Jump to content
makis kerdyllia

Προγραμμα

Recommended Posts

Εχω το golf 6  tdi 1.6  μετα 105 αλογα κ σκεφτομαι για προγραμμα της revo στα 135 ps γιατι ναι μεν εχει ροπι το tdi αλα στα ψηλα σερνετε,η τιμη στα 490 ευρο,το εχει βαλει κανενας αξιζει παιδια τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει αλλα οχι ρεβο 500 ευρω.

Δες αλλες εταιριες,ελληνικες.

Overload e tuners ταξοπουλο κ.α

γιατι οχι revo??? ξερεις κατι που δεν ειναι καλο για τα αμαξια μας αν βαλουμε προγραμα revo?

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι revo??? ξερεις κατι που δεν ειναι καλο για τα αμαξια μας αν βαλουμε προγραμα revo?

Αρκετες προσωπικες εμπειρειες,αλλα μονο και μονο λογω τι.ης,γιατι να το βαλει;

Δεν θα ξεχασω την νυχτα που εβαλε φιλος σε A3 audi 122hp προγραμμα ρεβο και απο εκει που σφαζομασταν οταν ηταν μαμα,με το προγραμμα ηταν 1 πισω...

Link to comment
Share on other sites

Tuning όχι αστεία :-) Προσωπικά πάντως μιας και χρόνια έχω εμπιστευτεί Έλληνες για πρόγραμμα σε διαφορά αμάξια που είχα στην κατοχή μου κατα καιρούς, έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετες προσωπικες εμπειρειες,αλλα μονο και μονο λογω τι.ης,γιατι να το βαλει;

Δεν θα ξεχασω την νυχτα που εβαλε φιλος σε A3 audi 122hp προγραμμα ρεβο και απο εκει που σφαζομασταν οταν ηταν μαμα,με το προγραμμα ηταν 1 πισω...

 

Απλά ο φίλος σου δεν ήξερε να οδηγά τότε

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο φίλος σου δεν ήξερε να οδηγά τότε

Δεν εχει βαση αυτο που λες.

Οταν με ενα αμαξι σφαζεσαι και βαζει προγραμμα και ειναι 1 αμαξι πισω με +30 αλογα,το καταλαβαινεις πιστευω.

Αλλωστε οταν μιλαμε για πατημα ρολλ 60-180,η δυναμη φαινεται.

Να μην μιλησω για τα check engine και τα epc που βαραγαν υπερωριες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει αλλα οχι ρεβο 500 ευρω.

Δες αλλες εταιριες,ελληνικες.

Overload e tuners ταξοπουλο κ.α

 

Μπορω να σου φερω αμαξι απο τον θεσσαλικο καμπο που καποιος πολυ γνωστος προγραματιστης της Αθηνας ,(δικος μας δηλ Ελληνας και οχι αντιπροσωπος μιας επωνυμης μαρκας του εξωτερικου),οχι μονο δεν το προγραματισε σωστα,αλλα το παρατησε και εφυγε για ΑΘΗΝΑ με το μοτερ να ρεταρει τρελα.Αναφερομαι σε αμαξι που απο το εργοστασιο ειχε κυβικα και αλογα μπολικα και φυσικα οπως καταλαβαινεις αυτος ο ΤΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΣ προγραματιστης οχι μονο δεν αναγνωρισε το λαθος του αλλα πουλησε και πνευμα στο παλικαρι με αποτελεσμα να κινδυνευε να τις αρπαξει αγρια τις φαπες του, αν δεν τον φυγαδευανε οι πιο ψυχραιμοι και λογικοι που ετυχε να παρευρεθουν στο συμβαν. Ασε που εχει ακουστει στην πιατσα οτι εκανε λαμογιες στο δυναμομετρο για να παρουσιαζει στον πελατη οτι το προγραμα του ειχε παρα πολλα αλογα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.  Δεν εχω κατι να κερδισω ουτε απο τους ντοπιους αλλα και ουτε απο οσους περνανε προγραματα του εξωτερικου.Απλη αναφορα εκανα  σε κατι που το γνωριζω για να μην νομιζουνε ορισμενοι οτι ο κοσμακις ειναι χαζος και ασχετος.  

