Jump to content
anselmo7

Εγκέφαλος

Recommended Posts

Εχω passat cc 1.8 με 25.000χλμ.ενω οδηγουσα ξαφνικα εσβησε το αυτοκινητο μαζι με το καντραν.απο εκεινη την ωρα ενω εβγαλα το κλειδι και το ξαναβαλα δεν αναβε ουτε ενα λαμπακι ενω το ραδιοφωνο τα φωτα,αλαρμ κ.τ.λ. λειτουργουσαν.η μπαταρια δεν ειχε προβλημα δηλαδη.το πηγα στην αντιπροσωπεια και την επομενη μερα μου ειπαν οτι το διαγνωστικο δεν εδειχνε βλαβη και οτι θα το ψαξουν γιατι οπως μου ειπαν ειχε ξεβιδωθει ο πολος της μπαταριας.την επομενη μερα μου ειπαν οτι εκαψε εγκεφαλο.υπαρχει περιπτωση να εχει εγινε αυτο?αν ειχε ξεβιδωθει ο πολος και επαιζε δεν θα μου εκανε κατι?π.χ. να μην επαιρνε μπροστα η να εσβηνε το ραδιο η να τρεμοπαιζαν τα φωτα?εμενα λειτουργουσαν ολα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το τσέκαραν στον εγκέφαλο και όλα ήταν οκ... τότε πάει να πει ότι στα χέρια τους κάηκε (αν κάηκε) ο εγκέφαλος! Σωστά ή το χάνω κάπου?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω οτι καηκε.μου ειπαν οτι εκαναν παραγγελια και την επομενη μερα θα ερχοταν και τους πηρα 9 και κατι το πρωι για να ειμαι μπροστα στην αλλαγη και μου ειπαν οτι ηταν ετοιμο.το service τους ανοιγε στις 9!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στον υπολογιστή φαίνεται το hardware/software version! Σηκώνει χοντρή μανούρα και σίγουρα ψάξιμο το όλο σκηνικό (σε αντίστοιχη περίπτωση παλαιότερα όπου χρειάστηκε εγκέφαλος σε φίλο, περίμενε κανονικά μια εβδομάδα να έρθει κομμάτι από Γερμανία)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηρα στην καρεντα και μου ειπαν οτι δεν εστειλαν καποιον εγκεφαλο στην αντιπροσωπεια ουτε παρελαβαν τον παλιο.ο αντιπροσωπος της περιοχης μου μου ειπε, οταν του ζητησα να δω τον παλιο, οτι τον εστειλε πισω.αφου η καρεντα επικοινωνησε με αυτον για να μαθει τι εγινε?με πηρε ποσα τηλεφωνα μετα για να με ρωτησει γιατι το ψαχνω αφου το αυτοκινητο δουλευει τωρα μια χαρα.και το καλυτερο ειναι οτι επειδη βιαζομουν για να φυγω διακοπες μου εφτιαξε το αυτοκινητο(αλλαγη εγκεφαλου οπως αυτος λεει)χωρις λεφτα(και χωρις χαρτια)και μου ειπε να τον πληρωσω οταν γυρισω.βεβαια δεν θα παρει ουτε ευρω γιατι αν το ψαξω πολυ θα εχει μεγαλο προβλημα με την αντιπροσωπεια του

