Jump to content
ventouza

Golf 5 Gt - Υπερβολική Κατανάλωση Λαδιού

Recommended Posts

Να κανω εγω το δικηγορο του διαβολου τωρα αν το παιδι ανοιξει μοτερ και βαλει ελατηρια καινουρια στα εμβολα τσιμουχακια καινουρια οτι αλλο χρειαστει θα εξακολουθησει να καιει λαδι το αμαξι ? να συμπληρωσω οτι το δικο μου μοτερακι 1.6 8ν εκαιγε λαδι 1λιτρο στα 5000 το ανοιγω σχετικα νωρις 100000χλμ και το κανω καινουριο μεσα και τωρα μετα απο 90000χλμ δεν ξανακαψε ουτε σταγονα 3700 βαζω 3700 βγαζω και με ολα τα στυλ οδηγησης επιθετικο ηρεμο χειμωνα καλοκαιρι με τις ζεστες δεν καει σταγονα πιστευω το καλυτερο πραγμα που θα κανει ειναι μια light επισκευη ελατηρια τσιμουχακια αν δεν εχει θεμα η τουρμπινα και το αμαξι θα ειναι κρεμα αυτα απο μενα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να κανω εγω το δικηγορο του διαβολου τωρα αν το παιδι ανοιξει μοτερ και βαλει ελατηρια καινουρια στα εμβολα τσιμουχακια καινουρια οτι αλλο χρειαστει θα εξακολουθησει να καιει λαδι το αμαξι ? να συμπληρωσω οτι το δικο μου μοτερακι 1.6 8ν εκαιγε λαδι 1λιτρο στα 5000 το ανοιγω σχετικα νωρις 100000χλμ και το κανω καινουριο μεσα και τωρα μετα απο 90000χλμ δεν ξανακαψε ουτε σταγονα 3700 βαζω 3700 βγαζω και με ολα τα στυλ οδηγησης επιθετικο ηρεμο χειμωνα καλοκαιρι με τις ζεστες δεν καει σταγονα πιστευω το καλυτερο πραγμα που θα κανει ειναι μια light επισκευη ελατηρια τσιμουχακια αν δεν εχει θεμα η τουρμπινα και το αμαξι θα ειναι κρεμα αυτα απο μενα.

ετσι ειναι.....μαζι σου και εγω

   Aν διάβαζες λίγο πιο πάνω (πρέπει να διαβάζουμε και τα προηγούμενα ποστ)έχω γράψει ότι τόσο δικαιολογεί η εταιρία για να μην τους ζαλίζεις κάθε τόσο με το θέμα της κατανάλωσης λαδιού.

  Για το θέμα τώρα , όλοι ξέρουμε πόσοι από μας έκαναν σωστό ροντάρισμα όταν το πήραν καινούριο  και πόσοι το έσκισαν γιατί έτσι τους είπε ο κολλητός τους, δηλ ότι τώρα τα αυτοκίνητα είναι στρωμένα από το εργοστάσιο. Έτσι λοιπόν υπάρχουν αυτά που δεν καίνε τίποτα, αυτά που καίνε 100ml στα 10000,  500ml 700ml ....κλπ. ( το δικό μου είναι στο μηδέν και ξέρω γιατί)

   Ο αρχιμηχανικός λοιπόν δεν είναι *μη επιτρεπόμενη λέξη* όπως γράφτηκε αλλά υπάλληλος που ακολουθεί συγκεκριμένες κατευθύνσεις και έχουν δει πολλά τα μάτια του και γνωρίζει ακριβώς τις ανοχές του κινητήρα στην κατανάλωση λαδιού.

ενα μοτερ που καιει 1 λιτρο στα 1.000χλ μειναι για πεταμα.......

 

υγ το επιασα τι εννοεις φιλε, εχοντας διαβασει τα παρακατω και παραπανω σχολια

Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχή μου Golf GT 170 του 2006 με 46.000 km δεν έχει κάψει σταγόνα λάδι. Τα υπόλοιπα είναι π@π@ριες. Θα ήθελα να έχω μπροστά μου τον αρχιμηχανικό να του έφερνα κολάρο το αυτοκίνητο. Να του το πας πίσω και πάρε κάτι άλλο.

Edited by golf gtV
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.