Jump to content
sokratis91

Αντικλεπτικό Σύστημα - Gps Tracker

Recommended Posts

Σκεφτόμουν να εγκαταστήσω στο αυτοκίνητο κάποιο αντικλεπτικό σύστημα με δυνατότητα εντοπισμού απο το κινητό ή τον υπολογιστή, Μερικά απο αυτά που βρήκα τοποθετούνται και συνδέονται στο χώρο του κινήτητα. Είναι αποδοτικό, πιστεύεται πως αξίζει κάτι τέτοιο? 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πόσο κοστίζει ολο αυτο το σύστημα

Παντως και η Allianz το εχει σαν εχτρα παροχη με καποιο κόστος φυσικά

Δεν ξέρω ποιο απο τα δύο συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέλεξα κάποιο με την βοήθεια φίλου που έχει εγκαταστήσει και αυτος το ίδιο σε δικό του αυτοκινητο. Μόλις γίνει η εγκατάσταση θα ανεβάσω φωτογραφίες για το πως δουλεύει !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε κλειστό πάρκινγκ δοκίμασες αν δουλεύει το σύστημα?

Το δοκίμασα σε ένα υπόγειο γκαράζ και δούλευε κανονικά !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει. Έχει συνδρομή; Και αν ναι ποσό;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχει συνδρομή οχι λειτουργεί κατα κύριο λόγο με κάρτα sim.

Μόλις το τελειώσω γιατί ακόμη ειναι σε πιλοτικό στάδιο θα σας ενημερώσω αναλυτικά και με φωτογραφικό υλικό.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση του gps-tracker. Η εγκατάσταση έγινε από εμένα και το εγκεφαλακι του gps έχει μπει σε ένα κρυφό σημείο μέσα στο αυτοκίνητο χωρίς να φαίνεται, γι αυτό και μου πήρε αρκετό χρόνο. Το σύστημα λειτουργεί με κάρτα sim και με gps, μπορώ να πω πως και οι δύο κεραίες έχουν αρκετα καλή εμβέλεια ακόμη και μέσα στο γκαράζ, ο έλεγχος γίνεται από το κινητό και απ τον υπολογιστή, έβγαλα εκτός λειτουργίας τον παλιό συναγερμο και πλέον λειτουργεί ο συναγερμός του αντικλεπτικου όταν έχω ενεργό τον συναγερμό, αν για οποιοδήποτε λόγο ανοίξει η πόρτα η το αυτοκίνητο μετακινηθεί αρχίσει να χτυπάει ο συναγερμός και έρχεται ειδοποιήσει με SMS αλλά και στην εφαρμογη που αναγράφει τι ακριβώς συνέβη, ώρα, ημερομηνία αλλά και συντςταγμενες. Επίσης μπορώ να κόψω την παροχή καυσίμου ανά πάσα στιγμή, ακόμη και αν το αυτοκίνητο κινείται, να σημειώσω πως αν ενεργοποιηθεί η επιλογή cutting oil το αυτοκίνητο δεν γίνεται να ξεκινήσεις με κανέναν τρόπο ακόμη και αν βγει η μπαταρία η αφαιρεθεί ολόκληρο το σύστημα.

Παραθέτω και μερικές φωτογραφίες από την εφαρμογή. 881426a2f285c6b466b4efa79bc1456f.jpg9d8116a852d6fe7093137cb5b3a87b68.jpg007e49344fe1390e9db0a2de0e238eb9.jpg03af42422d51fc18a22e6a4d87ee3c84.jpgb447eb240dfd989657484a9e12eee575.jpgebd9020753245552c3a6b3a1e69da432.jpg

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokratis91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα λέγεται 668 Vehicle management car alarm και ο εγκέφαλος έχει πάνω τον κωδικό LC-668C, η παραγγελία έγινε από φίλο μου και τώρα δεν ξέρω ακριβώς πληροφορίες, θα ρωτήσω όμως. Η εγκατάσταση έγινε από εμένα, και μου κόστισε 100 ευρώ!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι 100 ευρω???να το αγορασεις????θελω και εγω.....

 

Αν όντως ψάχνεσαι να εγκαταστήσεις ενα τέτοιο σύστημα παρακολούθησης, γράψε στο γουγλε ΤΚ103Α.
Είναι στα 60 ευρώ (Ελλάδα) και έχει αρκετές δυνατότητες.
Παρόμοιο έχω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα λέγεται 668 Vehicle management car alarm και ο εγκέφαλος έχει πάνω τον κωδικό LC-668C, η παραγγελία έγινε από φίλο μου και τώρα δεν ξέρω ακριβώς πληροφορίες, θα ρωτήσω όμως. Η εγκατάσταση έγινε από εμένα, και μου κόστισε 100 ευρώ!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα.Απ'οτι καταλαβα το ενα ειναι εφαρμογη δωρεαν και τον εγκεφαλο πληρωνεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι λογικο...Ο επαγγελματιας κλεφτης,κουφια η ωρα,θα μπορεσει να σπασει συαγερμο να ξεκλειδωσει τιμωνι μμο κτλ να βαλει μπρος και να φυγει και θα κολωσει στο ατικλεφτικο? Δεν μπορει να το βγαλει και να το απεγκαταστησει με τη μια? Δεν ξερω πως δουλευει αλλα αυτο σκεφτηκα κατευθειαν...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να ξέρετε ότι υπάρχουν GPS/Cell jammers που αχρηστεύουν τέτοια συστήματα...

Οπότε, καλά είναι σαν έξτρα προστασία, αλλά δεν προσφέρουν κάτι σίγουρο.

https://www.youtube.com/watch?v=fP6ZLx7szKQ

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απ'οτι καταλαβα το ενα ειναι εφαρμογη δωρεαν και τον εγκεφαλο πληρωνεις?

Ναι, η εφαρμογή είναι δωρεάν και πληρώνεις τον εγκέφαλο.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί κάποιος να το παρακαμψει με διάφορους τρόπους, όμως έχω την επιλογή να κόψω την παροχή καυσίμου είτε το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμενο είτε το αυτοκίνητο κινείται και είναι απίθανο αν κλείσω τον διακόπτη να πάρει μπροστά το αυτοκίνητο και ας αφαιρεθεί όλο το σύστημα του συναγερμού, πρέπει ο κλέφτης να κάτσει να βρει τον διακόπτη και τον αφαιρέσει πράγμα που είναι απίθανο στο σημείο που βρίσκεται ο διακόπτης. Οπότε εγώ όταν έχω το αυτοκίνητο παρκαρισμενο κόβω πάντα το καύσιμο.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί κάποιος να το παρακαμψει με διάφορους τρόπους, όμως έχω την επιλογή να κόψω την παροχή καυσίμου είτε το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμενο είτε το αυτοκίνητο κινείται και είναι απίθανο αν κλείσω τον διακόπτη να πάρει μπροστά το αυτοκίνητο και ας αφαιρεθεί όλο το σύστημα του συναγερμού, πρέπει ο κλέφτης να κάτσει να βρει τον διακόπτη και τον αφαιρέσει πράγμα που είναι απίθανο στο σημείο που βρίσκεται ο διακόπτης. Οπότε εγώ όταν έχω το αυτοκίνητο παρκαρισμενο κόβω πάντα το καύσιμο.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου όταν μπορέσεις δώσε μας περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον εγκέφαλο που εγκατέστησες (μάρκα και μαγαζί αγοράς ή λινκ).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.