Jump to content
logo vag

Golf Iv Mετατροπή

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,καλη χρονια ευχομαι!εχω ενα Golf iv 1600 και μου εκαψε την μηχανμη,οι τιμες που κοιταξα για την ιδια μηχανη ειναι γυρω στα 700 με 800,και σκεφτομαι να βαλω μια και καλη την 20vt γτ ουτως η αλλως το μπροστινο μου συστημα θελει αλλαγη και οι τιμες για την 20vt δεν εχουν και τεραστια διαφορα με την 1600,θελω συμβουλες αν ειναι δυνατο και ποσο θα μου φτασει μια τετοια μετατροπη!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα καλη χρονια φιλε ...μη κανεις τιποτα βαλε μια 1.6 κ τελειωνεις..μην ξανοιγεσαι σε 1.8τ απλα γιατι θα φας τα λεφτα σου στη μετατροπη.επειδη το εκανα εγω πριν χρονια μου εφυγε ενα πακετο χρηματων αρκετο..εκτος κ αν σου περισσευουν κ θελεις να τα χασεις.ναι θα εχεις δυναμη ναι θα το γουσταρεις ναι σε ολα, Αλλα θελεις μαστορα με αρχιδια για να μη τρεχεις μετα αν γινει η οποιοδηποτε μαλακια.τωρα θελεις κομπλε συστημα μπροστινο κινητηρας με καλωδιωσεις εγκεφαλου ψυγεια και  σασμαν της ιδιας μηχανης ,ξεκλειδωμα εγκεφαλου για το immobiliser για να μη αλλαζεις κλειδια,προγραμματισμο του καντραν να συμβαδιζει με το νεο εγκεφαλο  .μετα θελεις φρενα μπροστινα αλλα με ακρα απο gti , μετα θελεις αμορτισερ με ελατηρια .εξατμιση  απο εμπρος μεχρι πισω αλλη με μεταλλικο καταλυτη ,αν θες μεγαλυτερη ιπποδυναμη θελεις εναν καλο προγραμματιστη ,θελεις αλλαγη συμπλεκτη κ ολα τα παρελκομενα της μηχανης που θα βαλεις κ μερικες λεπτομερειες που θα χρειαστεις στη διαρκεια της μετατροπης αυτης ..ενω μενοντας στη ιδια μηχανη 1.6 δεν αλλαζεις τοσα.....

Τωρα σε ρωταω θελεις ακομη να επενδυσεις τα λεφτα για 1.8τ.?δεν αξιζει φιλε.με τα χρηματα που θα ριξεις δεν κανεις αυτο που εχεις κ παιρνεις ενα ετοιμο 1.8τ.ας πουμε το δικο μου που εχω κ εριξα αρκετα λεφτα μεσα κ εξω το πουλαω κ δεν πουλιεται κ το δινω κ σχεδον τζαμπα...δικη  σου η αποφαση,σκεψου κ αν εχεις καμια απορια στειλε μου π.μ καλη χρονια!

Edited by πανος-1.8τ.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.