Jump to content
RAF JOHN

Φούσκα

Recommended Posts

Καλησπέρα την προηγούμενη εβδομάδα μαζί με τα λάδια και τα μπροστινά τακάκια άλλαξα την δεξιά φούσκα...... Η ερώτησή μου είναι αν τοποθετούμε πλαστική φούσκα όπως έχει από την μάνα του ή σιλικόνης... Το ρωτάω αυτό διότι απ ότι κατάλαβα η σιλικόνης είναι πολύ πιο εύκολη στο να περαστεί σε σχέση με την πλαστική...  Η σιλικόνης μπαίνει με ένα μηχάνημα που την ανοίγει και την βάζει απευθείας επάνω ενώ για την πλαστική πρέπει να βγει το ημιαξόνιο για να μπει.

 

Αν υπάρχει κάπου αλλού το θέμα παρακαλώ να μεταφερθεί 

Edited by RAF JOHN
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετεις οτι βρεις, κυριως βρησκεις πλαστικια, η σιλικονης που λες που μπενει με μηχανημα χωρις να βγει ο μπιλιοφορος, νωμιζω μονο η skf βγαζει τετοια. Και αν βρεις τετοια πιο μαστορι θα εχει το μηχανημα να στην περασει??? Εδω δεν εχουν πρεσα για μεταλικους κολιεδες, παντου tireups βαζουν.

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετεις οτι βρεις, κυριως βρησκεις πλαστικια, η σιλικονης που λες που μπενει με μηχανημα χωρις να βγει ο μπιλιοφορος, νωμιζω μονο η skf βγαζει τετοια. Και αν βρεις τετοια πιο μαστορι θα εχει το μηχανημα να στην περασει??? Εδω δεν εχουν πρεσα για μεταλικους κολιεδες, παντου tireups βαζουν.

Το ρωτάω επειδή βρήκα μάστορα που έχει το μηχάνημα που την ανοίγει....  

Η ερώτηση είναι για το πια από τα δύο υλικά είναι καλύτερο.....  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Το μηχανημα στο οποιο αναφερεστε ειναι αυτο ?

 

ry7UsQr.jpg

 

Εαν ειναι αυτο, τοτε υπαρχει συνεργειο στην Νεα Σμυρνη που το εχει και ειναι και φιλος.

Οποιος θελει ας στειλει πμ να του πω που ειναι και να παει με καλυτερη τιμη λογο γνωριμιας κλπ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι......  Και είναι πάρα πολύ εύχρηστο... Το θέμα  είναι ότι πρέπει να βάζεις φούσκα σιλικόνης και όχι πλαστική τώρα για το ποία απο τις 2 είναι καλύτερη δεν ξέρω....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα την προηγούμενη εβδομάδα μαζί με τα λάδια και τα μπροστινά τακάκια άλλαξα την δεξιά φούσκα...... Η ερώτησή μου είναι αν τοποθετούμε πλαστική φούσκα όπως έχει από την μάνα του ή σιλικόνης... Το ρωτάω αυτό διότι απ ότι κατάλαβα η σιλικόνης είναι πολύ πιο εύκολη στο να περαστεί σε σχέση με την πλαστική... Η σιλικόνης μπαίνει με ένα μηχάνημα που την ανοίγει και την βάζει απευθείας επάνω ενώ για την πλαστική πρέπει να βγει το ημιαξόνιο για να μπει.

Αν υπάρχει κάπου αλλού το θέμα παρακαλώ να μεταφερθεί

φίλε μ ποσά σε πήρε για αλλαγή φούσκας;έχω κ εγώ μια που θέλει αλλαγή και δεν ξέρω σε τι τιμή παίζει

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φίλε μ ποσά σε πήρε για αλλαγή φούσκας;έχω κ εγώ μια που θέλει αλλαγή και δεν ξέρω σε τι τιμή παίζει

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μου πήρε 50 ευρώ εργατικά αλλά μαζί με αλλαγή τακάκια μπροστινά......   Τα υλικά ήταν δικά μου...

 

Α και το βασικότερο με απόδειξη 

Edited by RAF JOHN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.