Link to comment
Share on other sites

... στη θέση σου όχι μόνο θα το έψαχνα, αλλά θα το τραβούσα κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα νόμιζα ότι οι αετονύχηδες κάτι τέτοια τα επιχειρούσαν μόνο σε ανύπαντρα κοριτσάκια, σε υπέργηρες κυρίες ή στα πλαίσια της εγγύησης για να τους περισσέψει κανά ανταλλακτικό. Φαίνεται όμως ότι έχουν ξεφύγει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχε το θρασος πριν λιγο να με παρει τηλ για τα λεφτα.πρωτα απ ολα του ειπα οτι δεν παιρνει μια.δευτερον πηγε να με βγαλει τρελο και οτι τον παλιο εγκεφαλο τον εχει για να μου τον δειξει ενω οταν πηρα το αυτοκινητο μου ειχε πει οτι τον εστειλε στην αθηνα.ενω μου ειχε πει οτι εβαλε καινουριο τωρα μου λεει οτι ειχε απο ενα τρακαριμενο αφου βεβαια του ζητησα τα χαρτια.λοιπον εγκεφαλο δεν εχει αλλαξει γιατι κανεις αυτους τους καιρους και ειδικα κατι τετοιοι σαν αυτους δεν φτιαχνουν αυτοκινητα σου τα δινουν και σου λενε φερε τα λεφτα οποτε εχεις λες και ειναι κολλητος μου.αν το τραβηξει ομως που δεν τον παιρνει θα παω στην καρεντα να δω αν μπορουν να βρουν τι εγκεφαλο φοραγε οταν το αγορασα καινουριο και τι φοραει τωρα.πιστευω να μπορουν να το βρουν γιατι δεν γνωριζουν.

Γιατι δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Ο εγκέφαλος ΔΕΝ είναι στραγάλι! Δεν είναι λάμπα, δεν είναι ένα κομμάτι πλαστικό ή γυαλί για να βάλεις όποιο να'ναι

 

Αντιθέτως ο εγκέφαλος φέρει συγκεκριμένη κωδικοποίηση για το αμάξι σου!!! Επομένως το σενάριο του "είχα έναν κάβα" δεν παίζει!

 

Επομένως πολύ απλά μιλάς με την Καρέντα, τον πατάς εκεί μια καταγγελία (κάντο γραπτά) και απαιτείς ΓΡΑΠΤΗ απάντηση από τα κεντρικά. Οπουδήποτε αλλού και αν πας, αν το συνδέσουν εγκέφαλο μπορούν να διαβάσουν την έκδοση/κωδικοποίηση του εγκεφάλου, όπου πολύ απλά αν φοράς τον παλιό σου θα δεις να ταιριάζουν οι ημερομηνίες.

 

Φυσικα΄σε περίτπωση απάτης, σιγά μην το παραδεχτούν, και σιγά που δεν θα προσπαθήσουν να σε βγάλουν μουρλό!

 

Το αμάξι σου το πήρες? Αν ναι, τότε πολύ απλά αδιαφορείς, δεν πληρώνεις... και φυσικά κάνεις μανούρα στην Καρέντα (και δεν ξαναπατάς σε αυτόν φυσικά!)


Αλήθεια, πόσα φράγκα σου ζήτησαν?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

1100 με 1200 ευρω αν ηθελα εγγυηση και αποδειξη αλλιως μου ειπε οτι αν ηθελα να του εδινα 500 ευρω χωρις χαρτια.επειδη βιαζομουν για διακοπες μου το εφτιαξε και μετα τις διακοπες περιμενε 500 ευρω.μκις ομως πηρα στην καρεντα και ρωτησα αν εστειλαν εκεινες τις μερες εγκεφαλο για passat cc στον συγκεκριμενο αντιπροσωπο μου απαντησαν αρνητικα και αμεσως τον πηραν τηλ και του ζητησαν εξηγησεις.αυτος χεστηκε και με πηρα ποσα τηλ για να ληξει το θεμα με τα κεντρικα και οτι μου ειχε εμπιστοσυνη και οτι με εφτιαξε χωρις να θελει τα λεφτα μπροστα.

Βεβαια λεφτα δεν πηρε και δεν το συνεχισε κιολας.αν βεβαια με ξανα ενοχλησει που πιστευ δεν τον παιρνει,τοτε θα παω στην καρεντα να το τραβηξω το θεμα.ο τυπος ειναι και φραγκοφονιας οποτε δεν παιζει να μου εφτιαχνε το passat χωρις λεφτα.μια φορα που ηθελα κατι μου ειπε να το πληρωσω για να το παραγγειλει και παλια οταν ειχα παρει ενα golf με δανειο 16000 ευρω οταν πηγα να το παραλαβω μου ειπε οτι ειχε γινει λαθος στο δανειο και οτι ειχε παρει απο την τραπεζα 15 ολοκληρα ευρω λιγοτερα και μου τα ζητησε.για πολλα χαλια

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Θεός, ήλιος καλοκαιρινός, και ότι να λέτε εγώ τον αγαπάω!!!! :D :D :D :D :D


Να του τα δώσεις σε IOU (μούτζες των 5)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1100-1200 αν θελεις χαρτια και εγγύηση,500 χωρίς τίποτα?

