Jump to content
Giwrgos1981

Polo Blue Gt Ή Polo 1.4 Tdi ?

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους . Χρειάζομαι βοήθεια . Έχω καταλήξει στην αγορά ενος νέου αυτοκινήτου . Το διλημά μου είναι το εξής . Polo blue gt ή Polo 1.4 Tdi exvlusive Dsg ? Σκεπτόμενος πάντα την εξοικονόμηση και την ευχαρίστηση οδήγησης . Θα εκτιμούσα τις γνώμη του φόρουμ .

Link to comment
Share on other sites

οικονομια θα κανεις με το ντιζελ εννοειται.τωρα για την ευχαριστηση της οδηγησης αναλογα πως το εννοεις.αμα εννοεις να νιωθεις το αμαξι στα χερια σου μαλλον κοιτας σε λαθος εταιρια.αν εννοεις να κανεις ενα ευχαριστο ταξιδι χωρις να νιωθεις τπτ οποιο και απο τα 2 να παρεις το ιδιο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους . Χρειάζομαι βοήθεια . Έχω καταλήξει στην αγορά ενος νέου αυτοκινήτου . Το διλημά μου είναι το εξής . Polo blue gt ή Polo 1.4 Tdi exvlusive Dsg ? Σκεπτόμενος πάντα την εξοικονόμηση και την ευχαρίστηση οδήγησης . Θα εκτιμούσα τις γνώμη του φόρουμ .

Το GT Bluemotion ειναι καλύτερο αλλα εννοείται ο,τι θα καταναλώνει περισσότερο. Το TDI θα ειναι οικονομικό και καλό αλλα με αυτα που έγιναν δεν θα σου συνηστούσα TDI γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται... Επίσης οι ανάγκες που εχεις θα σε βοηθήσουν να καταλήξεις σε ενα απο τα δύο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Βρίσκω λιγο αντιφατικό το δίλημμα, δεδομένου πως βέλτιστη εξοικονόμηση & οδηγική ευχαρίστηση δεν συνδυάζονται με κανένα απο τα δυο.

Αν εισαγόταν στην ελλαδα το tdi 105ps που υπάρχει στη Γερμανία, θα πρότεινα αυτο.

Απο τη στιγμη που βάζεις τα δυο κριτήρια στην ίδια ζυγαριά, δύσκολα θα δοθεί απάντηση.

Ευχομαι ο,τι & αν επιλέξεις να το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα δεν θα το σκεφτομουν καν αυτο το διλημμα χωρις παρεξηγηση... polo blue gt ! πανεμορφο,οικονομικοτατο,γρηγορο(μερα με τη νυχτα με το 1,4 tdi) με πολυ ωραιες λεπτομερειες στο εσωτερικο..εγω οταν πηρα το δικο μου tsi 105, χτυπαγα το κεφαλι μου οταν βγηκε μετα απο λιγο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.