Jump to content
elenii

Αναβει Το Λαμπακι Epc

Recommended Posts

καλησπερα..... εχω καποιο προβλημα με το polo moy 1.4 9n.... το αγορασα προχθες μεταχειρισμενο μοντελο 2005. το πηρα εφυγα εβαλα βενζινη στο πρωτο πρατηριο που βρηκα , ολα καλα..... μετα απο 1 χιλιομετρο αρχισε να κλωτσαει να τιναζει καπως και μου αναψε το epc το αυτοκινητο ηταν σαν να ειχα βγαλει ταχυτητα δεν πηγαινε καθολου..... εκανα στην ακρη και το εσβησα..... ξαναεβαλα εμπρος και συνεχισα η ενδειξη ειχε σβησει...... μετα απο περιπου παλι 1-2 χιλιομετρα μου ξανααναψε και παλι τα ιδια..... αυτη την φορα μου αναψε και το chek. πηρα τηλεφωνο στο καταστημα που το πηρα και μου ειπαν να το παω... το πηγα το εβαλαν στον εγκεφαλο αλλα δεν εδειξε τιποτα απο οτι μου ειπαν..... το εκαναν και βολτα και ολα καλα.... το πηρα εφυγα εκανα περιπου 50 χιλιομετρα χωρις κανενα προβλημα.... α.... αυτο που μου ειπαν ηταν ισως κρατησε κποια παλια βλεβη στον εγκεφαλο.... χθες το πρωι μου ξανα αναψε το εσβησα παλι και ολα καλα εκανα μετα γυρω στα 120 χιλιομετρα κανενα προβλημα..... τι μπορει να ειναι? help και δεν ξερω κι απο αυτοκινητα.....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βγαλεις την βενζινη που εβαλες και να φουλαρεις καλη 100σταρα.

Βρες ενα καλο συνεργειο,οχι αντιπροσωπεια,εξουσιοδοτημενο,να το εμπιστευεσαι.

Απο που εισαι?εννοω περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα σου έλεγα και γω να δοκιμασεις πρώτα με άλλη βενζίνη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..... ειμαι απο νεαπολη κοζανης. το πηρα απο κοζανη και εβαλα εκει βενζινη ......

Edited by elenii
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το πρόβλημα στην Αντιπροσωπεία το ξέρουν και το έχουν στα γνωστα θεματα με το EPC δεν εχει καμια σχεση με το καυσιμο .... Είναι γνωστο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

.... μετα απο 1 χιλιομετρο αρχισε να κλωτσαει να τιναζει καπως και μου αναψε το epc το αυτοκινητο ηταν σαν να ειχα βγαλει ταχυτητα δεν πηγαινε καθολου..... 

 

Πολλαπλασιαστές (μπουζοκαλώδια) έχει αλλάξει το αυτοκίνητο ποτέ; Τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.... υπάρχει κάποιο πρόβλημα να πάω κάπου και να μείνω αν αργήσω να το δω? να μην κινείται δηλαδή το αυτοκίνητο?  

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

καλησπέρα.... υπάρχει κάποιο πρόβλημα να πάω κάπου και να μείνω αν αργήσω να το δω? να μην κινείται δηλαδή το αυτοκίνητο?  

 

Παίζει να σε αφήσει απο κανενα πολλαπλασιαστή. Πήγαινε σε κάποιο καλό συνεργείο να στο κοιτάξουν ακόμα κι αν δεν δείχνει τίποτα το διαγνωστικό

Link to comment
Share on other sites

παιδια καθαρισα την πεταλουδα σε συνεργειο καιτο epc δεν μου ξανα αναψε.... τωρα μου αναβει το τσεκ..... ουφ αμαν πια..... το εβαλα σε εγκεφαλο και μου ειπαν εδειξε καταλυτης και μου εσβησε το τσεκ..... μετα απο ταξιδι στιν θεσσαλονικη που δεν αναψε καθολου τοτε ξανααναψε σε κοντινη διαδρομη..... πηγα παλι συνεργειο αλλα ο ηλεκτολογος μου ειπε δεν στο σβηνω τωρα πρωτα πατησε το λιγο γαι καποια χιλιομετρα ανεβασε στροφες μηπως ο προηγουμενος ιδιοκτητης δεν το εδινε στροφες και φταιει αυτο και το ξαναβαζουμε να το σβησουμε..... αν ξανα αναψει θα κοιταξουμε για τον καταλυτη...... δεν ξερω τι να κανω......

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.... πήρα ένα fabia τού 01 το έκανα σέρβις και σαν να μου κλωτσαει και να μην κρατάει ρελαντί...Υ.Γ όταν ανοίγω τον διακόπτη ανάβει το epc και ένα κίτρινο τιμόνι με θαυμαστικό όταν όμως βάλω μπροστά σβήνει... είναι οκ;;;

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2016 at 2:46 AM, DubbeR_ChRoniS said:

απο αισθητηρες λ πως παει?

Δεν γνωρίζω....αλλά έχω βάλει το odp στη Φύσσα  για το gpsγια το πρόγραμμα miles της anytime...λες να είναι αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.