Jump to content
Guest

Διαδρομος Γυμναστικης

Recommended Posts

σκεφτομαι να αγορασω διαδρομο γυμναστικης μηπως και αρχισω τη γυμναστικη γιατι μαλλον εχω ξεφυγει τα τελευταια χρονια

θελω γνωμες και εμπειριες απ οσους εχουν η χρησιμοποιουν τετοιο μηχανημα η εχουν γνωσεις απ το αντικειμενο

ποια μαρκα θεωρητε και ειναι καλη, αξιοπιστη με καλο σερβις

τα χρηματα που θελω να δωσω, κοντα στο 1000ρικο

 

μην πειτε για γυμναστηριο, ουτε για γυμναστικη εξω, δε με βολευει για διαφορους λογους

Link to comment
Share on other sites

 επειδη το χα ψαξει και για μενα θα σου πω το εξης .τον διαδρομο θα το παρεις οσο ποιο πλατυς γινεται και με μεγαλυτερο ανοιγμα.αυτα παιζουν τρελο ρολο στο να μην σε κουρασει με την παροδο των ημερων...γιατι εχει να κανει με το δρασκελισμο.αρα θελουμε χωρο..50 ποντοι για πλατος μινιμουμ...απο εκει και μετα πρεπει να ειναι με αντικραδασμικο ταπητα...ιδιως αμα εχεις χτυπησει κιολας στα γονατα ποιο παλια μετραει πολυ...μετα κοιταζουμε να εχει πολλα προγραμματα και να περνει κλιση, να εχει δυνατοτητα κλισης,επισης να εχει αισθητηρες για καρδιακους παλμους και τελος το μοτερ να ειναι πανω απο 2.5 ιπποι για να μην ζεσταινεται ευκολα και αμα εχει και κολερακι ακομη καλυτερα .......δυστηχως δεν ξερω αν θα σε καλυψει το 1000 σε αυτα που λεω ως μινιμουμ προδιαγραφες,μπορει να πας ισως  και 1300 πχ.δες στο εξωτερικοhttp://www.livelongerrunning.com/

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

πλεον δεν θυμαμαι βρε φιλε,,,,αλλα κανε το εξης,,,βρε τα review μεσω του λινκ πχ που σου δωσα η βαλε πχ τα χρηματα που θες να χαλασεις και best trendmill και ψαξε απο εξωτερικο κριτικες και ενχωριες....θα βρεις πολλα και θα σχηματισεις αποψη που πρεπει να πας διαβασμενος για να μην παρεις γουρουνι στο σακι

Link to comment
Share on other sites

Ε γι αυτο ρωταω και γω. Για να μην παω αδιαβαστος

Πατησα στο λινκ που μου εδωσες αλλα τα μοντέλα που βγάζει δεν τα βρηκα εδω στην Ελλάδα

Θα κανω καμια γυρα στην αγορα να δω τι παίζει, και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αγοράσαμε από τα X-Treme Strores ένα αμερικάνικο διάδρομο με μεγάλο μήκος και πλάτος όπως ανέφερε και ο quicksilver παραπάνω. Πρέπει να κοιτάξεις τα κιλά που αντέχει, οπότε από τα δικά σου πρέπει να προσθέσεις και 10 ακόμα για να είναι το μοτέρ άνετο. 

Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο πως θα πληρώσεις, εμείς που τον πληρώσαμε με μετρητά μας έκανε πολύ γενναία έκπτωση και ανεβήκαμε κατηγορία μοντέλου.

Καλό ψάξιμο και να ξέρεις έχει άπειρες λύσεις και πολύ μεγάλη προσοχή στο αντικραδασμικό αν δε θες να πάρεις τα γόνατα σου στα χέρια!!! 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και σωστο δαπεδο να χει ο διαδρομος, μια χαρα αποκτας θεματακι στα γονατα με τον καιρο. Γι αυτο και για οποιον εχει ηδη θεμα στα γονατα ο διαδρομος δε συνισταται.

Εγω που εχω χονδροπαθεια, στο τρεξιμο στο γηπεδο δεν εχω προβλημα, αλλα στο διαδρομο με πονανε.

Ο quick τα ειπε ωραια , το μονο που δε θεωρω απαραιτητο ειναι οι αισθητηρες για τους παλμους. Δεν ειναι ακριβειας αυτοι που εχουν οι διαδρομοι, αν σ ενδιαφερει να μετρας παλμους (αρα και θερμιδες) κοιτα για ενα καρδιοσυχνομετρο.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω χτυπησει το αποκλεισα το διαδρομο πχ και κοιταω για τοπ αεροβιο ελλειπτικο μηχανημα για να μην παρω και τα υπολοιπα στα χερια....για χτυπημενους απαγορευεται δια ροπαλου ο διαδρομος

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως ουτε εγω ουτε η γυναικα μου, δεν εχουμε καποιο τραυματισμο-προβλημα

 

απο μαρκες ξερουμε ποιες ειναι οι καλες;

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να ρωτησω σε 2 μαγαζια

στο ενα μου προτειναν εναν μαρκας axxon.

και στο αλλο x-fit.

 

ειναι καλοι σαν μαρκες; εγω πρωτη φορα τις ακουω

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να ρωτησω σε 2 μαγαζια

στο ενα μου προτειναν εναν μαρκας axxon.

και στο αλλο x-fit.

 

ειναι καλοι σαν μαρκες; εγω πρωτη φορα τις ακουω

 

Η X-Fit είναι των extreme stores "κατασκευή", δεν ξέρω να σου πω ποιότητα. Από αυτούς είχα αγοράσει το διαδρομο και ήταν μάρκας Weslo και σε σύγκριση με τους τότε X-Fit ήταν κλάσης ανώτερη η ποιότητα κατασκευής των Weslo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.