Jump to content
TeoFele

Rcd210 Replace With Rns310

Recommended Posts

Καλησπερα εχω το vw polo 2011 μοντελο και θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις βεβαια αν ειναι εφικτο να αλλαξω την πηγη rcd210 που εχω με rns310 ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το polo tsi με τα 105 οπου ειχε το rcd210 και πριν κανα 6μηνο εβαλα το rcd310.Κανενα προβλημα μεχρι τωρα,μπηκε κατευθειαν χωρις επιπλεον καποια ρυθμιση.

Ναι φιλε μου αλλα εσυ εβαλες το rcd310 το οποιο ειναι εντελως διαφορετικο απο το rns310 για αυτο ρωταω και παιρνω γνωμες μην το αγορασω τζαμπα και μετα δν εχω τι να το κανω...επισης σε οσους πηγα που ασχολουνται με ηχο και εχουν μαγαζι ολοι ηταν πολυ κρυοι απεναντι μου διοτι εγω θελω να παρω ενα μεταχειρισμενο rns310 και να πληρωσω σε καποιον μονο εγκατασταση..αλλα αυτοι θελουν και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο..με εδωσαν να καταλαβω πως δεν θα ασχοληθουν και τοσο μαζι μου..τεσπα τι να πει κανεις? Μαλλον δεν εχουν καταλαβει μερικοι σε τι εποχες ζουμε..

το rns310 είναι προβλεπόμενο από vw για το πόλο αρά είναι 100% εφικτό

Το μονο που φοβαμαι ειναι αν εστω για 0.01% δεν ταιριαζουν οι φισες απο πισω και τα καλωδια.. Κατα τα αλλα ειναι πιστευω πως ταιριαζει..
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99,999% θα κάνουν τα καλώδια. Πως και δεν πας σε rns 510; Εκτός και αν το 310 το βρίσκεις αρκετά φθηνότερα.

Όσο για την εγκατάσταση, ειναι βάλε βγάλε.

Μονο η κεραία του gps ειναι λιγο μανούρα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dragonfighter
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99,999% θα κάνουν τα καλώδια. Πως και δεν πας σε rns 510; Εκτός και αν το 310 το βρίσκεις αρκετά φθηνότερα.

Όσο για την εγκατάσταση, ειναι βάλε βγάλε.

Μονο η κεραία του gps ειναι λιγο μανούρα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μαλιστα! Σε ευχαριστω παρα πολυ dragonfighter για την απαντηση σου ειμαι καιρο σε διλημμα και δεν ηξερα τι να κανω, που να απευθυνθω! Η αληθεια ειναι αυτη οπως ειπες και εσυ οτι το βρηκα σε καλη τιμη τωρα οσο για την κεραια δεν ξερω τι να κανω! Ελπιζω καπου καπως να την βολεψω!

Link to comment
Share on other sites

ταιριάζει 100% αφού το πουλάει σαν αξεσουαρ η kosmocar για το polo 6r:

http://www.kosmo*μη επιτρεπόμενο @ URL*/Accessories/shop/index.php?iso=el&cat=1907&e=2050

Link to comment
Share on other sites

για installation υπάρχουν πολλά βιντέο-οδηγίες, ψαξε στο google για rns 310 installation, π.χ.:

την κεραία μπορείς για ευκολία να την βάλεις ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ πάνω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού.

Την συνδέεις στο rns την περνάς στο ντουπαλάκι

από τα δεξια, και για να βάλεις το αυτοκόλλητο να την κολλήσεις πάνω στο ντουλαπάκι βγάζεις το πλαινό πλαστικό από το ντουλαπάκι

(αυτού που είναι στην πόρτα του συνοδηγού), ώστε να παράσεις το χέρι σου εσωτερικά πάνω από το ντουλαπάκι για να την κολλήσεις.

Edited by enas_aris
Link to comment
Share on other sites

Την κεραία, μπορείς να την κολλήσεις εσωτερικά, πάνω από τους κεντρικούς αεραγωγούς. Πριν την κολλήσεις, ψηλάφισε με το χέρι σου και κάνε δοκιμή να την βάλει πάνω από τους κεντρικούς αεραγωγούς. Στο scirocco είχε κάτσει τέλεια και είχε σήμα 10/10.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να ευχαριστησω για την αμεση ανταποκριση στο ζητημα μου και τις διαφορες γνωμες που δωσατε ολοι σας! Σημερα αφαιρεσα το προστατευτικο πλαστικο αποσυνδεσα το rcd210 και εβγαλα φωτο για να στειλω στον πωλητη την φισα κλπ.! Δεν ξερω αν μπορω να τις ανεβασω και εδω καπου μεσα για να δειτε και εσεις να μου πειτε αν οντως τελικα μπαινει το rns310 ευχαριστω πολυ!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6f78c93b59362b249e6f769cb4493c67.jpgef8610486cc17b6c076a24af4c645c90.jpg445322429b8797029706671a59bc2a43.jpg

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.