Jump to content
GTREDI

Golf 4 Gti - Φθορά Πλαστικών Και Τριγμοί (Αντικατάσταση)

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!!!

 

καλη χρονια με υγεια!!

 

Κατ"αρχην εχω ενα golf gti auq 8 του 03 και εχω θεματα με τα πλαστικα στο εσωτερικο του κολλανε απιστευτα σαν να τσιχλονουν και βγαζουνε μαυριλες τι να σας πω δεν μπορω να το περιγραψω διαφορετικα δηλαδη φαινονται γραντζουνισμενα  αλλα με το νυχι καθαριζουν και βγαζουνε μαυριλα αφηστε που τριζουν τρελα

 

στο ντουλαπακι

ολο το πλαστικο του χειροφρενου

εκει που ειναι το τασακι  και ο λεβιες το πλαστικο γυρο γυρο ειναι σαν διχρωμο

τα πλαστικα στα πλαγια που ακουμπαει το δεξι ποδι του οδηγου και το αριστερο του συνοδηγου στο καθετο της κεντρικης κονσολας!!!

 

Ολα τα παραπανω που αναφαιρω και συν αλλα οπως τα πλαστικα στα κουμπια των παραθυρων κολλανε και τριζουν εχω τρελαθει να τα παω ενα ενα απο  αντιπροσωπια 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε εχω το ιδιο αμαξι καλη χρονια !

μην ασχολεισαι με τα πλαστικα καθολου γιατι λογω καλων δρομων κ αν φορας σκληρη αναρτηση οπως εγω το προβλημα δεν διορθωνεται ...λογω οτι το αμαξι παλιωνει κ οτι τα πλαστικα με το καιρο φθειρονται λογω οτι ειναι μαλακα.εμενα ολο το ταμπλο τριζει το καπακι του αεροσακου στου συνοδηγου κουνιεται κ τα πλαστικα στις πορτες αλλαξαν  χρωμα ξεθωριαζουν αν το χεις κ εξω πιο πολυ λογω ηλιου,το μονο που μπορεις κατα διαστηματα ριχνε σπρει γυαλιστικου οταν το καθαριζεις μεσα η κ σπρευ σιλικονης στα πλαστικα να μη τριζουν τοσο πολυ, λαμαρινας φιλος μου το ειπε.αλλα το σπρευ γυαλιστικου κ προστατευει τα  πλαστικα κ τα θρεφει ...
!αλλη λυση δεν υπαρχει μην πας καν στη αντιπροσωπεια μονο λεφτα θα σου παρουν κ δεν 8α σουν κανουν τπτ ιδιαιτερο!

δηλαδη ειναι φθορες φυσιολογικες και καλων υλικων που εχει το αμαξι//vw sucks!

Edited by πανος-1.8τ.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου εχει το τριαρι του 96 μοντελο τα πλαστικα του ειναι καινουυυρια...

Απο αντιπροσωπια ελεγα για καινουρια αναλογα με το ποσον και την τσεπη μου για κομματι κομματι! γιατι φιλε μου Πανο  εχω σκοπο να το κρατησω καιρο ακομα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα.έχω κ γω ένα golfaki 4αρι και έχω το ίδιο θέμα,απλά εγώ καμία φορά τα τριβω με το δακτυλο να φύγει η επιστρωση από πάνω και να μείνει το καθαρο πλαστικό από κάτω και ξεμπερδευω ενα ένα με τα μέρη που κολλάνε.Επισης στα χερούλια,γύρω από το λεβιε, το συρτάρι από το τασάκι στην ποτηροθηκη και σε κάποια αλλά σημεία έχει αλουμινένια αυτοκόλλητα αν θέλεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ebay παιδια.

Πηρα ολο το σετ χερουλιαα για ολες τις πορτες με 27 ευρω αν δεν θυμαμαι καλα καιι δωρεαν μεταφορικα.

Βαλτε golf mk4 interior και θα βρειτε πολυ πραγμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως φιλε μου Passatoukos διαφωτιστικος πολυ πραμα να ρωτησω ομως κατι?Αυτα ειναι original γιατι δεν το εχω πολυ με τα αγγλικα 

Link to comment
Share on other sites

original δεν ειναι αλλα ειναι καλης ποιοτητας.εγω θα σου λεγα να τα λυσεις ολα αυτα,να τα καθαρισεις καλα ναι τα ενυδατωσεις με ενα καλο προιον και να τα ξαναδεσεις πολυ πολυ προσεκτικα και καλα.αν δεις οτι σε καποια σημεια υπαρχει επαφη αρα υπαρχει τρυξιμο βαλε κατι μονωτικο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειναι γνήσια,πάντως ολα τα πλάστικα αναγράφουν τον κωδικο του ανταλλακτικού της μαμα Volkswagen σε αναγλυφο και ανεφεροντας ομως vw shanghai.

 

Απο ποιότητα ειναι ΑΡΙΣΤΑ και εξωτερικά και λειτουργικα.

 

11008877_961220717221354_1269546377_n.jp11006209_961219997221426_2037952810_n.jp11012237_961219567221469_128504938_n.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι το  25αρι ειναι το gti με το κοκκινο λογοτυπο

 

φιλε BILL πολυ καλο το site εχει πολυ πραμα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ενας φιλος μου ειχε το 16αρι και βρηκε αυτην τη μηχανη στην γερμανια και την εφερε και την εβαλε εδω στο τεσσαρι καπου το 2002 με 2003,πραγματικα θηριο η μηχανη και απροβληματιστη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω ενα φτωχο akl 1.6 8v αλα το δικο μου εχει γινει highline στα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.