Jump to content
gnikosr

Αγορά Οθόνης 2Din Από Που Με Paypal?

Recommended Posts

Καλησπέρα.θελω να αγοράσω μια οθόνη 2din με PayPal αλλά λόγο καπιταλ κοντρόλ δεν δέχονται η πιο πολλοι από ελλαδα.

Δοκίμασα από erisin αλλά μου απορρίψαμε την κάρτα.εχει κάνει κάποιος αγορά τώρα τελευταία από erisin και τον δέχτηκαν ελληνική κάρτα;

Από που άλλου μπορώ να αγοράσω και να δέχονται ελληνική προπληρωμένη κάρτα;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by gnikosr
Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και ενα μηνα δεν εφερα οθονη αλλα εφερα ενα σουτιεν πχ για το καπο φιλου,κατι φαναρια κατι μπαρομετρα ενα τεμπελη χεριου ..μια χαρα ....δουλευει κανονικα το παυπαλ με πιστωτικη συνδεμενο και με τραπεζικο λογαριαασμο.για δοκιμασε πιστωτικη καλυτερα ν ατην συνδεσεις στην παυλαλ.

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και ενα μηνα δεν εφερα οθονη αλλα εφερα ενα σουτιεν πχ για το καπο φιλου,κατι φαναρια κατι μπαρομετρα ενα τεμπελη χεριου ..μια χαρα ....δουλευει κανονικα το παυπαλ με πιστωτικη συνδεμενο και με τραπεζικο λογαριαασμο.για δοκιμασε πιστωτικη καλυτερα ν ατην συνδεσεις στην παυλαλ.

Δεν έχω πιστωτική φίλε μ

Έχω μια προπληρωμένη από Πειραιώς

Πριν κανένα μήνα ένα παραγγελία από eBay από έναν από Γερμανία και την δέχτηκαν κανονικά.

Προχθές πάλι έκανα παραγγελία ένα κινητό από σιτε στην Γερμανία κ αυτό και πάλι την δέχτηκαν

Μήπως φταίει επιδει είναι από Κίνα;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by gnikosr
Link to comment
Share on other sites

Τα cc είναι ολόκληρη ιστορια με περίπλοκα συναισθήματα και πολύ κλάμα

Περισσότερα εδώ

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/page-632#entry54498779

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να κάνω παραγγελία από ένα site που δέχτηκε την κάρτα!!!

Γνωρίζει κάποιος εαν αυτές η οθόνες χρειάζονται ανταπτορα για την κεραία;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το αυτοκίνητο έχει dual-fakra και η πηγή DIN, ναι θα χρειαστείς αντάπτορα. Το δικό μου Eonon GA5153F χρειάστηκε πάντως, εκτός αν στον έχουν μέσα στο πακέτο. Συνήθως στέλνουν single-fakra οπότε το σήμα είναι ψιλοχάλια.

Edited by Candlemass
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.μου ήρθε σήμερα και τελικά εμένα έχει 2 και αυτή μου στείλανε με ένα τι κάνω;7b539e74d6e7b9321288cc348bee2ea7.jpge3c92a77f4dac9c01c345ff4186f91ed.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις έναν αντάπτορα dual-fakra, σαν κι αυτόν : http://www.ebay.co.uk/itm/361284297202

Και όσο περιμένεις να έρθει, μπορείς να συνδέσεις αυτόν που σου έστειλαν σε ένα από τα 2 βύσματα, αλλά θα έχεις σήμα από τη 1 κεραία, δλδ ψιλοχάλια λήψη.

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα παραγγείλω ένα.

Κάτι ακόμα να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.πως αλλάζω τον χρωματισμό τον πλήκτρων και πως αλλάζω την εικόνα με το σήμα τις vw όταν ανοίγει;δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις.εχει Windows δεν είναι android

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω το wallpaper εκκίνησης;

Και κάτι ακόμα όταν πάω να δω ένα βίντεο η εικόνες μου βγάζει αυτό το μνήμα warning please drive safely! Γιατί;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω το wallpaper εκκίνησης;

Και κάτι ακόμα όταν πάω να δω ένα βίντεο η εικόνες μου βγάζει αυτό το μνήμα warning please drive safely! Γιατί;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί (υποτίθεται ότι) βίντεο ή φωτογραφίες, βλέπουμε όταν είμαστε σταματημένοι και όχι εν κινήσει ....

