Jump to content
Kostas kostopoulos

Θεμα Αυτονομιασ Eco Up !

Recommended Posts

Λοιπον παιδες !!! 

Αγορασα και εγω ενα upaki !!! 

Και σας ακουω ολους να παραπονιεστε για τους δεικτες !!! Ε ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ καθιστε καλα :p :P:P :p 

Εγω τι να πω με το ακολουθο προβλημα..

 

Το αμαξι εχει κανει 600 χιλιομετρα,

Γεμισα την πρωτη φορα..  πηγε τερμα ο δεικτης εκανα ακριβως 4 χιλιομετρα και το πρωι που πηγα να παρω το αμαξι ο δεικτης ειχε μετακινηθει ενα νταμακι ΚΑΤΩ !!! 

αντε λεω ισως ειναι συστολες που ειναι και απολυτως φυσιολογικο !!  τελικη αυτονομια με 10 κιλα ?  == 290 χιλιομετρα με οδηγηση φτερο--πουπουλο και φαση ρονταρισματος !!! 

 

χτες το  βραδυ αφου το αφησα εκανε και μεταγωγη σε βενζινη για να αδειασω κιολας.. !! 

Ετσι λοιπον στο πρατηριο πηρε 9 ευρω καπου 10 κιλα.. τερμα ο δεικτης και παμε προς το γκαραζ που  απεχει ακριβως 4 χιλιομετρα.! 

 

Σημερα το πρωι ενα νταμακι κατω !!!  Πηρα στην VW και μου ειπαν οτι πρωτη φορα το ακουνε και θα ρωτησουν αν υπαρχει εγκυκλιος...

 

Δηλαδη παιζει αν το βραδυ αφησω ενα ζιπο αναπτηρα καπου εκει κοντα να γινει και παραναλωμα,.. τι να πω ρε παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κωστα,αν γεμιζεις Ανθουσα να βαζεις στην εξω αντλια γιατι η μεσα η 2η σκαει πιο πριν λιγοτερο εναμισυ κιλο.(τοχω τσεκαρει)

Γεμισε το βραδυ αργα για ναναι ψυχρος ο καιρος,μετα ξαναπηγαινε το πρωϊ να ξαναφουλαρεις για να δεις ποσο θα παρει χωρις να εχεις κανει χλμ. αλλα.

Ετσι θα καταλαβεις αν εχεις διαρροη για να πας vw να σου βρουν την λυση στην εγγυηση.

Το οργονο δεν ειναι απολυτου ακριβειας γιαυτο μετα απο λιγα χλμ οταν ειναι φουλ πεφτει αισθητα.

Σιγουρα δεν υπαρχει εμπειρια φ/α,αλλα υπαρχει πληρη καλυψη απο Γερμανια και θεληση εδω να βρεθει λυση στο οποιο προβλημα ανεξαρτητως κοστους

μια και ειναι ενα προϊον αγνωστο στην Ελλαδαρα.

Μπορει να πουλαει αλλα δεν το κατεχουν οσο θα επρεπε και ψαχνονται στο καθε τι,με αρκετη διαθεση θα ελεγα.

Απλα πανε βημα 1ον,βημα 2ον,βημα 3ον.

Ειτε το θελουμε ειτε οχι πρεπει να συμορφωθουμε και ναχουμε πολυ υπομονη για την καθε λυση,

Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2015 at 11:14 AM, Kostas kostopoulos said:

Λοιπον παιδες !!! 

Αγορασα και εγω ενα upaki !!! 

Και σας ακουω ολους να παραπονιεστε για τους δεικτες !!! Ε ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ καθιστε καλα :p :P:P :p 

Εγω τι να πω με το ακολουθο προβλημα..

 

Το αμαξι εχει κανει 600 χιλιομετρα,

Γεμισα την πρωτη φορα..  πηγε τερμα ο δεικτης εκανα ακριβως 4 χιλιομετρα και το πρωι που πηγα να παρω το αμαξι ο δεικτης ειχε μετακινηθει ενα νταμακι ΚΑΤΩ !!! 

αντε λεω ισως ειναι συστολες που ειναι και απολυτως φυσιολογικο !!  τελικη αυτονομια με 10 κιλα ?  == 290 χιλιομετρα με οδηγηση φτερο--πουπουλο και φαση ρονταρισματος !!! 

 

χτες το  βραδυ αφου το αφησα εκανε και μεταγωγη σε βενζινη για να αδειασω κιολας.. !! 

Ετσι λοιπον στο πρατηριο πηρε 9 ευρω καπου 10 κιλα.. τερμα ο δεικτης και παμε προς το γκαραζ που  απεχει ακριβως 4 χιλιομετρα.! 

 

Σημερα το πρωι ενα νταμακι κατω !!!  Πηρα στην VW και μου ειπαν οτι πρωτη φορα το ακουνε και θα ρωτησουν αν υπαρχει εγκυκλιος...

 

Δηλαδη παιζει αν το βραδυ αφησω ενα ζιπο αναπτηρα καπου εκει κοντα να γινει και παραναλωμα,.. τι να πω ρε παιδια..

Καλημέρα, τι σου είπαν τελικά στην αντιπροσωπεία? συνολικά ποσα χιλιόμετρα σου βγάζει μέσα στην πόλη ασχετα αν το πρώτο νταμάκι κατεβαίνει αμέσως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.