Jump to content
Passatoukos

Δερματινο Σαλονι

Recommended Posts

Έχω κάτσει ήδη 4 χρόνια με ύφασμα,και εχει αρχίσει και μου την δίνει.

 

Θέλω να βάλω δερματινο σαλονι,κατα κύριο λόγω μαυρο,άσχετα που ειδα σε Passat καφέ κλειστό και αρρώστησα.

 

Έλεγα για μεταχειρισμένο στην αρχή,αλλά ενα που βρήκα σε μέτρια κατάσταση,ζητουσε 800 ευρώ.

 

Έλεγα να έφτιαχνα το δικο μου,τα 2 μπροστινά καθισματα με δέρμα,και τα πίσω με δερματίνη,μιας και σπάνια κάθεται καποιος.

 

Έχει κάποιος καποιον να προτείνει,πάντα με καλή ποιότητα/κόστος?

 

Γνωρίζει κάποιος,αν με την αλλαγή του υλικού,μπορεί να γίνει λιγο πιο πολύ Bucket?

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι ξέρεις ότι παίρνει φωτιά ο κ@@@@ με την ζέστη.....  Έχουμε ένα  asrta g με δέρματα και το καλοκαίρι μετανιώνεις την ώρα και την στιγμή που μπαίνεις μέσα....  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το δικό μου χαίρομαι που έχει δέρμα.. Άλλη αίσθηση. Το καλοκαίρι δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. Βάζω Clima. Το χειμώνα αναβω τα θερμενομενα για λίγο και είναι οκ. Όσο για την τιμή σε passat 2007 και μετά δερμάτινα ηλεκτρικά μτχ Θεσσαλονίκη στον Μπέτο κοστίζουν 500-600€

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.

Τα δερματίνα ειναι κυριλέ φάση,καμια σχέση με το ύφασμα.

Το καλοκαίρι οντως υπάρχει θέμα,αλλα δεν με αφορά πολυ μιας και έχω κλειστο γκαράζ πρώτον,και δεύτερον,το Clima στο αμάξι λειτουργεί υπερωριες.

 

Μου έκατσε μια φάση σήμερα με Καφε δέρματα ηλεκτρικά,μένει να δώσει το Ok ο ηλεκτρολόγος οτι μπορεί να τα κάνει να δουλέψουν,και οτι μπορούν να φτιαχτούν απο θέμα βάσεων.

 

Αν ναί,ετοιμάζεται Project για εσωτερικό που πιστέυω θα είναι τέλειο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το δερματινο αλλαζει ολο το αμαξι μεσα!

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το δερματινο αλλαζει ολο το αμαξι μεσα!

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

 

Iσχύει νικο,πάρε λιγο απο το τι εχω παθει χριστουγεννιατικα.

 

XAGA203.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις το μέσα ύφασμα και το έξω δέρμα όπως έχει από την μάνα του...αν το κάνεις με δέρμα καλή λύση είναι μπροστά ηλιοπροστασια και τα αλλά φιμε όπως έχω εγώ κανένα πρόβλημα το καλοκαίρι....

Link to comment
Share on other sites

Το χρωμα μια χαρα ειναι, η ουσια ειναι οτι αυτα που εχουν μπεζ καθησματα, εχουν και αλλες λεπτομερειες, μπεζ ταπετσαριες, μπεζ πλαστικα, κτλ, για να τεροιαζουν, αυτα τα μπεζ καθησματα αν μπουνε σε ενα που εχει μαυρα ή γκρι χρωματα μεσα, θα γινει σαν το ντατσουν του παππου μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα δικά μου..)

Μαζι με ταπετσαρίες μπρος πίσω.

Αλλαξε όλο το εσωτερικό!! Πολύ ευχαριστημενος και πολύ καλύτερο κράτημα λόγω δέρματος.

59afa61c232a58e057f51f4ae1d69382.jpg

1922456d064b34df789afccad67a54dd.jpg

2f5fd6b98ced95083bd2786051622e28.jpg

5454baede27a12c22b332beb2bdd4a49.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Chris!!!

Πολύ ωραίο το σαλονάκι σου....μεγειά!!

Σ ευχαριστώ πολύ προφέσορα!

Νομίζω εκανα καλή επιλογή!

Θα τα πούμε κι απο κοντά ! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα δικά μου..)

Μαζι με ταπετσαρίες μπρος πίσω.

