Jump to content
Dinos84

Golf 7 - Έντομα Στα Πισω Φώτα

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Το golf μου ειναι μόλις 4 μηνών( golf vii bluemotion ) . Τυχαία παρατήρησα καθώς έκλεινα το πορτ μπαγκάζ οτι στα πισω φώτα που ειναι πανω στο πορτμπαγκάζ και περιέχουν τα γκρι φώτα της όπισθεν (Αυτο που αναφέρω δεν αφορά τα φανάρια που ειναι προσκολλημένα στο υπόλοιπο αμάξωμα ) υπάρχουν 2-3 πεθαμένα μυγάκια -σκνίπακια !!! Δεν ξερω αν το έχετε παρατηρήσει και στα δικά σας ... Θα μπορούσατε να ρίξετε μια καλύτερη ματια στον πάτο των γκρι λαμπτήρων της όπισθεν και να μου πείτε ;; Επιπλέον εχω καποια ερωτήματα : 1) υπάρχει προβλημα με την στεγανότητα τους ; 2) Αυτο ειναι μεσα στην εγγύηση ; Γνωρίζει κανεις κάτι ; Γιατι αν μπαίνουν έτσι απλά τα μυγάκια ακομη πιο εύκολα θα μπει η σκόνη και θα γίνουν θαμπά πολυ γρηγορα. 3) τι πρέπει να κανω ; Επικοινώνησα με τη κσομοκαρ και μια Υπαλληλος μου είπε να παω στην αντιπροσωπεία και να το αναφέρω ώστε (και καλα) να το αναφέρουν εκείνοι στην κσομοκαρ ... Δηλ. Τα πιάσαμε τα λεφτά μας

Υποςημειωςη1 :δεν ειναι χτυπημένα τα φανάρια μου

Υποσημειωση2: τρελαίνομαι γιατι το αυτοκίνητο ειναι ολοκαίνουργιο και θεωρώ απαράδεκτο να συμβαίνει κατι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχης το δικο μου στη βδομαδα πανω επεσε ξοφαλξα νερο πανω κατι σταγονες δηλαδη και πηρε υγρασια μεσα επαθα ψιλοεγκεφαλικο αλλα οταν περασε λιγος καιρος με την λειτουργια των φωτων ολα σφιξανε και απο τοτε και με νεροποντη δεν μπαινει σταγονα μεσα , αυτα αν σε ξεαγχωσα λιγο , αν δης οτι παρατραβαει τοτε πραξε αναλογα καλα χλμ . pacific crossing.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω εχω σφικες και μελλισες εκει που λες μην φοβασε νερο δεν μπαινει ουτε σταγονα.προφανος μπαινουν απο το πλαστικο που ενωνι το πορτ παγκαζ με το εσωτερικο του αυτοκινιτου.δεν ειναι τιποτα μην ανχονεσε.σκεψου οτι η μια σφηκα που εχω τοσο καιρο εκει εχει μηνη ο σκελετος μονο^^

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε sarul σε ευχαριςτω για το κουραγιο που μου δινεις ???? όντως απο εκείνο το κωλο πλαστικό που λες πρέπει να γίνεται η ζημιά ! Μακάρι να ναι μονο τα έντομα και τπτ αλλο ! Θα το τσεκάρω και τωρα που έχουν αρχίσει οι βροχές να δω μήπως μαζέψει υγρασία και βλέπουμε ... Thanx

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγγύηση προσπάθησε να τ' αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

και στου πατέρα μου το VW Golf VII όταν είχα πάει στην αντιπροσωπεία για άλλη δουλειά είδα ότι μέσα στο φανάρι στο σημείο που είναι η λάμπα της όπισθεν ήταν μια μύγα και τους είπα μα καλά πως μπήκε  ? Η απάντηση ήταν δεν ξέρω. Η λύση του προβλήματος ήταν να ανοίξουν το καπάκι από την  μέσα πλευρά της πόρτας του πορτ παγκαζ και το πιστόλι του αέρα να καταφέρουν να την βγάλουν. Διοτι τους είπα τι πράγματα είναι αυτά και να αλλάξουν το φανάρι εντός εγγύησης και μου είπε ο τεχνικός σύμβουλος και τι θα τους πω είχε μια μύγα μέσα δεν γίνεται μου λέει αυτό. Τώρα με τα από μεγάλο χρονικό διάστημα το ξανά είδα και πάλι είχε μια μύγα....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Η μύγα είναι κλασικό φαινόμενο :lol:

 

Και εγώ στο Cmax που είχα και στα δύο φανάρια πίσω είχα γεμιση μύγες..

 

Και εγώ έτσι έλεγα καλά πως μπήκε??? 

 

Έλα όμως που η μύγα είναι από την φύση της ικανοί,  να χωράει παντού...

 

Καταφέρνουν και μπαίνουν από την ταπετσαρία της κωλοπορτας του πορτ μπαγκάζ.

 

Έβγαλα τα φανάρια και τα φύσηξα με αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.