas forum,καλη αναγνωση,και μακρια.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το hijack, μιας και το αναφέρατε, υπάρχουν στοιχεία ότι τα tsi έχουν θέμα με το υγραέριο;

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα πας για αυτή τη λύση, γιατί δεν βάζεις το σύστημα που τοποθετεί η SKODA στις αντιπροσωπείες της?

 

Δεν το γνώριζα και και εφόσον το τοποθετεί εκείνη δεν είμαι αρνητικός καθόλου.

Κανε ενα Search για τον συγκεκριμενο στο autogas forum,καλη αναγνωση,και μακρια.

 

Εχω διαβασει αρκετα αρνητικα σχολια για να ειμαι ειλικρινης αλλα δεν γνωριζω και καποιον αλλο για να ειμαι ειλικρινης, για αυτο το λογο ζητησα να μου προτεινετε και εσεις καποιον.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το hijack, μιας και το αναφέρατε, υπάρχουν στοιχεία ότι τα tsi έχουν θέμα με το υγραέριο;

Όντως θα ήταν ενδιαφέρουσα αυτή η πληροφορία

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα και και εφόσον το τοποθετεί εκείνη δεν είμαι αρνητικός καθόλου.

Εχω διαβασει αρκετα αρνητικα σχολια για να ειμαι ειλικρινης αλλα δεν γνωριζω και καποιον αλλο για να ειμαι ειλικρινης, για αυτο το λογο ζητησα να μου προτεινετε και εσεις καποιον.

Μιας και απο αυτον που ανεφερες δεν εμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενος απο την αντι-επαγγελματικη συμπεριφορα του,δεν ειχα χρονο επιλογης(εφευγα ταξιδι) πηγα στην ΕΤΦΑ ΑΕΡΙΟΚΙΝΗΣΗ.

Το εχω 30.000+χλμ,και ειμαι ευτυχισμενος.

Οσο για το συστημα Lpg tech,ποτε ρεταρισμα,ποτε λαμπακι,λες και ειναι βενζινη.

Σαν επαγγελματιες,τον συστημω λογω προσωπικης εμπειριας,βεβαια ΔΕΝ γνωριζω,αν βαζει σε tsi,αν λειτουργουν σωστα κλπ,το μονο που εχω να σου πω,οτι μου ειπαν 5 πραγματα,και τα καναν ολα αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και απο αυτον που ανεφερες δεν εμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενος απο την αντι-επαγγελματικη συμπεριφορα του,δεν ειχα χρονο επιλογης(εφευγα ταξιδι) πηγα στην ΕΤΦΑ ΑΕΡΙΟΚΙΝΗΣΗ.

Το εχω 30.000+χλμ,και ειμαι ευτυχισμενος.

Οσο για το συστημα Lpg tech,ποτε ρεταρισμα,ποτε λαμπακι,λες και ειναι βενζινη.

Σαν επαγγελματιες,τον συστημω λογω προσωπικης εμπειριας,βεβαια ΔΕΝ γνωριζω,αν βαζει σε tsi,αν λειτουργουν σωστα κλπ,το μονο που εχω να σου πω,οτι μου ειπαν 5 πραγματα,και τα καναν ολα αψογα.

Σε ευχαρστω πολυ, θα τον κοιταξω να δω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.