 

Και για να κανω και τον συνηγορο του διαβολου,δεν νομιζω το προγραμα της ΜΤΜ (που το ψαχνουνε κανενα χρονο πριν το βγαλουνε στην πιατσα) να ειναι κατωτερο απο τα δικα μας που φτιαχνονται κατα 80% στο ποδι .

Edited by takisbrax
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο το πραγμα που ολοι εχουνε ενα φιλο η γνωστο η συγγενη που την εχει πατησει απο καποιον, δεν μπορω να το καταλαβω

 

αφου λετε την ιστορια πειτε μας και το ονομα τουλαχιστον, για να ξερουμε να μην πεσουμε και μεις σ αυτον τον μαστορα

 

αλλιως κρατηστε το παραμυθι για σας

 

χωρις παρεξηγηση

Link to comment
Share on other sites

Tακη καταλαβα για ποιον λες,ομως:

Λογω της τρελας μου με τον χωρο εχουμε περασει με φιλους 20-30/προγραμματα σε αυτοκινητα φιλων custom ελληνικα.

Ουτε ειχαμε καποιο προβλημα,ουτε ποτε μας παρατησε κανεις.

Απλα εγω δεν θα εβαζα στο αμαξι μου κονσερβα και ουτε θα βαλω.

Και επειδη ετοιμαζω project τουρμπατο μεχρι τα χριστουγεννα,εννοειται οτι θα παω σε ελληνα custom,δυσκολη επιλογη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Tακη καταλαβα για ποιον λες,ομως:

Λογω της τρελας μου με τον χωρο εχουμε περασει με φιλους 20-30/προγραμματα σε αυτοκινητα φιλων custom ελληνικα.

Ουτε ειχαμε καποιο προβλημα,ουτε ποτε μας παρατησε κανεις.

Απλα εγω δεν θα εβαζα στο αμαξι μου κονσερβα και ουτε θα βαλω.

Και επειδη ετοιμαζω project τουρμπατο μεχρι τα χριστουγεννα,εννοειται οτι θα παω σε ελληνα custom,δυσκολη επιλογη ομως.

ειμαι υπερ της αποψης οτι ειναι καλητερα να βαζουμε ενα προγραμμα απο καταξιωμενο βελτιωτικο οικο οταν θελουμε απλως να κανουμε αναβαθμιση της ισχυς του κινητηρα σε πρωτο σταδιο.Μπορει να ειναι κατα 5-10%κομενο σε αλογα και ροπη σε σχεση με ενα κοστουμ αλλα θα εχουμε το κεφαλι μας ησυχο αφου ειναι πολυ καλα μελετημενο και δοκιμασμενο αρκετο καιρο πριν δοθει σε καταναλωση..Τωρα οταν πας να κανεις παπαδες με υβριδια και μοντιφες....το κοστουμ ειναι μονοδρομος.

Και επειδη ετοιμαζω project τουρμπατο μεχρι τα χριστουγεννα,εννοειται οτι θα παω σε ελληνα custom,δυσκολη επιλογη ομως.

