Jump to content
pipis13

Πλυσιμο Αυτοκινητου Στο Σπιτι

Recommended Posts

Να βαλω και εγω τη συλλογη μου.χοχο.σαμπουαν χρησιμοποιω της dodojuice με ουδετερο ph.ωραιο αρωμα και κανει δουλεια.γαντι της ιδιας εταιριας.αψογο.ζαντες τις βγαζω ανα 4_5 μηνο και της πλακωνω με το iron out της finesse.κανει πραγματικα αυτο που λεει.τζαμια βαζω η ipa η το crystal της finesse.σαν οινοπνευμα μυριζει.δε συμφερει ομως.ισοπροπυλικη κανει μια χαρα τη δουλεια της.για μεσα στα πλαστικα carpro perl.απιστευτο.αραιωνεις οπως θες εσυ και εχεις αψογο αποτελεσμα.λαστιχα θολους εσωτερικα πλαστικα και συμφερει.
Επικαθησεις βγαζω με πηλο της bilt hamber με σαπουνονερο το δουλευω.ευκολο στο πλασιμο και αν πας σιγα σιγα δεν αφηνει αραχνιασμα.για σφραγισμα αγαπω powerlock της menzerna.απλωνεται πανευκολα,φευγει πανευκολα.και δινει μια ωραια υγρασια στο χρωμα.σε καθε πλυσιμο ριχνω και το quick wax της mequiars.στεγνωνει ευκολα το αυτοκινητο και οντως κανει beading το νερο.
Αλοιφαδορο χρησιμοποιω εναν της krauss 900 watt με αλοιφες menzerna.σφουγαρρια hexlogic.αυτα τα ολιγαe5fc5779f4e676b97a288c91219f83fb.jpg0a02dab64c9bb890fe874d43b488cddc.jpg

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, diver86 said:

Να βαλω και εγω τη συλλογη μου.χοχο.σαμπουαν χρησιμοποιω της dodojuice με ουδετερο ph.ωραιο αρωμα και κανει δουλεια.γαντι της ιδιας εταιριας.αψογο.ζαντες τις βγαζω ανα 4_5 μηνο και της πλακωνω με το iron out της finesse.κανει πραγματικα αυτο που λεει.τζαμια βαζω η ipa η το crystal της finesse.σαν οινοπνευμα μυριζει.δε συμφερει ομως.ισοπροπυλικη κανει μια χαρα τη δουλεια της.για μεσα στα πλαστικα carpro perl.απιστευτο.αραιωνεις οπως θες εσυ και εχεις αψογο αποτελεσμα.λαστιχα θολους εσωτερικα πλαστικα και συμφερει.
Επικαθησεις βγαζω με πηλο της bilt hamber με σαπουνονερο το δουλευω.ευκολο στο πλασιμο και αν πας σιγα σιγα δεν αφηνει αραχνιασμα.για σφραγισμα αγαπω powerlock της menzerna.απλωνεται πανευκολα,φευγει πανευκολα.και δινει μια ωραια υγρασια στο χρωμα.σε καθε πλυσιμο ριχνω και το quick wax της mequiars.στεγνωνει ευκολα το αυτοκινητο και οντως κανει beading το νερο.
Αλοιφαδορο χρησιμοποιω εναν της krauss 900 watt με αλοιφες menzerna.σφουγαρρια hexlogic.αυτα τα ολιγαe5fc5779f4e676b97a288c91219f83fb.jpg0a02dab64c9bb890fe874d43b488cddc.jpg

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εμενα παντως με επεισες φιλαρακι...θα στο φερω να το πλυνουμε...:lol:...ωραιος και μερακλης...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Καλημέρες. Να πω και γω με τη σειρά μου πως είμαι από αυτούς που πέρασαν στην άλλη πλευρά. Σχολαστικός στο πλύσιμο, με μεγάλη συχνότητα, προσέχοντας να μην πάθει ούτε μια γρατσουνιά το όχημα που είχα ανα περιόδους, φθηνό ή πολύ ακριβό, μικρό, κουπέ ή καμπριο. Με τα χρόνια (& ένα θηλυκό που μπήκε στη ζωή μου) κατάλαβα πως δεν άξιζε και πως τζαμπα έχασα τόσο χρόνο από τη ζωή μου, που θα μπορούσα να τον αξιοποιήσω διαφορετικά και να τον αναλώσω σε πιο σημαντικά και ουσιώδη θέματα.

