Jump to content

Recommended Posts

με λιγα λογια ,αν ξεκινησετε να κανετε να κανετε bt στα 500 αλογα τ αμαξι τησ νασιας δεν θα το χαρειται ουτε αυτεσ τισ 1-2 μερεσ που το χαιρεστε τωρα .η που θα το χαιροσασταν με ενα σετ απ στα 370 περιπου αλογα ..εκει θελω να καταληξω ..απο κει και περα αφου εχετε κεφι και μερακι με το καλο να το προχωρησετε 

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί σχολιάζουν και λένε πολλά άσχημα λόγια για το πανέμορφο αυτό πραγματικά αυτοκίνητο της queen! Αν δεν σας αρέσει το πως σκέφτεται να προχωρίσει με το συγκεκριμένο set up μπορείτε να πείτε την γνώμη σας χωρίς να υποβαθμίζεται την άποψη του άλλου. Είμαστε μια παρέα όλοι μας και το να λέμε ο ένας στον άλλο "τι μαλακία που είναι αυτό που σκέφτηκες" δεν είναι όμορφο. Μπράβο στα παιδιά που προσπαθούν σε μία πολύ δύσκολη εποχή να βελτιώσουν τα αυτοκίνητα τους όπως ΑΥΤΟΙ κρίνουν σωστό. Το γούστο άλλωστε είναι διαφορετικό στον καθένα αλλιώς θα είχαμε όλοι το ίδιο αυτοκίνητο. Είμαι καινούριο μέλος στο forum και διαβάζω πολλές διαφορετικές απόψεις για κάθε θέμα που αναρτάται αλλά είναι τοποθετιμένες φιλικά προς τον άλλο και τα παιδιά αυτά πρέπει να πω ότι ποτέ δεν είχαν επιθετική στάση ως προς κανένα πρόσωπο. Μπράβο παιδιά για το project και εύχομαι να έχετε το μεράκι πάντα να ασχολείστε με τα αυτοκίνητα εφόσον τόσο πολύ τα αγαπάτε. Και για όσους έκαναν καυστικά σχόλια για τα μελλοντικά σας σχέδια απλά κρατίστε τα στην άκρη του μυαλού σας σαν μία άλλη άποψη. Καλή συνέχεια και περιμένω να ακούσω νέα για αυτό το όμορφο αμαξάκι!!

Πάντα φιλικά!!!!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο για την δουλειά και το γούστο σου!!!!

Καλά και απροβληματιστα χιλιόμετρα να έχεις!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμη 4άδα Neova AD08R έφτασε στη πόρτα μου. Παρήγγειλα τα ίδια μιας κ είμαι υπερευχαριστημένη με αυτά. Το προηγούμενο σετ άντεξε σχεδόν 3 χρόνια κ αλλάζονται όχι λόγω χιλιομέτρων αλλά γήρατος. Είχαν ρυτιδιάσει κ άρχισαν να γλιστράνε σε κλειστές στροφές. Τιμή νέου σετ 570 στη πόρτα μου με μεταφορικά από Αγγλία. Η εδώ τιμή ξεκίναγε από 700+. Φωτό με την τοποθέτηση.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

www.d***n-tweeks.co.uk

Από εκεί είχα πάρει κ το 1ο σετ. Συνεργάσιμοι κ εξυπηρετικοί, σε 6 μέρες ήταν εδώ κ όχι παραγωγή της πλάκας, 21η βδομάδα του 16 παρακαλώ!

Edited by activious
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ ήρθαν τα καινούρια λάστιχα είπα να βγάλω ένα βιντεάκι που κάνω launch control με τα παρτάλια πριν την αλλαγή τους.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , queen said:

Μία ακόμη 4άδα Neova AD08R έφτασε στη πόρτα μου. Παρήγγειλα τα ίδια μιας κ είμαι υπερευχαριστημένη με αυτά. Το προηγούμενο σετ άντεξε σχεδόν 3 χρόνια κ αλλάζονται όχι λόγω χιλιομέτρων αλλά γήρατος. Είχαν ρυτιδιάσει κ άρχισαν να γλιστράνε σε κλειστές στροφές. Τιμή νέου σετ 570 στη πόρτα μου με μεταφορικά από Αγγλία. Η εδώ τιμή ξεκίναγε από 700+. Φωτό με την τοποθέτηση.