θα ψαξεις να δεις ποιος εχει φτιαξει τα καλητερα σαν το δικο σου,δηλ ποιο δεν εσπασε μετα απο 2 χρονια και θα πας σε αυτον.Απλα τα πραγματα φιλε μου.Εχει καλους προγραματιστες και εδω και μαλιστα πολυ καλους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγα παιδια σε ενα παλικαρι στη θεσσ/νικη βασιλη τον λενε ντιλερ τις ρεβο μιλησε πολυ απλα κ ομορφα το παλικαρι τιμη 490 κ απο 105 θα γινει 135 θα μου το αφησεις το αμαξη απο το πρωι μεχρι το βραδι,το δοκιμαζεις μου λεει δεν σου αρεσει στο βγαζω λεει κ περνεις τα λεφτα σου πισω,κ προχθες το πηγα στο ταξοπουλο αν κ ο πετρος δεν ηταν εκει με μιλησε καποιος κωστας μου ειπε η τιμη στα 450 ευρο θα το κανει δυναμομετρηση πρωτα να δει πως ειναι ο κινητηρας τι δυναμη εχει κ μεσα σε 2 ωρες μου ειπε θα το εχει ετοιμο ,η ροπη θα παει στα 5 κ τα αλαγο 135 κ αν θες το βαζεις μια εισαγωγη μπροστα κ ισως να πιασει τα 140 αλογα μαζι με την εισαγωγη η τιμη παει στα 700 ευρο.
θελω πολυ να του δωσω λιγο δυναμη παραπανω αν κ ντιζελ εχει την ροπη αλα μετα κρεμαει το αμαξι!
ρεβο η ταξαπουλο :db: :db: :db:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγα παιδια σε ενα παλικαρι στη θεσσ/νικη βασιλη τον λενε ντιλερ τις ρεβο μιλησε πολυ απλα κ ομορφα το παλικαρι τιμη 490 κ απο 105 θα γινει 135 θα μου το αφησεις το αμαξη απο το πρωι μεχρι το βραδι,το δοκιμαζεις μου λεει δεν σου αρεσει στο βγαζω λεει κ περνεις τα λεφτα σου πισω,κ προχθες το πηγα στο ταξοπουλο αν κ ο πετρος δεν ηταν εκει με μιλησε καποιος κωστας μου ειπε η τιμη στα 450 ευρο θα το κανει δυναμομετρηση πρωτα να δει πως ειναι ο κινητηρας τι δυναμη εχει κ μεσα σε 2 ωρες μου ειπε θα το εχει ετοιμο ,η ροπη θα παει στα 5 κ τα αλαγο 135 κ αν θες το βαζεις μια εισαγωγη μπροστα κ ισως να πιασει τα 140 αλογα μαζι με την εισαγωγη η τιμη παει στα 700 ευρο.

θελω πολυ να του δωσω λιγο δυναμη παραπανω αν κ ντιζελ εχει την ροπη αλα μετα κρεμαει το αμαξι!

ρεβο η ταξαπουλο :db: :db: :db:

 

Από τα λεγόμενα σου, ταξοπουλο αν και δεν εχω ιδέα τι δουλειές κάνουνε και οι δυο..Άκου εκέι από το πρωί μέχρι το βράδυ για δουλειά 40λεπτών...Ταξόπουλο ψηφίζω και θα έχεις και δυναμομέτρηση, εισαγωγή ξέχασε την, σιγά μην πάρεις 5 άλογα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα παιδια σε ενα παλικαρι στη θεσσ/νικη βασιλη τον λενε ντιλερ τις ρεβο μιλησε πολυ απλα κ ομορφα το παλικαρι τιμη 490 κ απο 105 θα γινει 135 θα μου το αφησεις το αμαξη απο το πρωι μεχρι το βραδι,το δοκιμαζεις μου λεει δεν σου αρεσει στο βγαζω λεει κ περνεις τα λεφτα σου πισω,κ προχθες το πηγα στο ταξοπουλο αν κ ο πετρος δεν ηταν εκει με μιλησε καποιος κωστας μου ειπε η τιμη στα 450 ευρο θα το κανει δυναμομετρηση πρωτα να δει πως ειναι ο κινητηρας τι δυναμη εχει κ μεσα σε 2 ωρες μου ειπε θα το εχει ετοιμο ,η ροπη θα παει στα 5 κ τα αλαγο 135 κ αν θες το βαζεις μια εισαγωγη μπροστα κ ισως να πιασει τα 140 αλογα μαζι με την εισαγωγη η τιμη παει στα 700 ευρο.

θελω πολυ να του δωσω λιγο δυναμη παραπανω αν κ ντιζελ εχει την ροπη αλα μετα κρεμαει το αμαξι!

ρεβο η ταξαπουλο :db: :db: :db:

Εχω ακουσει οτι τα ντιζελ τα εχει δουλεψει πολυ η Revo στην Αγγλια. Μαλλον αν ειχα το αμαξι σου σε revo θα πηγαινα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.