Jump to content
thanos8527

Μπουζί

Recommended Posts

9 hours ago , cjgeorgio said:

Εγώ έβαλα τα F5dpor. Το αμάξι δουλεύει πολύ καλά με αυτά. Τα έχω 12.000χλμ πάνω. Πόσα χλμ είναι σωστό να τα κρατήσω; 9c5f62be6fbb76e6a6be677cff375c85.jpg

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα 20.000 max άλλαξέ τα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , tasossline said:

ΟΚ Σιμο εσυ ξες φιλε, εγω απλα σου λεω το τι εχω δει στο αμαξι μου και σε αμαξι φιλων μου .

Οσο για το διακενο μην φοβασαι δεν ειναι καμια τρελη αλχημεια να το ξες το 80% ετσι τα κανουν, ακομα και η ιδια η apr εαν μπεις μεσα στο site της θα δεις πως τα κατεβαζει και αυτη .

Τεσπα γνωμη σου ειναι και ειναι σεβαστη.

Όχι Τασούλη, δεν είπα για να κάνω αντίλογο... προς Θεού. Απλά τόνισα ότι στη δική μου περίπτωση που ούτε το πατάω, ούτε το πολυζορίζω το αμάξι, δεν μπόρεσα να παρατηρήσω κάποια διαφορά (π.χ στα νιάτα με τις μοτό που ήταν υψηλόστροφες πάντα παίζαμε με τα διάκενα).

 

Στην τελική του βάζω καλό καύσιμο πάντα, και δεν το φτάνω σε σημείο να "τελειώσει" το οποιοδήποτε εξάρτημα και να θέλει το κάτι παραπάνω... και φυσικά για ιριδίου πήγαινα απλά έκανα πατάτα κατά την παραγγελία, οπότε τα πήρα που τα πήρα τις πλατίνες είπα να τα βάλω για κανένα χρόνο μιας και πρόβλημα δεν μου έβγαλαν στο παρελθόν :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μέχρι 20.000 χιλιόμετρα σε ένα βελτιωμένο αμάξι σαν το δικό μου είναι καλό να αλλάζουν τα μπουζί;
Μπορεί με αυτά τα μπουζί να μην παίρνω τα μέγιστα αλλά το αμαξι δουλεύει πολύ καλά δεν κάνει μπερδέματα στο ρελαντί και μέχρι τον κόφτη δεν κάνεις missfirres όπως έκανε.

Ποια θα πρωτεινατε να βάλω;


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι setup είναι το αμάξι σου; Τι σου έχει προτείνει ο προγραμματιστής σου;


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , yositosi said:

Όχι Τασούλη, δεν είπα για να κάνω αντίλογο... προς Θεού. Απλά τόνισα ότι στη δική μου περίπτωση που ούτε το πατάω, ούτε το πολυζορίζω το αμάξι, δεν μπόρεσα να παρατηρήσω κάποια διαφορά (π.χ στα νιάτα με τις μοτό που ήταν υψηλόστροφες πάντα παίζαμε με τα διάκενα).

 

Στην τελική του βάζω καλό καύσιμο πάντα, και δεν το φτάνω σε σημείο να "τελειώσει" το οποιοδήποτε εξάρτημα και να θέλει το κάτι παραπάνω... και φυσικά για ιριδίου πήγαινα απλά έκανα πατάτα κατά την παραγγελία, οπότε τα πήρα που τα πήρα τις πλατίνες είπα να τα βάλω για κανένα χρόνο μιας και πρόβλημα δεν μου έβγαλαν στο παρελθόν :thumbsu:

Σιμο δεν ειπα φιλε οτι κανεις αντιλογο, σεβαστη η αποψη σου, δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνουμε σε ολα , ουτε θα μου αλλαξεις γνωμη ουτε θα σου αλλαξω γνωμη , απλα γραφουμε τις αποψεις μας ωραια και καλα και τελος .

Ο καθενας ας βαλει οτι θελει και οτι κρινει σωστο για το αμαξι του . 

Τα γραφω εντελως φιλικα μην με παρεξηγησεις , ξερεις οτι και εαν χρειαστεις εδω θα ειμαι και ξερεις που θα με βρεις εαν θελεις κατι .;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι setup είναι το αμάξι σου; Τι σου έχει προτείνει ο προγραμματιστής σου;


Sent from my iPad using Tapatalk


1.8 tsi k04. Bosch 8αρια στην αρχή αλλά και αυτά που έχω πάνω με είπε καλά είναι..

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΝGK BKR8EIX όπως έχει πει αρκετός κόσμος πιο πάνω με λίγο μικρότερο διάκενο είναι μια πολύ καλή επιλογή. Συμβουλεψου τον προγραμματιστή σου και δεν θα χάσεις


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.