Jump to content
dj_michel

Ενεργοποιηση Cornering Light Με Φωτα Ομιχλης

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια προσπαθησα εχτες να ενεργοποιησω τα φωτα γωνιας δηλαδη οταν στιβεις να αναβουνε αντιστιχα τα φωτα ομιχλης και ενω τσεκαρισα την καταληλη παραμετρα με χρηση Vag-com αυθεντικο καλώδιο και οχι κινεζο μολις πατουσα do it μου εβγαζε ενα μηνημα πως ο κωδικος ειναι εκτος εβρους κατι τετοιο. Δοκιμασε κανενας να τα ενεργοποιησει? το UP μου ειναι High UP μοδελο 2014. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια προσπαθησα εχτες να ενεργοποιησω τα φωτα γωνιας δηλαδη οταν στιβεις να αναβουνε αντιστιχα τα φωτα ομιχλης και ενω τσεκαρισα την καταληλη παραμετρα με χρηση Vag-com αυθεντικο καλώδιο και οχι κινεζο μολις πατουσα do it μου εβγαζε ενα μηνημα πως ο κωδικος ειναι εκτος εβρους κατι τετοιο. Δοκιμασε κανενας να τα ενεργοποιησει? το UP μου ειναι High UP μοδελο 2014. ευχαριστω

Καλησπέρα κι από μένα. Το προσπάθησα κι εγώ κι ενώ μου λέει "coding accepted" δεν λειτουργεί τελικά. Όταν ξανασυνδέω το καλώδιο φαίνεται σαν να μην το είχα κάνει ποτέ, σα να μην καταχωρήθηκε καν...

 

Μήπως δεν υποστηρίζεται καν η λειτουργία;;;

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει ενα βιντεο στο youtube που φαινετε ξεκαθαρα να αναβουνε τα φωτα στις στροφες

 

https://www.youtube.com/watch?v=nAvV0_PXZ3c

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το υποστηρίζει ο εγκέφαλος δικτύου-ηλεκτρικής διαχείρησης του αυτοκινήτου.Ενδεχομένως αυτό γίνεται στη highline 

έκδοση του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι το Black Up!, αντίστοιχη έκδοση του High Up! αλλά δεν...

Διάβασα παρόλα αυτά σε ξένο φόρουμ ότι υποστηρίζεται σε Bluemotion εκδόσεις μόνο. Δεν ξέρω αν ισχύει τελικά ή δεν έχει σχέση.

Η μόνη παρέμβαση που μπόρεσα μέχρι τώρα να κάνω είναι το αυτόματο κλείδωμα στα 15km/h, αυτόματο ξεκλείδωμα μόλις βγει το κλειδί από τη μίζα και την τελευταία κίνηση του υαλοκαθαριστήρα μετά το καθάρισμα.

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κλειδωμα μου το εκαναν και εμενα (δωρεαν) στο 1ο service.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κλειδωμα μου το εκαναν και εμενα (δωρεαν) στο 1ο service.

Και να φανταστείς φίλε ότι σχεδόν μόλις το είχα πρωτοπάρει είχα ζητήσει από την αντιπροσωπεία να μου το κάνουν χωρίς να ξέρω αν γίνεται ή όχι και τελικά έφαγα άκυρο. Δε μπήκαν καν στη διαδικασία να μάθουν και οι ίδιοι αν γίνεται. Οπότε τελικά κατέληξα να παίξω το "φτιάχτο μόνος σου"...

Link to comment
Share on other sites

 

με τον υαλοκαθαριστηρα το εκανα και εγω ,προσπαθησα να κανω να αναβουνε τα φωτα σταθμευσης με τον διακοπτι των φλασ κλασικα βγαζεισ κλειδι αναλογα που παρκαρισες κανεις το φλας αλλα τζιφοσ και εδω.

Επιπλεον ξεχασα να πω του φορεσα και πεταλακια απο ΤΤ νικελ sport, ταιριαζουνε κανονικα, καθως και αλλαξα το πλαστικο στο τιμονι που εχει μια τρυπα και εβαλα το αντιστιχο που φερει σταμπα το λογοτυπο UP.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κλειδωμα πως το φτιαξατε.εχω το mii βασικα.πηγα στην εδω αντιπροσωπεια αλλα δεν ειχαν ιδεα.

Οσο για τα πατακια οντως εχω ακουσει απο tt ταιριαζουν κουτι.ποσο σου πηγαν φιλε μου?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον ξεχασα να πω του φορεσα και πεταλακια απο ΤΤ νικελ sport, ταιριαζουνε κανονικα, καθως και αλλαξα το πλαστικο στο τιμονι που εχει μια τρυπα και εβαλα το αντιστιχο που φερει σταμπα το λογοτυπο UP.

 

Ήθελα να σε ρωτήσω, ξέρεις αν το πλαστικό για το τιμόνι με το logo Up! μπαίνει και σε λαστιχένιο τιμόνι, ή μπαίνει μόνο στην έκδοση High που έχει την τρύπα σε αυτό το σημείο? Επίσης μήπως μπορείς να μου πεις από που το πήρες και πόσο περίπου πήγε? Ευχαριστώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κλειδωμα πως το φτιαξατε.εχω το mii βασικα.πηγα στην εδω αντιπροσωπεια αλλα δεν ειχαν ιδεα.

Οσο για τα πατακια οντως εχω ακουσει απο tt ταιριαζουν κουτι.ποσο σου πηγαν φιλε μου?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου το ζητάς από την αντιπροσωπεία κι ελπίζεις να τους πετύχεις σε καλή μέρα για να ασχοληθούν, ή κάνεις τη δουλειά μόνος σου μ' ένα vag com καλωδιάκι.σε 2 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σε ρωτήσω, ξέρεις αν το πλαστικό για το τιμόνι με το logo Up! μπαίνει και σε λαστιχένιο τιμόνι, ή μπαίνει μόνο στην έκδοση High που έχει την τρύπα σε αυτό το σημείο? Επίσης μήπως μπορείς να μου πεις από που το πήρες και πόσο περίπου πήγε? Ευχαριστώ!

Πετρο το πλαστικο μπενει σε τιμονι που ειχε πλαστικο με τρυπα, και οχι σε απλο τιμονι μου στιχισε 20 ευρω απο αντιπροσωπια καθως και τα πενταλ απο ΤΤ και αυτα απο αντιπροσωπεια 40 ευρω μου κοστισανε παραθετω τουσ κωδικους για οσους ενδιαφερονται

 

Μαυρο πλαστικο με λογοτυπο UP: 1S0498685A NOR TRIM WITH INSCRIPTION

 

Πεταλακια αλουμινιου sport: 8N1064200, πρεπι να ειναι τα ιδια απο Golf 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω το mii.λογικα τα πεταλακια θα ειναι τα ιδια.τι λετε?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ειναι λογικα, αφαιρεις τα πλαστικα απο σιμπλεκτι και φρενο, ενω το πλαστικο του γκαζιου το καθαριζεις πρωτα με πανι καλα και στην συνεχεια φορας απο πανω του το σπορτ πεταλακι. Δεν βγαζεις το πλαστικο του.

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.