Δε λέω, περνούσε η ώρα μου, το ευχαριστιόμουν, αλλά γινόταν και εις βάρος άλλων πραγμάτων.

Από τότε που μου έγινε το κλικ, το αυτοκίνητό μου είναι ΠΑΝΤΑ πεντακάθαρο μέσα, αλλά για το εξωτερικό του δεν ορκίζομαι. Για να λέω την αλήθεια, όποτε περάσω από κάποιο πλυντήριο «καντο μόνος σου», θα ρίξω ένα απλό 5λεπτο πλυσιματάκι με τη μάνικα για να καθαρίσει κατά ένα 80%, αλλά τα πολλά πολλά τελείωσαν για εμένα.

 

Food for thought τα παραπάνω, τις καλημέρες μου σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Polakias TDI said:

Καλημέρες. Να πω και γω με τη σειρά μου πως είμαι από αυτούς που πέρασαν στην άλλη πλευρά. Σχολαστικός στο πλύσιμο, με μεγάλη συχνότητα, προσέχοντας να μην πάθει ούτε μια γρατσουνιά το όχημα που είχα ανα περιόδους, φθηνό ή πολύ ακριβό, μικρό, κουπέ ή καμπριο. Με τα χρόνια (& ένα θηλυκό που μπήκε στη ζωή μου) κατάλαβα πως δεν άξιζε και πως τζαμπα έχασα τόσο χρόνο από τη ζωή μου, που θα μπορούσα να τον αξιοποιήσω διαφορετικά και να τον αναλώσω σε πιο σημαντικά και ουσιώδη θέματα.

Δε λέω, περνούσε η ώρα μου, το ευχαριστιόμουν, αλλά γινόταν και εις βάρος άλλων πραγμάτων.

Από τότε που μου έγινε το κλικ, το αυτοκίνητό μου είναι ΠΑΝΤΑ πεντακάθαρο μέσα, αλλά για το εξωτερικό του δεν ορκίζομαι. Για να λέω την αλήθεια, όποτε περάσω από κάποιο πλυντήριο «καντο μόνος σου», θα ρίξω ένα απλό 5λεπτο πλυσιματάκι με τη μάνικα για να καθαρίσει κατά ένα 80%, αλλά τα πολλά πολλά τελείωσαν για εμένα.

 

Food for thought τα παραπάνω, τις καλημέρες μου σε όλους.

Πόσο σε νιώθω..

Κάποτε έπλενα 2 φορές την εβδομάδα. Τώρα όπως το περιγράφεις στο περίπου. Πάντα καθαρό μέσα και έξω μία φορά το μήνα και αυτό πρωί πρωί πριν τις 9 που ξυπνάει ο λόχος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yiannis_2 said:

Πόσο σε νιώθω..

Κάποτε έπλενα 2 φορές την εβδομάδα. Τώρα όπως το περιγράφεις στο περίπου. Πάντα καθαρό μέσα και έξω μία φορά το μήνα και αυτό πρωί πρωί πριν τις 9 που ξυπνάει ο λόχος.

Δυστυχω ή ευτυχως τα πραματα ειναι ετσι και εδω...οταν ημουνα μονος μου ειχα και τον χρονο και την διαθεση να ασχοληθω με το πλυσιμο..νομιζω θα συμφωνησουμε ολοι οτι ειναι και καλη ψυχοθεραπεια το πλυσιμο...τωρα που ειμαι μειονοτητα στο σπιτι οσο και να το πλενω τα θυληκα ειναι λες και εχουν την αντιθετη αποστολη..να το βρωμιζουν..τις προαλες σε ενα αποτομο φρενο μια μπουκαλα νερο κυλησε και επεσε πανω στο ποδι μου...λεω τι ειναι αυτα ρε παιδια;;;αστο μου λεει η γυναικα μπορει να μας χρειαστει...τι να χρειαστει λεω;;αυτο δεν πινεται...καλυτερα να πιεις απο λακουβα στο δρομο..τεσπα...οσο αλλαζουν οι συνθηκες της ζωης μας αλλαζουν και οι συνηθιες μας..οταν παω στο εξοχικο ομως βγαζω το αχτι μου στο πλυσιμο...και τα θυληκα βεβαια ειναι εκει να μου θυμηζουν οτι οκ νταξει δεν χρειαζεται να πλυνεις τα ποδια σου απο την αμμο για να μπεις στο αμαξι..οταν γυρισουμε αθηνα θα το πας σε ενα πλυντηριο να στο κανουν λαμπικο...βγαζεις ακρη κυριοι;!;;;

