Jump to content
Guest gandrian

Eco Up Φ.α.

Recommended Posts

Λογικα ναι.εμφανισιακα αν σε πειραζει και βλεπεις οτι σε παιρνει βαλτο κατω απο τη μοκετα

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι έχουν οδηγίες να το βάζουν έτσι. Με την ΚΑΡΕΝΤΑ δεν βγάζεις άκρη. Πρέπει να παω σε ηλεκτρολόγο. Δεν μου αρέσει που φαίνεται. Τί να πω... Έχω και ένα υποβραχιόνιο και δεν μου το βίδωσαν γιατί δεν είναι επίσημο αξεσουάρ.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο, καλοτάξιδο και εύχομαι να το χαρείς περισσότερο από το προηγούμενο Up! που είχες! 

Λογικά το ηχειάκι είναι εκεί για να ακούγεται περισσότερο και όντως έτσι πρέπει να είναι οι οδηγίες της τοποθέτησης από την ΚΑΡΕΝΤΑ. Με κάποιον εξωτερικό ηλεκτρολόγο πιθανόν να κάνεις καμιά πατέντα να μην φαίνεται άσχημο. Το υποβραχιόνιο είναι λόγω νομικής κάλυψης πιστεύω, όπως κι αν έχει είναι βλακεία που δεν στο βίδωσαν πάντως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Το αυτοκινητάκι πάει πολύ καλά. Αύριο θα του βάλω μεμβράνες και ελπίζω να μου βάλουν και το υποβραχιόνιο. Επίσης το garmin είναι πολύ καλό. Συνέδεσα το τηλέφωνο αμέσως και όλες οι κλήσεις που έκανα ήταν άψογες. Επιπλέον παίρνει και internet από το κινητό και βλέπεις πληροφορίες για καιρό κλπ. Του έβαλα και τα φωτάκια του ΙΚΕΑ πίσω και είναι super!

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο να το λοιωσεις στα χλμ το νεο σου εργαλειο φιλε μου!!

Με το καλο οι μεβρανες και το υποβραχιονιο και συντομα με σπεσιαλ ζαντικο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Να κανονίσουμε καμιά μάζωξη οι eco's... Δυστυχώς το υποβραχιόνιο δεν ταιριάζει. Βρίσκει το χειρόφρενο στο ανέβασμα. Μάλλον είναι διαφορετική η βάση που κουμπώνει. Στο προηγούμενο που ήταν αυτόματο ταίριαζε μια χαρά. Αν κάποιος φίλος με αυτόματο ενδιαφέρεται ας μου πει.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου και καλοταξιδο.τα φωτακια φιλε μου εχεις καποιο συνδεσμο?ποια ειναι?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου και καλοταξιδο.τα φωτακια φιλε μου εχεις καποιο συνδεσμο?ποια ειναι?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.ikea.gr/fotismos/esoterikos-fotismos/fotismos-gia-doulapes/fwtismos-ntoylapas-me-aisthitira-51265/76395/

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η προσθήκη της Garmin στο Maps & More να υποστηρίζει πλέον και internet από το κινητό που είναι συνδεδεμένο! Εγώ φωτάκια για το πορτμπαγκάζ έβαλα από το jumbo τελικά, τα έχω κρύψει και κάπως να μην φαίνονται και κάνουν μια χαρά την δουλειά τους! Πιστεύω ότι πρέπει επίσης να κανονιστεί μια συνάντηση μεταξύ μας, αυτών που έχουμε eco up! δηλαδή, τουλάχιστον στην Αθήνα, αφού τα πρατήρια είναι μόλις τρία οπότε πιθανόν να έχουμε συναντηθεί ακόμα και τυχαία σε κάποιο! Όποτε βλέπω άλλο eco up! στο πρατήριο της Ανθούσας πάντα σκέφτομαι ότι μπορεί με αυτόν τον άνθρωπο να μιλάμε και εδώ και απλά να μην γνωριζόμαστε! :p

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο γέμισμα και με τις μεμβράνες τοποθετημένες. Νομίζω ότι του έκατσαν όμορφα, δεν ήθελα κάτι πιο σκούρο.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

post-28222-14463705233_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο το κοκκινο μικρο θηριο της ασφαλτου,

αντε κανονιστε καμμια εκοσυναντηση να γνωριστουμε και να ανταλλαξουμε εμπειριες!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει είναι πολλοί λίγοι αυτοί που έχουν Eco-Up! και είναι από Θεσσαλονίκη ή από Βόλο-Λάρισα.. Εγώ πάντως είμαι μέσα για κάποια "οικολογική" συνάντηση-καφέ κάποια Κυριακή κοντά σε κάποιο από τα τρία πρατήρια, αφού σίγουρα θα τους βολεύει όλους κάτι τέτοιο! 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι μεσα για Κυριακη,αν και συνηθως τα ΣΒ/Κ ειμαι Λαγονησι.

