Jump to content
pipis13

Πλυσιμο Αυτοκινητου Στο Σπιτι

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση : Χθες έβαζα αμόλυβδη στο αμάξι και όταν φουλάρισε δε σταμάτησε η ροή από την αντλία και έτρεξε κάποια ποσότητα βενζίνης ακριβώς κάτω από ντεπόζιτο πάνω στο χρώμα. Θα δημιουργήσει πρόβλημα στο χρώμα ή στο βερνίκι?

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , geool said:

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση : Χθες έβαζα αμόλυβδη στο αμάξι και όταν φουλάρισε δε σταμάτησε η ροή από την αντλία και έτρεξε κάποια ποσότητα βενζίνης ακριβώς κάτω από ντεπόζιτο πάνω στο χρώμα. Θα δημιουργήσει πρόβλημα στο χρώμα ή στο βερνίκι?

οχι απλα αν ξεραθει να φαινεται κιτρινιλα και θα πρεπει να τριψεις για να φυγει οποτε δεν ειναι και οτι καλυτερο.

με το που πεφτει (γιατι σε ολους μας εχει τυχει) κατευθειαν μπολικο νερακι και εισαι κομπλε. 

και μην μου πεις που θα βρεις νερο ολα τα βενζιναδικα εχουν κουβαδες 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την κρέμα αυτή????? Είναι για την αράχνη και η χρήση της γίνεται και με το χέρι.....    

http://prntscr.com/aqgysg

Link to comment
Share on other sites

με το χερι δυσκολα να φυγει η αραχνη.με αλοιφαδορο dual action να γινει σωστα

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν , diver86 said:

με το χερι δυσκολα να φυγει η αραχνη.με αλοιφαδορο dual action να γινει σωστα

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο κοστίζει αυτός ο αλοιφαδόρος???

Link to comment
Share on other sites

aπο εδω ελλαδα απο 150 ευρω περιπου.απο εξωτερικο απο 90 ευρω.χρησιμοποιω αυτο εδω http://www.dazzle-*μη επιτρεπόμενο @ URL*/index.php?route=product/product&product_id=652 με αψογα αποτελεσματα

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επλυνα σημερα.πηλο bilt hamber.πλυσιμο.και περασμα 2 χερακια με powerlock menzerna.μια χαρα το κοκκινο.ξαναπηρε τα πανω του

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο λογω δουλειας.και τωρα στο υπογειο γινονται κατι εργασιες και θα εχει γεμισει παλι σκονη.παλι πλυσιμο για να ξαναπεραστει.αλλα οντως θα ηταν κρεμα το τριτο χερι

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ti εγινε ρε παιδια?δεν πλενει κανεις πια?


Αφου θα λερωθει


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ πλένω το αμάξι με σαμπουάν turtlwax 

https://www.praktiker.gr/m/p/sampouan-me-keri-turtle-wax-1lt-76697

 

Και καλό καθάρισμα όταν περνάω το αμάξι με πυλο. Το πλένω με σαμπουάν johnson baby shampoo.

 

Έχει δυνατό pH και είναι ότι πρέπει για Πύλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα σαμπουαν γι αυτοκινητα ασε το johnsons.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο μια φορα 780d41679f416461c213ffa107204d7b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , nikdev said:

Δοκιμασε αυτο μια φορα 780d41679f416461c213ffa107204d7b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σου πω την αλήθεια προϊόντα meguiars δεν πρέπει να χρησιμοποίησα ποτε:huh:

 

Που μπορούμε να βρούμε κανένα μαγαζί για αγορά Εδώ Αθήνα???  

Link to comment
Share on other sites

Δες σε ιντερνετικά μαγαζιά και θα έρθει σπίτι σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς  να θέλω να κάνω διαφήμιση.

 

Έχει αγοράσει κάνεις από Αθανασιάδη???

 

Μου βγάζει αυτόν σαν αντιπρόσωπο meguiars και 3Μ

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε έχω πάρει το σαμπουάν,κερί,πηλό με σπρέι καθαρισμού,αλοιφή γυαλίσματος,εννοείτε πετσέτα στεγνώματος,δεν μ αρέσει να κάνω διαφήμιση αλλά δεν την αλλάζω αυτήν την εταιρία.Και μένα κάποια μέλη εδώ μου την πρότειναν όταν ρώτησα πέρυσι εδώ για ένα καλό κερί,αν ψάξεις θα το βρείςτο post.Τώρα προϊοντα μπορεί να βρείς και αλλού,όπως στο πλυντήριο λαμπίκο.Για μένα επειδή δεν τα ξέρεις πήγαινε κατευθείαν Αθανασιάδη τα παιδιά θα σε εξυπηρετήσουν άψογα και θα σου εξηγήσουν ότι απορία έχεις.Σου συνιστώ να τα δοκιμάσεις!!

Edited by THODORIS-GR
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , THODORIS-GR said:

Ναι φίλε έχω πάρει το σαμπουάν,κερί,πηλό με σπρέι καθαρισμού,αλοιφή γυαλίσματος,εννοείτε πετσέτα στεγνώματος,δεν μ αρέσει να κάνω διαφήμιση αλλά δεν την αλλάζω αυτήν την εταιρία.Και μένα κάποια μέλη εδώ μου την πρότειναν όταν ρώτησα πέρυσι εδώ για ένα καλό κερί,αν ψάξεις θα το βρείςτο post.Τώρα προϊοντα μπορεί να βρείς και αλλού,όπως στο πλυντήριο λαμπίκο.Για μένα επειδή δεν τα ξέρεις πήγαινε κατευθείαν Αθανασιάδη τα παιδιά θα σε εξυπηρετήσουν άψογα και θα σου εξηγήσουν ότι απορία έχεις.Σου συνιστώ να τα δοκιμάσεις!!

Σε ευχαριστώ πολύ για της Πληροφορίες φίλε μου :rock:

 

Πηλό έχω, αγοράζω από το eBay πηλο της 3Μ είχα πάρει πριν από κάποια χρόνια 5 πλάκες στα 20€ περίπου από Κίνα. Σαν αυτούς στο link.

 

https://www.ebay.com/itm/5PCS-3M-Magic-Car-Auto-Vehicle-Clay-Bar-Remove-Detailing-Wash-Cleaner/112552383184?hash=item1a34a512d0:g:fFgAAOSwrk5ZeBFx

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά όσα προϊόντα της meguiar's έχω ψάξει, τα έχω βρει πιο φθηνά, έστω και λίγο, από ότι στον επίσημο αντιπρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , tsompev said:

Δεν ξέρω γιατί, αλλά όσα προϊόντα της meguiar's έχω ψάξει, τα έχω βρει πιο φθηνά, έστω και λίγο, από ότι στον επίσημο αντιπρόσωπο.

Ναι φίλε ισχύει,τα είδα και γω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.