Jump to content
sifis

Εισαγωγή Λαθραίων Λαδιών Castrol

Recommended Posts

Πήγα την προηγούμενη πέμπτη σε ενα συνεργειο αυτοκινήτων και εκεί που συζητάγαμε με τον μάστορα του λέω ότι έχω βρει το μονολιτρο μπουκαλι 5w-30 8,7 ευρω σε ενα μαγαζι στον νεο κοσμο και μου ειπε οτι η Castrol εκανε μηνύσεις σε 2 μαγαζιά στον νέο κόσμο και ένα στο νέο φάληρο για λαθραία εισαγωγή λαδιών τους.Ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο και οποιος ξερει παρακαλω ας μου στειλει pm αν ξερει τα ονοματα των μαγαζιων ή αν έχει ακούσει τίποτα για να αγοραζω απο αλλου αν ειναι.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε νίκο δεν θα ειναι ιδιας ποιοτητας λογικα με τα κανονικα.Ετσι πιστευω


Εμενα με νοιαζει κυριως γιατι μου κανει ηδη εναν μικρο θορυβο σαν πετρελαιοκινητο αν βαζω και μουφα λαδια θα χειροτερευσει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λαθραία εισαγωγή σημαίνει ότι δεν πληρώθηκαν οι φόροι, όχι ότι δεν ειναι ίδιας ποιότητας με τα κανονικά.

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνονται τα castrol edge γενικά σαν λάδια. Εχω 105.000χλμ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως λάδια castrol που έφερε φίλος από Ηνωμένες Πολιτείες είχαν πάνω στο κουτί σφραγίδα γνησιότητας.

Κυκλοφορεί πολύ μαιμού λάδι δυστυχώς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελει προσοχη με τα castrol ποια ειναι μαπα απο τα γνησια, η διαφορες ειναι στα καπακια κυριως και στο χρωμα της συσκευασιας, καλυτερη συγγριση ειναι με ενα παλιο μπουκαλι, στα χρωματα και στο καπακι, τα καινουρια castrol εχουν και σφραγιδα στο δαχτυλιδι αποσφραγισης, και τα ποιο καινουριας παρτιδας εχουν και αλουμινιου στεγανοπιηση μετα το ανοιγμα του καπακιου.

 

Το ιδιο υσχειει και για τα motul τα οποια ακουσα οτι κυκλοφορει πολυ ιμιτα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αν δεν πρόκειται για λάδι μαιμού αφορά συσκευασίες προηγούμενων ετών τα οποία αντί να πάνε για ανακύκλωση τα αγοράζουν κάποιοι αετονύχηδες από το εξωτερικό και τα πουλάνε μέσω ιντερνετ στην ελληνική αγορά πολύ φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ρε παιδια απο που αγοραζετε λαδια? Απο τους απατεωνες της vw ή απ την eko με 20 ευρω/λιτρο?

αμα ψάχνεις βρίσκεις

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=58835&hl=

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ρε παιδια απο που αγοραζετε λαδια? Απο τους απατεωνες της vw ή απ την eko με 20 ευρω/λιτρο?

 

Ίδια τιμή το λίτρο έχουν και οι 2 που ανέφερες. Τόσο χρεώνει και η αντιπροσωπεία το λίτρο. 

Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπος του post ηταν να δειξει οτι ολοι μας ψωνιζουμε απο μαγαζια που τα δινουν 10-11 ευρω..κανενας δεν ψωνιζει απο αντιπροσωπεια...αρα ολοι μας βαζουμε μουφες λαδια?

 

@Nikoskallithea το ξερω το μαγαζι που μου δειχνεις 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μαγαζιά που "έχουν δώσει δικαιώματα" για μούφα λάδια και υπάρχουν άλλα που είναι κύριοι! 

 

Θεωρώ ότι ο μηχανικός μου γνωρίζει από που αγοράζει τα λάδια που χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο μηχανικός σου σιγουρα γνωριζει, εσυ ομως δεν γνωριζεις τιποτα απο αυτα τα λαδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.