Jump to content
stiliandreas

Golf 5/6 1.4 122ps - Υποψήφιοι αγοραστές και εντυπώσεις

Recommended Posts

Αν σου δίνουν το βιβλίο service και το ΚΤΕΟ με ημερομηνία και χλμ τι γυρισμένα χλμ μπορεί να έχει?

Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο εταιρικά αμαξια. Επειδη δεν ειναι δικα τους οι περισσοτεροι δε δινουν μία και δε τα προσέχουν καθολου.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συνδυασμό με το κτεο πιστευω πως ναι.μπορεί να είναι και leasing εταιρειας για κάποιο στέλεχος και όχι απαραίτητα για πωλητή φορτωμένο με χλμ.Γνώμη μου μια στο τοσο μπορεί να πετύχεις και τέτοιο αμάξι σε μάντρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω απο άτομα που έχουν leasing αυτοκίνητα ... Εννοείται πως δεν κάνουν σωστά και στην ωρα τους service . Πάντως ειδα στο book service έχει ανα 20 με 25000 χιλιόμετρα και ποιος ξέρει τι είδους σερβις .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Τελικα δεν το αγορασα γιατι το εψαξα και ηταν rent car. ψαχνω να βρω καποιον ιδιώτη. μεχρι ποσα λεφτα λετε ειναι καλα να το βρω το συκεγκριμενο? απλα θελω κατα προτιμηση την highline εκδοση και οχι με πανω απο 80000 χιλιομετρα.

Σχετικα με την highline Που ψαχνεις αυτο που χες βαλει στην αρχη του θεματος δεν ειναι Highline αν λεμε το ιδιο (απο γνωστο site μεταχειρισμενων με κωδικο 7328194)...

Edited by Nikos_
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια για  tsi μιλαμε το οποιο αν δεν το προσέξεις ( αν δεν περιμένεις λιγο να ζεσταθει πριν το πατησεις ή να κρυωσει η τουρμπινα πριν το σβήσεις ή να πατας αποτομα σανιδα το γκαζι κτλ κτλ)θα σου βγαλει προβληματα. Ειναι  λογικο το αμαξι να το οδηγουν πολλοι οδηγοι και να ειναι σε καλη κατασταση? Ή και ενας να το έχει και να μην του ανήκει δεν θα το ειχε σκισει ? Εδω και απο ιδιωτη να παρεις τον κοιτας και τον ξανακοιτας να τον 'κοψεις' τι τυπος ειναι και αν  προσεχε το αυτοκινητο ή το ειχε για κοντρες.... Τελοσπαντων ειπαμε το μεταχειρισμένο ειναι λαχειο αλλα φιλε ειδικα απο μαντρα και μαλιστα rent car αστο μην το συζητας καθολου  ειτε ειναι πραγματικα τα χιλιομετρα ειτε οχι....

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την highline Που ψαχνεις αυτο που χες βαλει στην αρχη του θεματος δεν ειναι Highline αν λεμε το ιδιο (απο γνωστο site μεταχειρισμενων με κωδικο 7328194)...

Φίλε δεν θυμάμαι κωδικό αγγελίας γιατι την έχει σβήσει τώρα . Απο τον Μπήτρο ηταν . Δεν ξέρω μπορεί να το πήρε κάποιος . Τώρα κοίταξα δεν υπάρχει .

Βρε παιδια για tsi μιλαμε το οποιο αν δεν το προσέξεις ( αν δεν περιμένεις λιγο να ζεσταθει πριν το πατησεις ή να κρυωσει η τουρμπινα πριν το σβήσεις ή να πατας αποτομα σανιδα το γκαζι κτλ κτλ)θα σου βγαλει προβληματα. Ειναι λογικο το αμαξι να το οδηγουν πολλοι οδηγοι και να ειναι σε καλη κατασταση? Ή και ενας να το έχει και να μην του ανήκει δεν θα το ειχε σκισει ? Εδω και απο ιδιωτη να παρεις τον κοιτας και τον ξανακοιτας να τον 'κοψεις' τι τυπος ειναι και αν προσεχε το αυτοκινητο ή το ειχε για κοντρες.... Τελοσπαντων ειπαμε το μεταχειρισμένο ειναι λαχειο αλλα φιλε ειδικα απο μαντρα και μαλιστα rent car αστο μην το συζητας καθολου ειτε ειναι πραγματικα τα χιλιομετρα ειτε οχι....

