Jump to content
manosgtr

Δείκτης Θερμοκρασίας Κινητήρα

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ένα polo diesel blue motion

και δεν μπορώ να βρω που είναι ο δείκτης θερμοκρασίας του κινητήρα.

Τα έχει σε ψηφιακή μορφή της βενζίνης.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ψηφιακο.. στην κεντρικη οθονη στο ταμπλο απο το δεξιο διακοπτη σ εχει 2 κουμπια.. σου εχει πληροφορίες για κατανάλωση ταχύτητα θερμοκρασια λαδιων κ λοιπα

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν βρίσκω τίποτα στο ταμπλό είναι το ράδιο και άλλα 3 κουμπιά απο πάνω.για το antispin και για να σβήνει ο κινητήρας όταν σταματάς το αυτοκίνητο.

Που μπορεί να είναι;

Έχω δοκιμάσει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απορείς έχω κι εγώ. Νομίζω ότι επειδή έχω την trendline έκδοση δεν μου δείχνει θερμοκρασία !

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokratis91
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Αυτήν την απορείς έχω κι εγώ. Νομίζω ότι επειδή έχω την trendline έκδοση δεν μου δείχνει θερμοκρασία !

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωκράτη σε trendline ή conceptline δεν υπάρχει ούτε υπολογιστής ταξιδίου, ούτε οθόνη πολλαπλών λειτουργιών και δυστυχώς δεν φαίνεται θερμοκρασία κινητήρα. Θα δούμε μόνο την κόκκινη ένδειξη αν και όποτε παρουσιάσει πρόβλημα ο κινητήρας!!!! (εύχομαι να μην την δούμε ποτέ!)

Στο 1.4 bluemotion όμως, υπάρχουν και τα δύο και λογικά πρέπει να φαίνεται (http://www.volkswagen.gr/content/medialib/vwd4/gr/pricelists-and-model-guides/polo/polo-bluemotion-pdf/_jcr_content/renditions/rendition.download_attachment.file/polo-bluemotion.pdf)

Για 1.2 φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο σε εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να πω δεν ξέρω

Εγώ πάντως δεν το έχω βρει

Μόνο την στάθμη του ρεζερβουάρ δείχνει

Τώρα για την θερμοκρασία δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εχω την trend line έκδοση 4ος/2015 με οθόνη πολλαπλών ενδείξεων και την δείχνει κανονικά την θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Το βιβλίο χρήσης του αυτοκινήτου δεν το αναφέρει; Το έχεις ψάξει;

 

Εφόσον το ταμπλό σου δεν έχει αυτή τη διάταξη:

 

http://www.volkswagen.gr/el/models/polo/gallery.html#/flash=5f5fad32f21112a0a97f5a48af1d0392@mediaLists_medialist_0_mediaItems_medialist_mediaitem_0

 

τότε πάτα στην κεντρική οθόνη το "car":

 

http://www.volkswagen.gr/el/models/polo/gallery.html#/flash=5f5fad32f21112a0a97f5a48af1d0392@mediaLists_medialist_0_mediaItems_medialist_mediaitem_6

 

και ψάξε εκεί μέσα, κάπου εκεί θα κρύβεται!

Παράλληλα έχε και το βιβλίο χρήσης ανοιχτό, θα το βρεις σίγουρα!

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τι πατάς και σου την δείχνει;

Απ τα χειριστήρια στο τιμόνι. Τα βελάκια πάνω-κάτω και δείχνει στιγμ.καταναλωση-μέση-ταχύτητα ψηφιακά-θερμοκρασία κλπ

Να σημειώσω οτι εχω οθόνη πολλαπλών ενδείξεων!

post-26739-0-42792400-1441964449_thumb.j

Edited by ilektronio
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το polo bluemotion του 2011 μοντελο και δεν υπαρχει αυτη η ενδειξη θερμοκρασιας 100% βεβαια το δικο μου αυτοκινητο δεν εχει τιμονι πολλων χρησεων οποτε δεν ξερω τι παιζει με εκεινα αλλα και στην αντιπροσωπεια που ρωτησα με ειπε μονο τα καινουρια μοντελα την εχουν και μονο τα bluemotion!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν υπάρχει όργανο θερμοκρασίας νερού. Εγώ έχω βάλει ένα OBD2 και το βλέπω στο κινητό. Αργεί σχετικά να ζεσταθεί σε σχέση με τα βενζινοκίνητα και δουλεύει στους 90 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν υπάρχει όργανο θερμοκρασίας νερού. Εγώ έχω βάλει ένα OBD2 και το βλέπω στο κινητό. Αργεί σχετικά να ζεσταθεί σε σχέση με τα βενζινοκίνητα και δουλεύει στους 90 βαθμούς.

Βολεύει το OBD2 αλλά το PayPal είναι ακόμη μπλοκαρισμενο!
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το paypal υπαρχει trick δοκιμασμενο να ξερετε! Οσον αφορα ομως το obd? Πιο απο ολα να διαλεξω? Τι διαφορες εχουν?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.