Jump to content
Toni_power

Τελική Ταχύτητα Από Τα Καμάρια Μας

Recommended Posts

Το πασσατ μου 1,8τ 20vt 225 κοντερισια φορτομενος φουλ με φιλους κ μπαγκαζια και πηγενε κ αλλο αλλα δν το ζωρισα στην ιωνια οδο γαρ (περιφεριακος αγρινιου). Ειχε καπου στις 5000rpm με 5η.

Βάλε  από  800  εως  1000  στροφές  ακόμα  για  να  είναι  πιο  αληθοφανές.

Με  5000 σαλ  τα 225 χαω δεν  τα  έχει.  38,7 χαω/1000 σαλ Χ 5= έλα ντε

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε Toni, με κάνεις και ζηλεύω, γιατί παι το δικό σου 260? Έχεις Chip Tuning?

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalκ

Τεμέτερον έχει πολλά καλούδια όχι μόνο chip tuning... αλλά δεν τα λέμε εδώ βλέπουν πολλοί... αν έχεις 1500-2000 για σκότωμα στείλε pm να σου πω και πως να τα περάσεις και τα 260 φίλε  ;) χαχαχα ετοιμάζω νέο project εγώ λίγο πιο δυνατό λογικά τέλος του μήνα θα είμαι έτοιμος...

Edited by Toni_power
Link to comment
Share on other sites

ακυρο ειναι για πασσατ μονο ....

γιατί ρε παιδιά είναι μόνο για πασσατ ???  γενικά όποιος θέλει γράφει, ότι αμάξι έχει, απλά επειδή το έκανα εγώ έβαλα πασσατ και τα λοιπά περιμένω τελικές από όλα τα όπλα του κλαμπ και ιδιαίτερα από το δικό σου quicksilver που πρέπει να είναι από τα πιο δυνατά φίλε... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

04b9cdb8d48f8879a0d7bd66212eb569.jpg

mkv 140 tsi ...

Κολοκόφτης στα 220 το κερατό μου.. Λολ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι 290 εχω παει και σε βιντεο σαν κο4 ττρς .

απο εκει και περα φιλαρακι με ιδιο σεταπ τωρα με γτχ 3071ρ και ιδιο  αυτοκινητο με το δικο μου,λεει και 300 πηγε αυτου νου .

παντα κοντερισια.στο gps στα 300 σημαινει νομιζω 270 καθαρα.εχω δει gps 260 αλλα δεν εχουμε και οδικο δικτυο να το υποστηριζει...

τωρα προχτες που πηγαμε να δουμε τι κανει με τον νικο με το ρ32 κλασικα μεχρι τα 270 ο χιονουλης και μετα παντα καποιος μας εβγαινε και κοβαμε...τουλαχιστον πλεον τα φρενα απτο καγιεν εχουν δικαιολογησει τα λεφτα τους και σταματαει σε χρονο ττ....

 

το σχολιο που με εκανε να γελασω ηταν ..(ειναι τρομακτικο πλεον...)χαχαχαχαχαχα σαν 3071 Gtx r σε βολτα προχτες...σαν κο4 υβριδιο με 470 δεν ειχε φοβηθει...χαχαχαχαχα τα 550+τον φοβησανε....λολ

 

https://www.youtube.com/watch?v=F0VrDorwiVY

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι 290 εχω παει και σε βιντεο σαν κο4 ττρς .

απο εκει και περα φιλαρακι με ιδιο σεταπ τωρα με γτχ 3071ρ και ιδιο  αυτοκινητο με το δικο μου,λεει και 300 πηγε αυτου νου .

παντα κοντερισια.στο gps στα 300 σημαινει νομιζω 270 καθαρα.εχω δει gps 260 αλλα δεν εχουμε και οδικο δικτυο να το υποστηριζει...

τωρα προχτες που πηγαμε να δουμε τι κανει με τον νικο με το ρ32 κλασικα μεχρι τα 270 ο χιονουλης και μετα παντα καποιος μας εβγαινε και κοβαμε...τουλαχιστον πλεον τα φρενα απτο καγιεν εχουν δικαιολογησει τα λεφτα τους και σταματαει σε χρονο ττ....

 

το σχολιο που με εκανε να γελασω ηταν ..(ειναι τρομακτικο πλεον...)χαχαχαχαχαχα σαν 3071 Gtx r σε βολτα προχτες...σαν κο4 υβριδιο με 470 δεν ειχε φοβηθει...χαχαχαχαχα τα 550+τον φοβησανε....λολ

 

https://www.youtube.com/watch?v=F0VrDorwiVY

Απλά ζηλεύω εγώ θέλω πολλά ψωμιά ακόμα για να δω αυτά τα νούμερα αν τα δω κιόλας... 2.1 μικρή πίεση το άκουσα και ανέβηκε η δίκη μου δηλαδή μεγάλη πόσο???  χαχαχα... ο δρόμος αυτός είναι απέναντι από το πατρικό μου στην Κοζάνη όντος έχει πολλά σκαμπανεβάσματα... 