Έχεις δίκιο φίλε αλλα μακάρι να είχαμε όλη την δυνατότητα να αγοράσουμε καινούριο και μα το έχουμε στην πένα αυτή που αγαπάμε γκολφ . Edited by stiliandreas
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε αλλα μακάρι να είχαμε όλη την δυνατότητα να αγοράσουμε καινούριο και μα το έχουμε στην πένα αυτή που αγαπάμε γκολφ .

Δεν το λεω για να παρεις καινουριο απλα επειδη εχω παρει στην οικογενεια και μεταχειρισμενο και εψαχνα πολυ καιρο διαπιστωσα οτι για να βρεις κατι καλο και να μην το τρεχεις μετα στα συνεργεια, μακρια απο μαντρες και μονο απο ιδιωτη και παλι μετα απο τρελο εξωχυνιστικο έλεγχο. Απλα θέλει πολυ πολυ υπομονη και τρεξιμο....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεω για να παρεις καινουριο απλα επειδη εχω παρει στην οικογενεια και μεταχειρισμενο και εψαχνα πολυ καιρο διαπιστωσα οτι για να βρεις κατι καλο και να μην το τρεχεις μετα στα συνεργεια, μακρια απο μαντρες και μονο απο ιδιωτη και παλι μετα απο τρελο εξωχυνιστικο έλεγχο. Απλα θέλει πολυ πολυ υπομονη και τρεξιμο....

Δεν το λεω για να παρεις καινουριο απλα επειδη εχω παρει στην οικογενεια και μεταχειρισμενο και εψαχνα πολυ καιρο διαπιστωσα οτι για να βρεις κατι καλο και να μην το τρεχεις μετα στα συνεργεια, μακρια απο μαντρες και μονο απο ιδιωτη και παλι μετα απο τρελο εξωχυνιστικο έλεγχο. Απλα θέλει πολυ πολυ υπομονη και τρεξιμο....

Ναι εννοείται πως θα παω σε μηχανικό και φαναρτζή. Έχεις καμία άποψη για την εταιρία spotmechanic που κάνουν εξονυχιστικό έλεγχο λένε .

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται πως θα παω σε μηχανικό και φαναρτζή. Έχεις καμία άποψη για την εταιρία spotmechanic που κάνουν εξονυχιστικό έλεγχο λένε .

Οχι δεν εχω αποψη, δεν την γνωριζω την εταιρια διοτι ειμαι απο επαρχια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται πως θα παω σε μηχανικό και φαναρτζή. Έχεις καμία άποψη για την εταιρία spotmechanic που κάνουν εξονυχιστικό έλεγχο λένε .

Αυτήν θα σου πρότεινα! Απόσο την έχω παρακολουθήσει, από τεχνικούς ελέγχους συμβουλές κλπ ( γιατί έχει μηχανικούς μόνο Αθηνα ακόμη) φαίνεται καλή και ανεξάρτητη. Και νομίζω ότι το στοιχεία που θα μας ενδιέφεραν στην αγορά μεταχειρισμένου θα ήταν

1ον) Τωρινή κατάσταση του αυτοκινήτου και

2ον) Το ιστορικό του

Νομίζω ότι εκτός από τον έλεγχο 100 σημείων που κάνουν μεσα σε μία ώρα , μπορούν να τσεκάρουν και το ιστορικό του οχήματος, με τον αριθμό πλαισίου

Αν θυμάμαι καλά επειδή χαζεύω συχνά πυκνά κάποια φύλλα ελέγχου που βγάζουν, νομίζω 40€ είναι ο έλεγχος για 1 αυτοκίνητο και 100€ για 3 αλλά μπορείς να το δεις και στο site τους...

Και μόνο ότι αρκετοί μαντράδες τους έχουν διώξει και δεν τους έχουν αφήσει να ελέγξουν κάποια αυτοκίνητα ίσως λέει κάτι...  ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν 2 μηνες golf 6 122 του 2010 ειχα βρει 3 με 4 που μου αρεσαν καλουσα την spotmechanic για να τα ελεγξει ...ενας μαντρας δεν δεχτηκε ελεγχο από την spotmechanic...τελικα κατεληξα σε αυτό που μου το εβγαλε ΄΄πρασινο΄΄ κατά τον ελεγχο και ως τωρα όλα καλα ...κανουν εξονυχιστικο ελεγχο ευγενικοι και προθυμοι να σου εξηγησουν διαφορες αποριες ...τους συνιστω :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.