Edited by TMESSOLO
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

Δυστυχω ή ευτυχως τα πραματα ειναι ετσι και εδω...οταν ημουνα μονος μου ειχα και τον χρονο και την διαθεση να ασχοληθω με το πλυσιμο..νομιζω θα συμφωνησουμε ολοι οτι ειναι και καλη ψυχοθεραπεια το πλυσιμο...τωρα που ειμαι μειονοτητα στο σπιτι οσο και να το πλενω τα θυληκα ειναι λες και εχουν την αντιθετη αποστολη..να το βρωμιζουν..τις προαλες σε ενα αποτομο φρενο μια μπουκαλα νερο κυλησε και επεσε πανω στο ποδι μου...λεω τι ειναι αυτα ρε παιδια;;;αστο μου λεει η γυναικα μπορει να μας χρειαστει...τι να χρειαστει λεω;;αυτο δεν πινεται...καλυτερα να πιεις απο λακουβα στο δρομο..τεσπα...οσο αλλαζουν οι συνθηκες της ζωης μας αλλαζουν και οι συνηθιες μας..οταν παω στο εξοχικο ομως βγαζω το αχτι μου στο πλυσιμο...και τα θυληκα βεβαια ειναι εκει να μου θυμηζουν οτι οκ νταξει δεν χρειαζεται να πλυνεις τα ποδια σου απο την αμμο για να μπεις στο αμαξι..οταν γυρισουμε αθηνα θα το πας σε ενα πλυντηριο να στο κανουν λαμπικο...βγαζεις ακρη κυριοι;!;;;

Ωραίες στιγμές.

Βέβαια εγώ έχω επιβάλει στρατιωτική πειθαρχία. Απαγορεύτεται φαγητό και ποτό εντός του οχήματος :) πλην του καφέ του οδηγού και του συνοδηγού (γκρίνια γαρ :)..)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yiannis_2 said:

Ωραίες στιγμές.

Βέβαια εγώ έχω επιβάλει στρατιωτική πειθαρχία. Απαγορεύτεται φαγητό και ποτό εντός του οχήματος :) πλην του καφέ του οδηγού και του συνοδηγού (γκρίνια γαρ :)..)

 

καλα το πας αγορι μου....και εγω προσπαθησα να το επιβαλω αλλα κατηγορηθηκα αμεσως ως παραξενος και υπερβολικος με το αυτοκινητο....τι α κανς;;;α κατς α μαλοεις;;;μπαινει η μανταμ μεσα στη θεση του συνοδηγου..αμολαει την πατουσα στο ταμπλο...φφσστ..απο κατω απο την πατουσα σου εχει αεροσακο...της λεω..ε ενταξει μου λεει και εσυ παπαπα..πως κανεις ετσι;;; για τα πισω καθισματα δεν μιλαω....πατατακια, παιχνιδια στο πατωμα ειναι στανταρ...οταν τα πεθερικα μου ελεγαν στην κορη τους και μελλουσα συζυγος μου καποτε οταν ηταν πιτσιρικα οτι: κατι που ειναι δικο μας πρεπει να το προσεχουμε για να το χουμε, αυτη προφανως φοραγε ακουστικα και ακουγε Πωλινα:Παμε για τρελλες στις Σευχελες....

