Jump to content
Nikosteto

Πρόβλημα Με Τα Φώτα

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλους παιδιά!!!κατευθειαν στο ζουμί ...εχω ένα Passat b5 2000 apu κινητήρα σκύλος στο δρόμο απροβλημάτιστο ΑΛΛΑ και λέω αλλα γιατι θελω βοήθεια!!! Εχω αλλάξει τα μπροστά φανάρια με μαμά πάλι γιατι τα παλιά έφαγαν τα ψωμιά τους αλλα δεν εχω φως στα πορείας καθόλου!!!εχουν γινει όσες ρυθμίσεις έπαιρναν εχω αλλάξει μεχρι τωρα 3 ζευγάρια λάμπες και τωρα φοράω Philips bvu αλλα πάλι τιποτα!!σκεφτηκα για aftermarket!!!!εχεις κανείς άλλος παρόμοιο θέμα η ειμαι ο μόνος;;;βοήθεια οποίος ξέρει κάτι...ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΚΟΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φιλέ όταν εννοεις καθόλου;;;; Τίποτα φως ή ελάχιστο που σε δυσκολεύει στην οδήγηση

Link to comment
Share on other sites

Iδιο αμάξι φιλε...ποναει στο φώς πολυ,Βαρέθηκα να κανω ταξίδια με προβολείς αναμμένους και να μην βλέπω.

 

55 ευρώ Xenon kit και βρήκα την υγειά μου,τα έχω ρυθμισει και χαμηλά να μην χτυπάνε και παλι κανουν την νυχτα μερα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι μονόδρομος στο πρόβλημα σου....έχω βάλει και εγώ μεγάλη διάφορα... Ψάξε για xenon HID αυτά έχω βάλει και εγώ με 100 ευρο....τα οποία έχουν πολύ μικρό μετασχηματιστή και μπαίνουν μέσα στο φανάρι από εκεί που αλλαζεις την λάμπα....κλεινεις το καπάκι και δεν φαίνεται τίποτα ούτε καλώδια σαν να είναι από το εργοστάσιο...

Edited by kosigal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά!!!προν δυο μερες έβαλα τα καινουρια μου φανάρια και είπα να σας γράψω!!!dactane wv08a ο ΚΩΔΙΚΟΣ των φαναριών!!!

Πρώτη φωτογραφια

Φωτο2

Παιδιά η διαφορα τεράστια!!! Αν κάποιος το σκέφτεται να το τολμήσει!!! Σας Ευχαριστω όλους για την βοήθεια και τις απαντήσεις.

post-26440-0-69612600-1452332396_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2016 at 11:47 AM, Nikosteto said:

Καλημέρα σε όλους παιδιά!!!προν δυο μερες έβαλα τα καινουρια μου φανάρια και είπα να σας γράψω!!!dactane wv08a ο ΚΩΔΙΚΟΣ των φαναριών!!!

Πρώτη φωτογραφια

Φωτο2

Παιδιά η διαφορα τεράστια!!! Αν κάποιος το σκέφτεται να το τολμήσει!!! Σας Ευχαριστω όλους για την βοήθεια και τις απαντήσεις.

post-26440-0-69612600-1452332396_thumb.j

Αν βαλεις σε αυτα τα φαναρια που εχεις προτζεκτορα ξενον, θα εχεις ακομα καλυτερα φωτα σαν εργοστασιακα ξενον. Εδω θα κατηγορησοω καποιους που πανε κ βαζουν ξενον σε απλο φαναρι (με καθρεπτη) και μας εχουν ταραξει στο στραβωμα επειδη εκεινοι ειναι γκαβοι. Ας εδιναν καποια λεφτα παραπανω ας αγοραζαν ξενον απο το εργοστασιο η να εβαζαν οπως εσυ φαναρι με προτζεκτορα και ξενον και ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα!πριν μερικες μερες εβαλα και εγω xenon φωτα παιδια και οταν αναβω τη μεγαλη σκαλα αναβοσβηνουν λες και ειναι περιπολικο!!!και δειχνει μεσα στο καντραν προβλημα με φωτα!τι λετε να φταιει και πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημα!!Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα!πριν μερικες μερες εβαλα και εγω xenon φωτα παιδια και οταν αναβω τη μεγαλη σκαλα αναβοσβηνουν λες και ειναι περιπολικο!!!και δειχνει μεσα στο καντραν προβλημα με φωτα!τι λετε να φταιει και πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημα!!Ευχαριστω!!

Αυτός που τα έβαλε ή στα προμήθευσε τι γνώμη εχει περί αυτού;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα αδερφέ μου...γιατί αμάξι μιλάμε;;αν και έτσι όπως το περιγράφεις νομίζω κάποιο βραχυκύκλωμα μου φαίνεται!!με επιφύλαξη όμως γιατί δεν είμαι αρμόδιος...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.