Jump to content
Chris Politopoulos

Golf 5 1.4 - Check Engine [P0172]

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!Ειμαι κατοχος ενος golf5 tsi 1400 κυβικα.Στην αρχη μου αναβε το check για τα κλαπετα.Αλλαξα μια βαλβιδα και και εσβησε το λαμπακι.Μετα απο μερες πηγα και του εβαλα βενζινη και μετα απο λιγα χλμ ξανα αναψε για πλουσιο μειγμα αυτη τη φορα.Ο κωδικος βλαβης ειναι P0172.Εχει τυχει σε κανεναν αυτο το προβλημα;Το αμαξι παντως μια χαρα παει κανονικα το κυκλοφορω.

Link to comment
Share on other sites

Αντλία Υψηλής ή μπεκ πολύ πιθανό.

 

Μέτρησέ τα και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Τα μπεκ τα ειχα παει για μετρηση και καθαρισμο.Διακριναμε οτι το ενα κατουραγε λιγο περισσοτερο και το αλλαξαμε.Αλλα ξανα τα ιδια.Απο την αντιπρωσοπια μου λενε πως πρεπει να αλλαχθουν ολα με καινουρια για πιο σωστα.Υπαρχει περιπτωση να να ειναι αυτο;Για αντλια υψηλης θα κοιταξω και θα σου πω.Ευχαριστω για την πληροφορια!

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε αιτια και ειναι τα μπεκ και χρειαζονται αλλαγη και 4.Αξιζει να στραφω στην λυση του εμποριου η να παω σε μεταχειρισμενα;Τα γνησια ειναι υπερβολικα ακριβα και δυστυχως δεν το κατεχω.Εχετε να μου προτεινετε καμια καλη μαρκα;

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε αιτια και ειναι τα μπεκ και χρειαζονται αλλαγη και 4.Αξιζει να στραφω στην λυση του εμποριου η να παω σε μεταχειρισμενα;Τα γνησια ειναι υπερβολικα ακριβα και δυστυχως δεν το κατεχω.Εχετε να μου προτεινετε καμια καλη μαρκα;

ποσο δλδ σου ζητησαν?επισκευη σε αντιπροσωπεία η σε δικο σου συνεργειο?

Link to comment
Share on other sites

τα μπεκ κοστίζουν εάν θυμάμαι καλά περίπου 220€ το ενα.

τα έχω αλλάξει μην το δουλευεις με προβληματικά μπεκ γιατί θα πάρουν οι οδηγοί των βαλβίδων και στην συνέχεια διάφορα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

800€ στην αντιπρωσοπια τα γνησια 880€ σε συνεργειο.Πολλα τα λεφτα.Το ψαχνω για εμποριου η μεταχειρισμενα απλα το ψιλοφοβαμαι για μεταχειρισμενα.Του εμποριου ειναι αξιοπιστα;Δεν το πολυ κινω για να αποφυγω περαιτερω προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

800€ στην αντιπρωσοπια τα γνησια 880€ σε συνεργειο.Πολλα τα λεφτα.Το ψαχνω για εμποριου η μεταχειρισμενα απλα το ψιλοφοβαμαι για μεταχειρισμενα.Του εμποριου ειναι αξιοπιστα;Δεν το πολυ κινω για να αποφυγω περαιτερω προβληματα.

 

μόνο γνήσια εάν θες την άποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα!Αυτο το ποσό υπερβαινει το μηνιατικο μου!Θα το σκεφτω και θα δειξει.Για το οτιδηποτε θα ενημερωσω.Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα!Αυτο το ποσό υπερβαινει το μηνιατικο μου!Θα το σκεφτω και θα δειξει.Για το οτιδηποτε θα ενημερωσω.Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες!

εύχομαι να πάνε όλα καλά αλλά εάν όντως έχεις θέμα με τα μπεκ μην το κυκλοφορείς η ζημιά θα είναι πολύ μεγαλύτερη πίστεψε με τα πλήρωσα

Link to comment
Share on other sites

Τα πηγα για μετρηση για ακομα μια φορα καο τα δυο ψεκαζουν ιδια,το ενα λιγο λιγοτερο και το αλλο πολυ λιγοτερο.Ημουν μπροστα κιολας.Marelli μαρκα φοραει το ψαχνω για εμποριου να δω ποσο βγαινουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.