Διάσταση για τα 570 ευρώ ?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ καλα ειχα καιρο να μπω αλλα βλεπω συνεχεια χανω επεισοδια..λολ....να δηλωσω οτι υπαρχει Bc greddy to δικομου μιας και αλλαζω οταν γυρισω και υπαρχει και και υβριδιο τουρμπινα...με 460 που ειχε βγαλει σε μενα για ν αμην αναφερω για την γτχ3071 που θα βγει και αυτη απτο δικο μου..επιλογες εχουμε...απο εκει και περα..στο συνεργειο που ειμαι εγω εχουμε του στεφανου 4χ4  1.4 κυββικα στα 450 αλογα..++++με undercover σεταπ....τι λεμε τωρα...τα βτ ειναι εδω στα 1.4 και απλα δεν το ξερουμε....το βτ ειναι νορμαλ πλεον...το περιεργο ειναι να το χεις και quattro...λολ

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετήθηκαν λοιπόν τα λάστιχα

yokohama_advan_neova_ad08r_1_zpsmyttxd0t

yokohama_advan_neova_ad08r_2_zps9zxhyyie

yokohama_advan_neova_ad08r_rear2_zps4imw

Η κατάσταση των παλιών

yokohama_advan_neova_ad08r_partalia_zps0

Υπομονή λοιπόν τώρα μιας κ ξεκίνησε η ενοχλητική διαδικασία του στρωσίματος kAWI91L.gif

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ξεραμένα κ γλιστράγανε, ειδικά σε κλειστές στροφές, οπότε στην 1η στροφή στην πίστα θα έπεφτα στα λάστιχα! χαχα

Συν τοις άλλοις τα πέτυχα σε φοβερή τιμή η οποία είναι με έκπτωση κ κανείς δεν ξέρει πόσο θα κρατήσει. Η τιμή από το εξωτερικό χωρίς έκπτωση ήταν γύρω στα 700 (Ελλάδα πάνω από 700)  χωρίς τα μεταφορικά, οπότε να τα κράταγα πες άλλους 2 μήνες κ να τα πλήρωνα 200 ευρώ σχεδόν πάνω δεν άξιζε!

Ακόμα κ στο βίντεο που κάνω launch control, το αμάξι φεύγει αρκετά χειρότερα από πιο παλιά που δεν είχαν ξεραθεί (θα επανέλθω με καινούριο αφού πατήσουν καλά τα τωρινά). Μη κοιτάς που δεν σπινάρει ιδιαίτερα, αυτό είναι λόγω σωστού ξεκινήματος κ όχι ελαστικών.

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2016 at 11:21 ΜΜ, queen said:

Ναι όπως είναι δεν αντέχει με τίποτα. Δύο είναι τα τινά είτε θα βάλω δισκάκια κ πρόγραμμα στο υπάρχων είτε θα το πουλήσω κ θα βάλω το 6άρι που έμαθα πως μπαίνει. Το 6άρι dsg δεν χρειάζεται δισκάκια για την ροπή που θα έχω.

 πολύ όμορφο, να το χαίρεσαι παντα υγεία και προσοχή στο δρόμο και στα όρια ταχύτητας.

Πραγματι, το σασμαν σου δεν αντεχει παραπάνω, είναι ήδη αρκετα πιεσμένο. Εφόσον μπορει να μπει το dsg6 με οικονομικό τρόπο και να είναι απόλυτα λειτουργικό, καλύτερα. Αν και κατα τη γνωμη μου, άστο όπως είναι, δεν αξίζει παραπάνω, είναι τέλειο έτσι.

Εφόσον έχεις βαρεθεί το γκάζι του ,το πολύ πολύ το ανταλλάσεις με καποιο 2.0TFSI, αργότερα, αν και δε βλεπω το λόγο, μια χαρά παει και έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει ήδη 2λιτρο οπότε δεν έχει νόημα η συγκεκριμένη ανταλλαγή.

Η αλήθεια είναι πως έχει μείνει λίγο πίσω το συγκεκριμένο θέμα μιας κ έχουν προκύψει κάποια πιο σημαντικά κ εκτός αυτού υπάρχουν κ άλλες σκέψεις στο τραπέζι που συζητάμε, μόλις αποφασίσουμε θα ενημερώσω το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

αμα  ήμουν στη θεση σου και είχα οικονομική δυνατότητα θα τα δινα όλα και θα παιρνα TT 2.5 RS, το πεντακύλινδρο. Προγραμμα - εξατμιση 500 άλογα και ξενοιάζεις απο το θεμα αμάξι. Κλειστό μοτερ αντεχει μέχρι 600 άλογα, ενω με λελογισμένη χρήση ίσως αντέχει και παραπάνω. Ισως το καλύτερο μοτερ που έχει βγαλει το group VAG τα τελευταία 20 χρόνια.

 

για τη μεταδοση δε το συζητάω, αντέχει ανετα παραπάνω απο όσα άλογα αντεχει το κλειστό μοτερ.

Edited by turbomaniac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλά κ στο βρεγμένο, έχω πέσει κ σε ψιλόβροχο κ σε πολύ δυνατή βροχή κ ήταν πολύ καλά. Στα λιμνάζοντα θέλει πιο πολύ προσοχή όπως κάθε λάστιχο αυτού του επιπέδου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.