Θα με βολευε καλυτερα καθημερινη μετα τις 3μ.μ που σχολαω απο την δουλεια(Παιδων Πεντελης).

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή πρωί μπορεί να είναι καλύτερα, αφού οι περισσότεροι είναι ελεύθεροι από θέματα δουλειάς και σχετικά! Επίσης πρωί για να μην είμαστε μέσα στα σκοτάδια, να τα βλέπουμε καλά τα καμάρια μας! :D

Μπορούμε να ενημερώσουμε και τα παιδιά του forum που είναι meetings mods, να είναι και κάπως πιο "επίσημη" η συνάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω Κυριακή είναι καλύτερα. Είτε Κηφισιά είτε Ανθούσα. Κάπου να έχει άπλα να χαζέψουμε τα γκαζάδικά μας και να μπορούμε να πιούμε και κανέναν καφέ. Και αυτή την Κυριακή αν θέλετε το κανονίζουμε. Εσείς οι παλιότεροι ενημερώστε και τους mods.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτήσω σε Αττική - Εθνική Οδό με ταχύτητες 130-140+ μπορεί να κινηθεί άνετα και απο κατανάλωση συνεχίζει να ειναι οικονομικό στο αέριο ή εκτοξέυεται στα ύψη? 

Link to comment
Share on other sites

Κινείται ανετότατα, απλά δεν πρέπει να κόβεις γιατί μετά θέλει ώρα να ξανααρπάξει το μοτέρ. Δουλεύει σταθερά στις 4000+ στροφές, αλλά η κατανάλωση είναι σταθερή στα 3,2-3,3 kg/100 km.. Έχω κάνει αρκετά ταξιδάκια και με aic-condition ανοιχτό και 4 άτομα και είναι αρκετά καλό στον αυτοκινητόδρομο, τηρουμένων των αναλογιών βέβαια! 

 

Υ.Γ. Τι λέτε οι Αθηναίοι κάτοχοι να κανονίσουμε μια συνάντηση αυτή ή την επόμενη Κυριακή??

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο Πετρος εχουν τα πραγματα με το eco up!!

Ενδεικτικα θα πω,την προηγουμενη εβδομαδα εκανα ανετα διχως κουραση 2200χλμ Αθηνα - στην Λαρισα/ξαναγεμισα 9€,

Βερροια-Αριδαια-Λουτρα Ποζαρ

και ολη την αλλη μερα βολτες Θεσσαλονικη/Διαβατα ξαναγεμισα,ξανα επιστροφη Λουτρα Ποζαρ,

την επομενη Εδεσα/καταρακτες με επιστροφη στα Λουτρα που ειχαμε σαν βαση μια και καναμε καθημερινα θερμα μπανια/37βαθμους στα λουτρα,

την αλλη μερα ξανα Διαβατα για γεμισμα και κατευθειαν για Σερρες με επιστροφη το βραδυ στα λουτρα,ξαναγεμισα Διαβατα,

την επομενη Αγιο Αθανασιο-Καϊκματσαλαν κλπ.Φλωρινα

και τις δυο τελευταιες μερες περασαμε απο τα συνορα/Νικη και κατσαμε Γιουκοσλαβια στην πολη Μπιτολα

και την 7η μερα 630χλμ. επιστροφη Μπιτολα στην Αθηνα.

Απο τα 2200χλμ τα 2000χλμ ηταν με καυσιμο Φ/Α και κοστος 54€ και τα 200χλμ με 10λιτρα βενζινας.

Απο τα συνολικα 70€ διοδια,πληρωσα καποια μονο 20€,με την μεθοδο αποφυγης παραπλευρων/παραλληλων δρομων.

Και διαμονη 20€ δυκλινο στα Λουτρα ποζαρ σε αξιοπρεπεστατο ξενωνα,

με κουζινα/λουτρο/θερμανση/ιντερνετ/tv/parking/κηπο κλπ.

Στην Γιουκοσλαβια προσφορα 30€ την μερα απο 60€,

οσο για φαγητο δωσαμε 7€ το ζευγαρι και πηραμε 2μεριδες φιλετο κοτοπουλο+1 σαλατα.

Κουρεμα 2€,ντοματες 0,40,μπανανες 0,45 και γενικα πανφθηνα σχεδον ολα,οπως και η βενζινα.

 

Υ.Γ. Μεσα και εγω για συναντηση Κυριακη,αλλα αν γινεται απογευμα γιατι θαμαι Λαγονησι (να μην χασω την μερα).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.