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σταματημένος μου το βγάζει.μηπως υπάρχει κάποια ρυθμίσει γι αυτό;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σταματημένος μου το βγάζει.μηπως υπάρχει κάποια ρυθμίσει γι αυτό;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δε νομίζω, είναι μήνυμα για "προσοχή" σαν αυτό που έχουν οι κάμερες οπισθοπορείας....

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα καλωδιακι απο πισω(οχι για αυτο το μηχάνημα αλλα σε αλλο κιβεζακι άλλης εταιρείας) που παει στο χειρόφρενο, αυτο το βιδώνεις επανω στο σασι και παιζεις και σταματημένο και σε κινηση,

 

ψαξε μηπως εχει και το δικο σου

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον ανταπτορα τελικά και εχει κ ένα μπλε καλωδιακή που συνδέεται αυτό γνωρίζει κάποιος;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά, αυτό το αφήνεις στον αέρα η το χώνεις κάπου να μην κουνιέται και κάνει θόρυβο.

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά, αυτό το αφήνεις στον αέρα η το χώνεις κάπου να μην κουνιέται και κάνει θόρυβο.

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου λέω το μπλε καλωδιακή από τον ενισχυτή που εχει η fakra είσαι σίγουρος πως δεν συνδέεται;πως θα δουλέψει ο ενισχυτής σήματος;

Sent from my iPhone using Tapatalka923e6c75747743f05d17b364d08ac4b.jpg

Edited by gnikosr
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενισχυτής, ανταπτορας είναι για τις κεραίες του αυτοκινήτου, το μπλε καλώδιακι είναι η γείωση. Μπορείς να το συνδέσεις με το σασί.

Sent from VW EOS using Tapatalk

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δηλαδή δεν πάει κάπου;;μην μπω μετά πάλι στην διαδικασία να ξαναβγαλω την οθόνη

Ούτε να το μονωσο με ταινία δηλαδή το αφήνω έτσι γυμνό;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σίγουρα δηλαδή δεν πάει κάπου;;μην μπω μετά πάλι στην διαδικασία να ξαναβγαλω την οθόνη

Ούτε να το μονωσο με ταινία δηλαδή το αφήνω έτσι γυμνό;

Sent from my iPhone using Tapatalk

τωρα είδα που λες ότι το συνδέω στο σασί συγνώμη

Υπάρχει κάπου εκεί κοντά κάποιο σημείο στο σασί να το βάλω ξέρεις;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα λάθος, το μπλέ καλωδιάκι είναι για +12V τροφοδοσία από την πηγή και πρέπει να συνδεθεί σε κάποιο αντίστοιχο καλώδιο του harness της πηγής.

CB-Car-Radio-Stereo-Aerial-Antenna-Adapt

The Blue wire on the adapters need to be connected to corresponding Blue Wire on the new radio which give +12v when turned on, usually marked as "Amp Remote"

Κι εγώ τωρα το ανακάλυψα γιατί δεν υπήρχαν οδηγίες, θα το κάνω και στο δικό μου και θα ποστάρω τα αποτελέσματα, γιατί η λήψη είναι ψιλοασθενής μέχρι τώρα...

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πρόβλημα οι κινέζικες μονάδες, απλά χρησιμοποιούν DIN αντί για fakra βύσματα για τις κεραίες, και τελικά ο αντάπτορας είναι powered.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μ εγω τελικά το σύνδεσα με ένα ροζ καλώδιο που ήταν για το parking.δεν ξέρω εάν έκανα καλά η όχι αλλά όταν δοκίμασα σε έναν σταθμό που δεν έπιανε καλά μόλις το σύνδεσα εκεί έπιανε πολύ καλύτερα!

Δεν ξέρω βέβαια εάν αυτό το καλώδιο βγάζει 12v.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.