Jump to content
alexandroskon

Προγραμμα

Recommended Posts

Μπηκε και το προγραμμα στο passat μου(150hp)...ο προγραματιστης μου ειπε οτι ειναι γυρω στα 190-195 αλογα...πιεση τουρμπο 1.0 over  0.75-0.8 σταθερο....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tι πρόγραμμα έβαλες?βενζίνη 95 ή 100?

 

Λογικά φοράς την K03 την απλή που έχει παροχή σκασμένη πρωτο σταδιο 220-225...

 

Κακό για τα κιλά του αυτοκινήτου μας.

 

Αν δεν πάω σε k04 κατευθείαν θα βάλω την k03-073 που την φορουσε το A4 με τα 193hp και όπως εμαθα μπαινει κουτί σε εμάς.

Και εχει παροχή 245-250+.

 

Υ.Γ Με κάθε επιφυλαξη τα παραπάνω..

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Τι προγραμμα φιλε μου;

Εγω αν δεν εκανες πολλα χιλιομετρα,θα ρυθμιζα για 100σταρα,καλυτερο καυσιμο,λιγο παραπανω δυναμη,και πιο safe για το μοτερ καυσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Τι προγραμμα φιλε μου;

Εγω αν δεν εκανες πολλα χιλιομετρα,θα ρυθμιζα για 100σταρα,καλυτερο καυσιμο,λιγο παραπανω δυναμη,και πιο safe για το μοτερ καυσιμο.

θεσσαλονικη το εβαλα στον ταξοπουλο..απο οτι ξερω φτιαχνει δικα του.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εκανες δυναμομετρηση;

ο ταξοπουλος μαζι με το προγραμμα κανει δωρο και τη δυναμομετρηση, απ οσο ξερω

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν το εκανα αλλα σε αυτο φταιω εγω γιατι το βιαζομουνα το αυτοκινητο.....τωρα κατι που ηθελα να ρωτησω ειναι θα πρεπει να αλλαξω βαλβιδα ν75?και σκαστρα? ή να αφησω τα μαμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ανεβασε ενα βιντεο 60-160 να τρελαθω λιγο που σε 1 μηνα θα βαλω 20vt...

Κατα δευτερον,συνεχισε με εξατμσιση απο Downpipe μεχρι πισω ;)

Link to comment
Share on other sites

για να δοκιμασω το προγραμμα ειπα να πατησω με εναν φιλο που εχει Α4 2.0Τ quattro .Απο σταση εφευγε πολυ μπροστα...αλλα απο 2ες 60 χλμ μεχρι 3η κοφτη ειμασταν σχεδον ισα αυτος ηταν ελαχιστα μπροστα..εμεινα πολυ ευχαριστημενος....απο σταση που βαζαμε καποια στιγμη μυρισε το δισκο πλατο

 εντονα...


μια χαρά θα πάω να ρωτήσω και εγώ.

αυτη η τιμη ειναι για λιγες μερες απο οτι μου ειπε αλλα χωρις δυναμομετρηση με δυναμομετρηση εβγαινε 360.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ light και πολυ safe για να δουλευει 0,8 σταθερο. Περνει και αλλο.

Link to comment
Share on other sites

πιο safe πεθαίνεις 1 over 0.8 σταθερή !!! μαμά πόσο τι πίεση δούλευε ???

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αν σου αρέσει το αμάξι έτσι άστο έτσι και όταν αργότερα το συνηθίσεις πας και ανεβάζεις πίεση λίγο ακόμα !!! προσωπικά πιστεύω ότι και στο 1.2 over kai 1 σταθερό δεν θα έχεις κανένα θέμα ποτέ πάντος τώρα είσαι πολύ safe.... έκτος από το πρόγραμμα έχεις κάτι άλλο? π.χ. εισαγωγή ή εξάτμιση ???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παντα ετσι γινεται...χαχαχαχααχαχα οταν το συνηθηζεις λες δεν παει βημα...εχω φιλτροχοανη αλλα μου ειπε αυτος που εβαλε το προγραμμα καλητερα ειναι να βαλω ελευθερο φιλτρο στο φιλτροκουτι..

Link to comment
Share on other sites

μπηκε και η εξάτμηση απο τουρμπο και πισω επισης ελεχτηκε και η τουρμπινα στην οποια επισκευαστηκε και η wastegate στης οποιας το πορτακι εμενε ανοιχτο...το μονο προβλημα ειναι οτι ο τουρμπινας που την εβαλε μου ειπε οτι η φτερωτη ειχε εντονο ασπρο χρωνα το οποιο σημαινει οτι το αυτοκινητο ειναι φτωχο σε βενζινη...μου ειπε να ελενξω την πιεση βενζινης ή να ελενξω το προγραμμα που εχει το αυτοκινητο. ετυχε σε καποιον κατι παρομοιο?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.