Edited by TMESSOLO
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, diver86 said:

Να βαλω και εγω τη συλλογη μου.χοχο.σαμπουαν χρησιμοποιω της dodojuice με ουδετερο ph.ωραιο αρωμα και κανει δουλεια.γαντι της ιδιας εταιριας.αψογο.ζαντες τις βγαζω ανα 4_5 μηνο και της πλακωνω με το iron out της finesse.κανει πραγματικα αυτο που λεει.τζαμια βαζω η ipa η το crystal της finesse.σαν οινοπνευμα μυριζει.δε συμφερει ομως.ισοπροπυλικη κανει μια χαρα τη δουλεια της.για μεσα στα πλαστικα carpro perl.απιστευτο.αραιωνεις οπως θες εσυ και εχεις αψογο αποτελεσμα.λαστιχα θολους εσωτερικα πλαστικα και συμφερει.
Επικαθησεις βγαζω με πηλο της bilt hamber με σαπουνονερο το δουλευω.ευκολο στο πλασιμο και αν πας σιγα σιγα δεν αφηνει αραχνιασμα.για σφραγισμα αγαπω powerlock της menzerna.απλωνεται πανευκολα,φευγει πανευκολα.και δινει μια ωραια υγρασια στο χρωμα.σε καθε πλυσιμο ριχνω και το quick wax της mequiars.στεγνωνει ευκολα το αυτοκινητο και οντως κανει beading το νερο.
Αλοιφαδορο χρησιμοποιω εναν της krauss 900 watt με αλοιφες menzerna.σφουγαρρια hexlogic.αυτα τα ολιγαe5fc5779f4e676b97a288c91219f83fb.jpg0a02dab64c9bb890fe874d43b488cddc.jpg

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πότε είπαμε θα έρθω να πλύνουμε το αμάξι μου? χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

2 σουβλακια κ μια κολα κ ημαστε κομπλε

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , TMESSOLO said:

Δυστυχω ή ευτυχως τα πραματα ειναι ετσι και εδω...οταν ημουνα μονος μου ειχα και τον χρονο και την διαθεση να ασχοληθω με το πλυσιμο..νομιζω θα συμφωνησουμε ολοι οτι ειναι και καλη ψυχοθεραπεια το πλυσιμο...τωρα που ειμαι μειονοτητα στο σπιτι οσο και να το πλενω τα θυληκα ειναι λες και εχουν την αντιθετη αποστολη..να το βρωμιζουν..τις προαλες σε ενα αποτομο φρενο μια μπουκαλα νερο κυλησε και επεσε πανω στο ποδι μου...λεω τι ειναι αυτα ρε παιδια;;;αστο μου λεει η γυναικα μπορει να μας χρειαστει...τι να χρειαστει λεω;;αυτο δεν πινεται...καλυτερα να πιεις απο λακουβα στο δρομο..τεσπα...οσο αλλαζουν οι συνθηκες της ζωης μας αλλαζουν και οι συνηθιες μας..οταν παω στο εξοχικο ομως βγαζω το αχτι μου στο πλυσιμο...και τα θυληκα βεβαια ειναι εκει να μου θυμηζουν οτι οκ νταξει δεν χρειαζεται να πλυνεις τα ποδια σου απο την αμμο για να μπεις στο αμαξι..οταν γυρισουμε αθηνα θα το πας σε ενα πλυντηριο να στο κανουν λαμπικο...βγαζεις ακρη κυριοι;!;;;

 

πιστεύω ότι έχει πατάκια λαστιχένια σε σκαφακια στο αμάξι.

 

σωστά,?

Link to comment
Share on other sites

2 σουβλακια κ μια κολα κ ημαστε κομπλε

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Άμα είναι να μαζευτούμε να φτιαξω και γω κάτι που θέλω με το obdeleven του φίλου... Και τρίβω τα οχήματα σας όσο θέλετε και βάζω και πιεστικό

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ναι πατακια σκαφακια.και πισω καλυμμα για σκυλους.

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, OMINUS said:

 

πιστεύω ότι έχει πατάκια λαστιχένια σε σκαφακια στο αμάξι.

 

σωστά,?

σωστος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε αλανια...ωραια η αφορμη του πλυσιματος για συναντηση...μηπως να μεταφερθει στο θεμα των συναντησεων;;;;:lol:ή ακομα καλυτερα των σουβλακίων...

Edited by TMESSOLO
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , diver86 said:

Εγω εχω ναι πατακια σκαφακια.και πισω καλυμμα για σκυλους.emoji23.pngemoji23.png

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

56 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

σωστος

 

Άγιος Άνθρωπος Πάντος αυτός που ανακάλυψε τα πατάκια σε σκαφακη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OMINUS said:

 

 

Άγιος Άνθρωπος Πάντος αυτός που ανακάλυψε τα πατάκια σε σκαφακη.

