Jump to content
6n2

Ασβος

Recommended Posts

0c0b9449d9bebe7c68e954cb8bdef43b.jpga16227b295c85062976b06fbba99969e.jpgcc8e957226e14559ebe9d79a5fecdf06.jpgdcb3019ea248cd4fe776f96501666898.jpg241da77cd7e5fb53efe8ec1777c70ce7.jpg

Παιδια ετυχε ποτε να βρεθειτε παρον σε κινηγι ασβου-γατιου? καλυτερα να ειστε με τα ποδια...

Κανοντας μια χαλαρη βολτα σε επαρχιακο δρομο τον τρικαλον και με ταχιτητα 30χλμ βλεπω μεσα απο ενα χοραφι 2 ματακια να γιαλιζουν.σκεφτομαι (κριμα το γατακι) ελα ομως που απο πισο ακολουθουσε ασβος!για λιγο χανω απτα ματια μου το γατακι γιατι υπηρχε ενα μικρο (χαντακι) παταω επιφιλακτικα το φρενο και η ταχιτητα πεφτει στα 15χλμ περναει το γατακι και βλεπω μια σκια μπροστα δεξια.σαν κατι να μπικε μπροστα απτο προβολακι και σε κλασματα δευτερολεπτου ακουω το μεγαλο μπαμ και χοροπηξα μεσα στο αμαξη.σταματαω και βλεπω εναν ασβο χωρις κεφαλη...το λιπηθικα το καημενο το ζωακη αλλα μολης κοιταξα απο μπροστα...εμινα..παιδια προσοχη στους επαρχιακους δρομους.ξεπεταγονται ζωα απο παντου ειδικα σε ορινα χωρια χωρις φοτησμο!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πολύ δίκιο φίλε!! Ειδικά το προηγούμενο διάστημα που ήταν καλός ο καιρός, επικρατούσε πανικός τα βράδια σου σκοτεινούς επαρχιακούς δρόμους... Γατιά, σκυλιά, αλεπούδες, νυφίτσες... Έχασα το μέτρημα πόσες φορές τέσταρα το ABS.... Ευτυχώς χωρίς θύματα!!! :) Πάντως, αρκετά μεγάλη η ζημία που σου έκανε, δεδομένης της χαμηλής σου ταχύτητας....

Link to comment
Share on other sites

Θελει προσοχη το θεμα.παντος τα πλαστικα σφοχτιρακια με εσοσαν!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γυρευοντας πηγαινε και ειχε τασεις αυτοκτονιας...ασε που ειχε και τρυχοπτωση απο οτι βλεπω.. :-P :-P :-P

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα παλι καλα που το χτιπησα με τη γονια γιατι αν τον χτιπουσα στη μεση απτην μασκα θα εψαχνα ακομα να βρω

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φτηνα την γλιτωσες.

εγω παλι με την μηχανη πηρα αγκαλια μια νυχτεριδα προχθες και περασα ξυστα απο εναν μπουφο που καθονταν μεσα στην μεση του δρομου.

αυτο με τους μπουφους παντως πολυ τραγικο. εγω δει να καθονται μεσα στη μεση του δρομου πανω απο 6 φορες τους τελευταιους 2 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Ξινεις πλογες τωρα.εφαγα χαρακια απτα φτερα νυχτεριδας πριν κανα 2 χρωνια με παπη.με 120+χλμ θα αγκαλιαζα και ενα δεντρο αλλα το προλαβα εφτηχος.παντος για μπουφο προτη φορα το ακουω!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

0c0b9449d9bebe7c68e954cb8bdef43b.jpga16227b295c85062976b06fbba99969e.jpgcc8e957226e14559ebe9d79a5fecdf06.jpgdcb3019ea248cd4fe776f96501666898.jpg241da77cd7e5fb53efe8ec1777c70ce7.jpg

Παιδια ετυχε ποτε να βρεθειτε παρον σε κινηγι ασβου-γατιου? καλυτερα να ειστε με τα ποδια...

Κανοντας μια χαλαρη βολτα σε επαρχιακο δρομο τον τρικαλον και με ταχιτητα 30χλμ βλεπω μεσα απο ενα χοραφι 2 ματακια να γιαλιζουν.σκεφτομαι (κριμα το γατακι) ελα ομως που απο πισο ακολουθουσε ασβος!για λιγο χανω απτα ματια μου το γατακι γιατι υπηρχε ενα μικρο (χαντακι) παταω επιφιλακτικα το φρενο και η ταχιτητα πεφτει στα 15χλμ περναει το γατακι και βλεπω μια σκια μπροστα δεξια.σαν κατι να μπικε μπροστα απτο προβολακι και σε κλασματα δευτερολεπτου ακουω το μεγαλο μπαμ και χοροπηξα μεσα στο αμαξη.σταματαω και βλεπω εναν ασβο χωρις κεφαλη...το λιπηθικα το καημενο το ζωακη αλλα μολης κοιταξα απο μπροστα...εμινα..παιδια προσοχη στους επαρχιακους δρομους.ξεπεταγονται ζωα απο παντου ειδικα σε ορινα χωρια χωρις φοτησμο!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

εμενα θα μου πεις!Σε χρόνο 0 δεν ξερεις τι θα βγει μπροστα σου

εχετε υπόψη σας φίλος με 6N2 περυσι το καλοκαίρι χτύπησε αγριογούρουνο και άλλαξε όλον τον μπροστινο προφυλακτήρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.