Jump to content
alexpanas

Golf 5 Fsi - Έλιωσε / Ξεκόλλησε Το Λογότυπο Vw

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος golf 5 1.6 fsi 2004 και μου έχει λιώσει το λογότυπο στον κινητήρα. Έχει κάποιος παρόμοιο συμβάν; Γνωρίζει κάποιος για πιο λόγο μπορεί να έγινε κάτι τέτοιο;

post-22025-0-97277500-1448371710_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Έλιωσε;; Έχεις φωτό να δείξεις με το καμμένο μπας και μας έρθει καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωση απλά να έφυγε απ τη θέση του? Κολλημένο με κόλλα είναι. δε μου φαίνεται Από τη φώτο να ελιωσε κάτι, απλά λείπει... Ίσως δε φαίνεται καλά στη φωτογραφία

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να πως εγινε

Δεν έλιωσε, ξεκόλλησε και έπεσε (όπως λέει & ο archon_rc). Το ίδιο μου συνέβει σε Passat Β5 1.8Τ (του 2000). Κάποιο πρόβλημα υπήρχε (ή μπορεί να υπάρχει και τώρα) με τις ...κόλλες της VW.

Edited by Gemini
Link to comment
Share on other sites

ελιωσε παιδια απλα μετα το καθαρισα. στην φωτογραφια φαινεται καθαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβεί και σ' εμένα.. :D

kd9CYUjh.jpg

ακριβως ετσι ηταν και σε μενα΄ξερεις απο τι εγινε; πηγες συνεργειο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολήθηκα μιας και δεν έχει κανένα φόβο έτσι.. Θα καθαρίσω την κόλλα και θα το αφήσω.. Οι πιο πιθανές αιτίες ειναι η αυξημένη θερμοκρασία στον χώρο και η αλλοίωση των ιδιοτήτων της κόλλας με το πέρασμα του χρόνου..

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβεί και σ' εμένα.. :D

kd9CYUjh.jpg

Κι εμένα ακριβώς έτσι έγινε! Προφανώς χρησιμοποιούν κόλλα ΜΠ(UHU)!
Link to comment
Share on other sites

ικανους τους εχω να βαζουν την κολλα που ειχαμε τοτε στα νηπιαγωγεια...

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχχααχα σαν πατατακια lays έγινε!!!!

Παιδιά αυτό το κίτρινο είναι το σήμα που έγινε έτσι ή ή κόλλα που είχε από κάτω;;;

Link to comment
Share on other sites

η κόλλα είναι και σε μένα μια απο τα ίδια.Ευτυχώς το σήμα μου έμεινε στα χέρια την ώρα που καθάριζα το καπάκι και το ξανακόλησα με παρμπριζόκολλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε εμενα, εφυγε το σημα και δεν το βρηκα. Προφανως οι κολα που βαζει η VW εχει διαρκεια ζωης 10 χρονια ακριβως, οσοι εχετε το ιδιο αμαξι ανανεωστε την κολα αν δεν θελετε να φυγει. ΤΟ ιδιο εγινε με τον καθρευτη του οδηγου οταν τον ειχε ξεχασει η αδερφη μου στην θερμανση, ευτυχως το προλαβα και ξανα-εβαλα κολα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε αγορασε το που παει ολοκληρο μαζι με το καπακι και μετα τα ξαναλεμε κατα ποσο μεγαλη απωλεια ειναι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να δώσεις χρήμματα για ένα καπάκι που δεν φαίνεται και δεν έχει καμία λειτουργικότητα... Να πω οτι θα έδινε 5 άλογα παραπάνω!!!!!  :frantics:

Τους έχω ικάνους εκεί στην vw να ζητήσουν κανα 100αρικο... Τράβα πάρε ένα σήμα απο τρακαρισμένο και πηγαινε σε ένα φανοποιο να το βάλει το πολυ πολυ....

Ευτυχώς που δεν το έχουν βάλει set και με όλο τον κινητήρα!!!! Ελεος άθλιες αντιπροσωπείες!!!!

Edited by andreas_petrop
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε αγορασε το που παει ολοκληρο μαζι με το καπακι και μετα τα ξαναλεμε κατα ποσο μεγαλη απωλεια ειναι...

Εγω σου λεω οτι κανει χιλια ευρω. Ε και λοιπον τι σημασια εχει το συγκεκριμενο? Καμια. Σιγα μη τρελαθω για ενα αυτοκολλητο και δε πα να πηγαινει με το καπακι ή μαζι με τη μηχανη ή με το αμαξι ολοκληρο

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Εγω γουσταρω οταν ανοιγω την μηχανη να τραβαω και μια παχια που λενε με αυτο που βλεπω!!! οταν ανοιγεις ενα καπο και βλεπεις εκει μεσα τα μαυρα χαλια, κατι αφρολεξ και υδραυλικες μονωσεις με ηλεκτρολογικες ταινιες και σκεφτεσε κλειστο το μπουρδελο να μην το βλεπω εεεε...για καποιους εχει σημασια, για αλλους ειναι ψιλα γραμματα, ισως να ειμαι υπερβολικος, λεμε τωρα...

Δεν ρωτησα καν ποσο εχει οταν μου ειπε οτι παει ολο μαζι, (ενω ειναι κουμπωτο στα 20vt και κολημενο σε μια βαση με την ιδια κιτρινη κολλα) πηγα ξηλωσα απο ενα τασι ενα σημα και το κολησα και τελος...

Edited by dasauto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το τεραστιο καπάκι του fsi με τα πρόστυχα 115 άλογα του δεν μου δημιούργεί καμία έπειξη προς... αυνανισμό... Είτε με λογότυπο είτε χωρίς....

Edited by andreas_petrop
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπε κανεις οτι ειναι αναποσπαστο κομματι της μηχανης η

οτι δε δουλευει σωστα χωρις αυτο

 

απλα καποιοι ειναι ας πουμε ψειρες και δεν μπορουν να το βλεπουν μ αυτο το ελατωμα

 

τωρα, γιατι αυτο ενοχλει καποιους, δεν μπορω να το καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.