Jump to content
pipis13

Πλυσιμο Αυτοκινητου Στο Σπιτι

Recommended Posts

Τους έχουν κόψει σε μερικούς εδώ μέσα (στην πολυκατοικία )της συντάξης από το 2011 και μετά, και τα τελευταία χρόνια δεν έχουν κάποιοι με τι να ασχοληθούν.....:aggressive:-_-

 

 

Αυτό που λες εσύ είναι έτσι να υποθέσω?

 

https://www.skroutz.gr/s/13899209/Gardena-Λάστιχο-Ποτίσματος-Flex-Comfort-1-2-10m-18030-20.html

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Σήμερα καθώς ήμουν στο super μάρκετ να τι έπεσε πάνω μου :wink:

 

https://www.cartech.gr/product/03956-wax-shine-applicator-microfiber-3-pcs-set/?lang=en

 

Όπως το βλέπετε στο site και στο video το ίδιο ακριβώς.

Κόστος στο super market 6,70€ 

 

 

Και τα σφουγγάρια είναι μεγαλα σε διαστάσεις 12,5cm το καθένα 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Στείλε το σούπερ μάρκετ ποιο ήταν φίλε μ

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μου δώσουν το οκ η διαχειριστές (Για να μην θεωρείται ότι γίνεται διαφήμιση για το εν λόγο super marker) μπορώ να το αναφέρω ποιο είναι δημόσια.

 

Πάντως εγώ σε super μάρκετ το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , nikdev said:

:yes:

Να το πω δηλαδή? :huh: με έχει μπερδέψει η φάτσουλα σου.

 

Για αυτό ρωτάω?

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2021 at 3:07 ΜΜ, OMINUS said:

Να το πω δηλαδή? :huh: με έχει μπερδέψει η φάτσουλα σου.

 

Για αυτό ρωτάω?

δε θελω να σε αγχωσω,αλλα ενας αλλος που ειπε ονομα απο σουπερμαρκετ του κοψανε οι διαχειρηστες το κεφαλι!ΤΟ ΚΑΤΩ! προσεχε μη κανεις τετοιο λαθος!!!θα το μετανιωσεις!

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ok ok μην πυροβολείτε τον αγγελιοφόρο.

 

 

Σε super market Γαλαξίας τα προμηθεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους, υγεία και προκοπή εύχομαι.

 

Θέλω να ρωτήσω για κάποια προϊόντα όπως ποιοτικά πινέλα detailing για ταμπλό αλλά και μαρσπιέδες ή/και πλαστικά-γρίλιες κτλ. Αν έχετε υπόψiν μάρκες, καταστήματα και φυσικά με τι αφρό και καθαριστικά καθαρίζουμε το εσωτερικό με τα πινέλα;

 

Βρήκα κάτι foamer στο temu που και μοιάζουν σαν αυτά που βρίσκω στο yt και βάζεις αφρό στα πινέλα πάνω, αλλά...οκ, temu είναι αυτό. Προχθές πήρα από κινέζικο τάχα-μου-αφροποιητή-ψεκαστήρα για να ρίχνω αφρό στις ζάντες και τα δύσκολα σημεία πριν το πλύσιμο και τελικά ούτε για γλάστρες δε κάνει, παρά τις τρανές διαβεβαιώσεις περί ποιότητας από τον υπαλληλο...

 

Για αυτό αν έχετε καταστήματα και προϊόντα που εμπιστεύεστε, μοιραστείτε τη γνώση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα, αγόρασα από temu ψεκαστήρα προπιέσεως 2lt και κάνει μια χαρά τη δουλειά του (κάνει αφρό με το ιδικό στόμιο), καθάρισα την μηχανή. Σε ότι αφορά τα πινέλα, για εσωτερικό, έχω αγοράσει εδώ και χρόνια από banggood τα κλασικά μαλακά και είναι πάρα πολύ καλά. Για μαρσπιέδες και τη μηχανή είχα αγοράσει από lidl ένα σετ από βούρτσες (στρογγυλές και μη) που προορίζονταν για βάψιμο, αλλά μια χαρά κάνουν και για καθάρισμα, μηχανής, ζαντών κτλ.

Μην δίνεις τζάμπα τα λεφτά σου σε επώνυμα προϊόντα, όταν ίδια προϊόντα noname από Κίνα κοστίζουν πολύ λιγότερο.

 

Καθαριστικό: να πάρεις ένα APC (All Purpose Cleaner) το οποίο και θα αραιώσεις ανάλογα τη βρομιά που θέλεις να βγάλεις. Έχω το Green Star της Koch-Chemie και για το εσωτερικό το αραιώνω 1 προς 20, μιας και το καθαρίζω κάθε 4 μήνες. Για τη μηχανή 1 προς 10 κτλ.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.