Αλλαξε όλο το εσωτερικό!! Πολύ ευχαριστημενος και πολύ καλύτερο κράτημα λόγω δέρματος.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι/πού αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Όντως το δέρμα στα καθίσματα δίνει μια αίσθηση πολυτέλειας στο αυτοκίνητο, αλλά θέλουν και φροντίδα κάθε, τουλάχιστο, 4 μήνες.

 

Με κάποιο Leather Cleaner και Leather Conditioner.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά είναι το δέρμα κατά την γνώμη μου μισό δέρμα μισό αλκαντάρα ούτε να καίγεσαι ούτε να παγώνεις άλλη αίσθηση και γενικά άλλο εσωτερικό με το δέρμα πιο κυριλέ... το θέμα είναι ότι είναι πολύ ακριβό :( δεν μπόρεσες να βρεις κάτι σε μεταχειρισμένο ??? όπως και να έχει αξίζει μια τέτοια αλλαγή στο αμάξι... αν πας στην λύση να ντύσεις το δικό σου μπορείς να το κάνεις όπως ακριβός το θέλεις και σε δέρμα και σε δερματίνη και όσο μπακετ θέλεις εσύ σε ότι χρώμα γουστάρεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαξω τα δικα μου φιλε.

Θα ετοιμασω δυνατο εσωτερικο,οπως αρμοζει στο μωρο μου.

Σε κανα 2 μηνο θα ξεκινησω,να τελειωσω με μοτερ και ξεκιναω.

Link to comment
Share on other sites

Δωστο και παρε ενα ετοιμο, εισαι ετοιμος να ριξεις 5-6χιλιαρικα και να εχεις ενα αμαξι που θα τρεχεις συνεχεια απο μαστορα σε μαστορα και θα τριζουν τα παντα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τριζει τιποτα μεσα στην καμπινα.

Δεν θα ξεπερασω τα 3.500€.

Απο μαστορα σε μαστορα δυσκολα,η δουλεια που θα γινει θα ειναι εργοστασιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τριζει τιποτα μεσα στην καμπινα.

Δεν θα ξεπερασω τα 3.500€.

Απο μαστορα σε μαστορα δυσκολα,η δουλεια που θα γινει θα ειναι εργοστασιο.

 

Ξες τι μου θυμιζει αυτο???

 

Αυτο...

 

https://www.facebook.com/fbpowermag/videos/1079068662145811/

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα

Το ειδα και εκλαψα.

Δεν ειναι ομως ετσι,εχω αρκετες Ακρες,φιλους,για να φτιαξω αυτο που θελω 260-300hp σε νορμαλ επιπεδα.

Ηδη εχω παρει τα περισσοτερα.

Σημερα εβαλα και καινουργια τετραδα λαστιχα,και ειμαστε ετοιμοι για τα αλογα.

Ουτως η αλλως,δεν εχω απαιτησεις οπως σφυρια,η τρελα αλογα.

Κυριως οσο ακομα ειναι καθημερινο αμαξι,αν καταφερω να παρω ενα κουβα για εδω μεσα,τοτε θα πεσει χρημα για να φτασουν τα αλογα στο θεο.

Αλλωστε σαν καροτσα,δεν εχει να ζηλεψει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να σου φτασουν τα 3.5k. Καλο κουριαγιο, και ανοιξε και κανα θεμα οταν ξεκινησεις να δουμε την εξελιξη της μετατροπης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα ανοιξω θεμα,και μακαρι να γινει τοσο μεγαλο οσο του χιονουλη.

Προστοπαρον πηρα τιμη απο ρελλά για μπροστινα δερματινα,και πισω δερματινη,στα 800€...

Με λιγα λογια εχω καταλαβει οτι για μα φτιαξω ενα εσωτερικο που να μπαινω μεσα και να μην θελω να φυγω,με οθονη,δερματα,μερικα κομματια αλκανταρα,θελω 1.500€-1700€.

Απο μερα σε μερα το αφηνω για την μετατροπη μοτερ,παω προφυλακτηρες ζαντες και βαψιμο,και η επομενη κινηση ειναι το εσωτερικο...

Link to comment
Share on other sites

Ειπα οτι θα ααχοληθω με το μεσα μετα την μετατροπη...ποσο να αντεξω?

 

Δερματινο σαλονι μαυρο λοιπον,το περιποιηθηκα και εγινε μπομπα.

Εχω στειλει και τα πλαινια για να γινουν δερμα,αγορασα και την κονσολα την κεντρικη με τον τεμπελη του facelift και απο μεσα ερχεται η οθονη για να δεσει.

 

 

IMG_20160217_162638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.