Edited by Toni_power
Link to comment
Share on other sites

η μεγαλη ηταν 2.6.....παλια..το βιντεο της μικρης στο δυναμομετρο

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Λευτερη οταν ειχαμε παει Λαρισα για καφε ποσα αλογα ηταν το γκολφ? θυμαμαι οτι φοραγες μεθανολες τοτε.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Λευτερη οταν ειχαμε παει Λαρισα για καφε ποσα αλογα ηταν το γκολφ? θυμαμαι οτι φοραγες μεθανολες τοτε.

νομιζω 460 τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε επιβεβαιωνω ενα 295 που ειδα στην οθονη του gps οταν πατησαμε με ενα c63 ελεγε οτι ηταν amg αλλα τελικα αφησε γκαζι νομιζω μεχρι 310 θα βλεπαμε αν συνεχιζε.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε επιβεβαιωνω ενα 295 που ειδα στην οθονη του gps οταν πατησαμε με ενα c63 ελεγε οτι ηταν amg αλλα τελικα αφησε γκαζι νομιζω μεχρι 310 θα βλεπαμε αν συνεχιζε.

τι ωραία νούμερα είναι αυτά τα ακούς και γεμίζει η ψυχή σου ρε φίλε !!! αλήθεια όταν στο gps λέει 295 στο κοντέρ που είναι η βελόνα ??? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ειχε καταπιει ολο το κοντερ 300+ ηταν η βελονα αλλα εκεινη τη στιγμη δεν κοιτας κοντερ γτ ο δρομος περναει μεσα σε κλασματα δευτερολεπτου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στα 245 γνωστο ΜΑΜΑ Passat 20vt/b5.5 εχει 6.500rpm...4682086593617e37ebf583f969bd1e57.jpg

Στάλθηκε από το Be Touch μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παλιοκαρφί! :p Ηθελα ελαχιστο για να ακουμπησω τα 250,μεχρι 248 ειδα...Θα τα πιασω καποια στιγμη!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Golf 4 1.8T σε ευθεια-κατηφορικη ΕΟ θεσσαλονικης-Κατερινης, πριν τα Σεα κορινου πρεπει να ηταν.

Σε ευθεια 230 τα εχει μπαμ, πανω απο 240 με τιποτα.

100_0674.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Golf 4 1.8T σε ευθεια-κατηφορικη ΕΟ θεσσαλονικης-Κατερινης, πριν τα Σεα κορινου πρεπει να ηταν.

Σε ευθεια 230 τα εχει μπαμ, πανω απο 240 με τιποτα.

100_0674.jpg

χαχαχαχα είσαι ωραίος σε λίγο θα κάνεις και δεύτερο κύκλο στο κοντέρ εσύ dasauto 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα δν πολυ τελικιαζω σχεδον ποτε αλλα κν δυο φορες που θυμαμαι ηταν με 5η ταχυτητα στις 6900 στροφες (κοφτιαζε εκει) 225χιλ. μετα εκοψα λογω αμαξιων. Και αλλη μια κουμπωσα και 6η και ειδα 235 κοντα στις 5900 στροφες, πιστευω αν ειχα και αλλο δρομο τα 240χιλ θα τα εβλεπα σιγουρα. Σε νορμαλ ισιο δρομο πατησα,ουτε κατηφορηκο ουτε τπτ. Golf V Gt 170 αλογα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα είσαι ωραίος σε λίγο θα κάνεις και δεύτερο κύκλο στο κοντέρ εσύ dasauto 

Δυστηχως!!! τα 260 κοντερ στα mk4 δεν κανουν κυκλο, στα 270 σταματανε ενω το στροφομετρο συνεχιζει να ανεβαζει. Εκεινο το βραδυ δεν το προσεξα αν ανεβαζε κιαλλο, μαλλον πρεπει να κοφτιασε. Μετα θες 300αρι κοντερ απο r32.

Edited by dasauto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όλοι έχετε βγαλμένο το αντι-σπιν τόσο μεγάλη διαφορά έχει ρε παιδιά??? εγώ το βγάζω πολύ σπάνια αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά να το βγάλω μόνιμα από την ασφαλειοθήκη  χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

με το antispin εκτος παει καλητερα στο δρομο και βγαζει παραπανω τελικ η??

αλήθεια άντε να έχει καλύτερη ροπή το λες φυσικό  τελική γιατί τόσο πολύ κόβει  ??? 

Link to comment
Share on other sites

Polo 1.4 75hp 195 κατηφορα και (καινα) απο τα ντιτ ντιτ τις δεξιας λοροδας μεχρη που απο πησω μου ειδα μια αγρια μουρι απο ενα RS5...κ@υλο...ος εγω γτ πρωτη φορα ειδα τετοια ταχυτητα στο polo δεν καταλαβα καθολου ποτε εφιγε και εξαφανηστικε...η απολιτη ξενερα...

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα έχω νέα ντοκουμέντα με νέα πίεση στην τουρμπίνα coming soon 

Link to comment
Share on other sites

1985 GOLF MK2 1,043cc με καρμυλατέρ, 4τάχυτο σασμάν.Σε κατηφόρα μετά τα Γρεβενά προς Κοζάνη.Δοκιμάστηκε έξω απο την Θεσσαλονίκη στην ευθεία και τα πιάνει και εκεί)

img src="http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/07/67e89e4cca5bfaa5c92ef736468e321f.jpg" alt="67e89e4cca5bfaa5c92ef736468e321f.jpg">fa46416f6c45a5765fa9d5e89c34014c.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.