τι αγιος ρε ominus...παντοφλα ετρωγε και αυτος απο τη γυναικα του και τα ανακαλυψε για να κανει πιο ευκολη τη ζωη του

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια?ειστε με τα καλα σας?ακου εκει υπερβολικος...

ναι μανταμ πες της υπερβολικος.δε τα βρηκαμε στο δρομο τα λεφτα για να το αγορασουμε ουτε κλεψαμε...

οπως προσεχω το σπιτι ετσι κι αυτο.τοσες ωρες περναμε μεσα στο γαμ...νο το αυτοκινητο...

αλλες τοσες εκατονταδες ωρες δουλεψαμε και θα δουλεψουμε για να το πληρωνουμε...

και απο πανω θα το χαλαμε και μονοι μας???και οχι μονο αυτο αλλα θα πληρωνουμε για να μας φτιαξουν αυτα που χαλαμε...

πωωωω μου χαλασατε το βραδυ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκει με την πατουσα στο ταμπλο σταματησα να διαβαζω.

Στο 2020 ειμαστε..


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , nikdev said:

Εκει με την πατουσα στο ταμπλο σταματησα να διαβαζω.

Στο 2020 ειμαστε..


Sent from my iPhone using Tapatalk

kai αν απλωσεις ποδι πανω στο τραπεζι,το οποιο ειναι και πιο φθηνο απ το ταμπλο,θα σε βαλει και χερι :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DubbeR_ChRoniS said:

kai αν απλωσεις ποδι πανω στο τραπεζι,το οποιο ειναι και πιο φθηνο απ το ταμπλο,θα σε βαλει και χερι :D

αμ θα με βαλει δεν θα με βαλει...ρε παιδια δεν το χουν οι γυναικες με τα αυτοκινητα..εγω εκει εχω καταληξει...σημαντικη λεπτομερεια που δεν ανεφερα και κολλαει στο ´πατουσα στο ταμπλό ειναι οτι η γυναικα μου ειναι 1,87 υψος....

Edited by TMESSOLO
Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

αμ θα με βαλει δεν θα με βαλει...ρε παιδια δεν το χουν οι γυναικες με τα αυτοκινητα..εγω εκει εχω καταληξει...σημαντικη λεπτομερεια που δεν ανεφερα και κολλαει στο ´πατουσα στο ταμπλό ειναι οτι η γυναικα μου ειναι 1,87 υψος....

οποτε ειναι τερμα αβολο να βαλεις το ποδι στο ταμπλο γιατι γινεσαι σα μπιφτεκι με παπουτσια απ το διπλωμα.

μυαλα στο μπλεντερ.

φιλε και η δικη μου γυναικα δε το χει με το αμαξι απο αποψη φροντιδας,αλλα οταν μπαινει στο δικο μου,τιναζει πρωτα ποδι και μετα μπαινει.

σεβασμος στα θελω του αλλου λεγεται.γαμησε το το αυτοκινητο.

Edited by DubbeR_ChRoniS
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DubbeR_ChRoniS said:

οποτε ειναι τερμα αβολο να βαλεις το ποδι στο ταμπλο γιατι γινεσαι σα μπιφτεκι με παπουτσια απ το διπλωμα.

μυαλα στο μπλεντερ.

φιλε και η δικη μου γυναικα δε το χει με το αμαξι απο αποψη φροντιδας,αλλα οταν μπαινει στο δικο μου,τιναζει πρωτα ποδι και μετα μπαινει.

σεβασμος στα θελω του αλλου λεγεται.γαμησε το το αυτοκινητο.

το ιδιο πραμα λεμε φιλε μου...για να σεβαστεις, πρεπει αρχικα να μπεις στη θεση του αλλου που το χει καθαρο...αρα αν δεν το φροντιζεις δεν μπορεις να μπεις σε αυτη τη φιλοσοφια...

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω στη γυναικα μ παω κατω να πλυνω τ αμαξι ξεκιναει η γκρινια.παλι 10 ωρες θα κανεις κοκ.ενω οταν καθαριζει εκεινη τ σπιτι ειναι διαφορετικο.

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.