 

Και δηλαδή αυτός τί?πως έφερε εγκεφαλο απο γερμανια?με περιστερι?δεν εχει χαρτια?τιμολογια?

 

Αγαπητε,τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να πάρουν ενα καρότσι και να πουλάνε ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ στην ομόνοια.

 

Εσύ μπορεί να εισαι ξύπνιος και να το καταλαβες οτι πουλάει φίδια,μια γυναικα ομως,ή ένας άσχετος με το αθλημα,θα τα εδινε και θα ενιωθε και κερδισμενος.

 

Για μενα πηγαινε και κανε ολες τις νομιμες ενεργειες και σε Koscmocar και σε συνηγορο καταναλωτη.

Edited by Passatoukos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποιος είναι για να μην την πατήσει και κανένας άλλος

Σωστά πρέπει να ξέρει το club για να προστατευθούν τα μέλη.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πας να φας μεγαλο ΠΑΠΑ!!!!!!!! δεν σου εχει αλαξει τιποτα και κοιταει να σου φαει χρημα, το 2001 που αλαξα εγγεφαλο στην ETEA μεσα, εκανε 10 μερες εργασιμες να ερθει απο Γερμανια, χωρια που μου δωσανε στο τελος επιλογη, ή τον παλιο στο χερι ή κρατανε τον παλιο και μου αφαιρουν απο το τελικο ποσο σε δραχμες τοτε 150χιλιαδες. Αρα αν σου αλαξε εγγεφαλο με καινουριο πρεπει ή να σου δωσει τον παλιο στο χερι ή να στον αφαιρεσει απο την τιμη, γιατι τον παλιο τον στελνουν για ανακατασκευη.

 

Δες που ειναι ο εγγεφαλος σου πανω στο αμαξι και δες σε τι κατασταση ειναι, αν εχει αφαιρεθει θα φενετε πχ η σκονη που εχει ποιασει, δαχτυλιες κτλ. Επισης πανω στον εγγεφαλο υπαρχει ημερομηνια παραγωγης και ημερομηνια του software που φοραει. Τελος αν σου ειπε οτι τον εβγαλε απο τρακαρισμενο μεταχειρησμενο δηλαδη, 500€ για μεταχειρησμενο??? 150-200€ το πολυ...

Link to comment
Share on other sites

επισης εαν βγαλεις τον εγκεφαλο και η φυσα ειναι κουμπωμενει επανω στον εγκεφαλο με κατι μεγαλες βιδες ολοστρογγυλες και χωρις να μπορεις να τις ξεβιδωσεις με καποιο κατσαβιδι,κλειδι γιατι πολυ απλα δεν εχουν καποια εγκοπη αυτες οι βιδες για να μπει κατι να τις ξεβιδωσουν  τοτε παλι δεν βγηκε ο εγκεφαλος.

Link to comment
Share on other sites

επισης εαν βγαλεις τον εγκεφαλο και η φυσα ειναι κουμπωμενει επανω στον εγκεφαλο με κατι μεγαλες βιδες ολοστρογγυλες και χωρις να μπορεις να τις ξεβιδωσεις με καποιο κατσαβιδι,κλειδι γιατι πολυ απλα δεν εχουν καποια εγκοπη αυτες οι βιδες για να μπει κατι να τις ξεβιδωσουν τοτε παλι δεν βγηκε ο εγκεφαλος.

Off topic:

Αναλογα το μοντελο τασο δεν ειναι σε ολα ετσι.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To όνομα του στο forum τώρα! Δεν πρόκειται για συκοφαντική δυσφήμιση. Απλά μοιράζεσαι την εμπειρία σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.