Jump to content
activious

Αξιόπιστα Βενζινάδικα Στην Ελλαδα

Recommended Posts

εδω μπορειτε να γραφεται απο ποια βενζιναδικα ειστε ικανοποιημενοι και δεν ειχατε προβλημα...

 

ειτε για βενζινες ,ειτε γαι πετρελαιο ειτε για αεριο...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Vingas παναγουλη γερακας.

Tο καλυτερο αεριο εχω κανει με αυτο πανω απο 40.000χλμ.

Ζεζας εθνικης αντιστασεως.

Bp μαραθωνος γερακας.

Σε αυτα τα 3 βαζω χωρις ποτε πρροβλημα.

Αεριο στον βολο πριν τις αλυκες αριστερα στην ΕΤΕΚΑ βαζω μονο απο εκει δεν ειχα ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

στο σταυρο με πορεια προς κλεισθενους αριστερα το εκο του προεδρου των βενζινοπωλων....100 καθαρη και χωρις να κλεβει αντλια.εχω σκασει εκει με 20λιτρα μπιτονια ,εχω τσεκαρει μεσω μφα κουφατεκ τα λιτρα,και ποτε η αντλια να μου κλεψει λιτρο και ποτε να μου κανει πυρακια το αμαξι η καποιο θεμα απο βενζινα 5 μηνες τωρα παω εκει για βενζινα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η BP που είναι πριν τη γέφυρα του Σταυρού Αγ. Παρασκευής. Πολύ καλά 100άρα και δεν κλέβει.

Το καινουριο πρατηριο μετα το Σταυρο με σημα "dt".

 

Εξαιρετικη τιμη, και εβγαλα σε αυστηρα την ιδια διαδρομη που κανω καθε μερα τα τελευταια 2,5 χρονια τα ιδια + κατι ψιλα χλμ με οσα εβγαζα με SHELL VP100 βενζινη απο εργοστασιακο πρατηριο της SHELL.

 

Πραγματικα σοκαριστικο.

Link to comment
Share on other sites

Το καινουριο πρατηριο μετα το Σταυρο με σημα "dt".

Εξαιρετικη τιμη, και εβγαλα σε αυστηρα την ιδια διαδρομη που κανω καθε μερα τα τελευταια 2,5 χρονια τα ιδια + κατι ψιλα χλμ με οσα εβγαζα με SHELL VP100 βενζινη απο εργοστασιακο πρατηριο της SHELL.

Πραγματικα σοκαριστικο.

Το εχω δει και εγω.

Ειναι το επομενο πρρατηριο που θα τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

στο σταυρο με πορεια προς κλεισθενους αριστερα το εκο του προεδρου των βενζινοπωλων....100 καθαρη και χωρις να κλεβει αντλια.εχω σκασει εκει με 20λιτρα μπιτονια ,εχω τσεκαρει μεσω μφα κουφατεκ τα λιτρα,και ποτε η αντλια να μου κλεψει λιτρο και ποτε να μου κανει πυρακια το αμαξι η καποιο θεμα απο βενζινα 5 μηνες τωρα παω εκει για βενζινα

 

Αν λες του Ασμάτογλου, ναι πράγματι είναι "άλλη βενζίνη", το έχω τσεκάρει και εγώ στο παρελθόν. 

 

Τώρα όμως έχουμε και άλλο αμάξι με πετρέλαιο, εκεί τη κάνουμε ;

Απλό,  VPOwer ή AVIO Double filtered και από που ; 

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Εβαζα για χρόνια την περίφημη 100άρα της BP Τατοιου 94 στην Μεταμόρφωση η οποια απο τα capital controls και ύστερα (γιατί άραγε) έπαψε να φέρνει.

Μετά απο προτροπή μελών δοκίμασα την 100άρα της ΕΚΟ Κασταμονής 47, Ηράκλειο.

Εξαιρετική και την προτείνω άφοβα για όποιον τον βολεύει η περιοχή

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετά χρόνια βάζω στην Shell στην Αναπαυσεως στα Βριλήσσια. Πότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα... Vpower racing..

Στο βενζιναδικο επί της Μαραθωνος με το σήμα dt που αναφέρθηκε πιο πάνω έχω βάλει 3-4 φορές....μια χαρά ηταν

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε και τα καλα,επειδη παντα φοαρω αεριο και βλεπω τα χιλιομετρα,σε αυτο τo DT Στο σταυρο εχω παθει πλακα.

Εβγαλα στο πρωτο ταξιδι 55 χιλιομετρα παραπανω,και στο δευτερο 70.

Πραγματικα το υγραεριο του ειναι πολυ καλο.

Στην βενζινη δεν τον εχω δομιμασει,και επειδη ειναι αρκετα στο οριο το προγραμμα δεν με παιρνει για μλκς και βαζω παντα 100σταρα στο μεγαλο Bp γερακα μαραθωνος.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα φιατ panda του 2004 και τ αμαξακι ειχε 270,000 χλμ και ακομα παει μια χαρα! το εχει ο πατερας μου, αθανατο! καθε φορα που εβαζα βενζινη και δεν ηταν καλη τ αμαξι ετρεμε ολοκληρο οποτε μπορουσα να καταλαβω αν ενα βενζιναδικο ηταν καλο η οχι γιατι απλα δεν πηγαινε μια τ αμαξι. ποτε δεν απεκτησα προβλημα λοιπον απο ενα βενζιναδικο ΕΚΟ επανω στην πειραιως στο υψος του μοσχατου. λιγο πιο μετα απο τα ΕΝΤΟΣ στο ρευμα προς αθηνα. απ οποιο αλλο εβαζα ηθελα να κατεβω και να παω με τα ποδια... ειδικα σ ενα αλλο στο μοσχατο πηγα γι αλλαγη μπεκ...

τωρα που εχω το golfaki μου παω μονο εκει εννοειται μην παθει τιποτα στα μπεκ και τρεχω μετα... στο panda εβαζα απλη και καμια φορα 100αρα

τωρα 100αρα μονο!! μου εχει την καταναλωση στ αμαξι στα 7λ / 100 λχμ

ειναι γκολφ gt sport 1,4 με 140 αλογα

 

Edited by Kostas Tranoulis
Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακό το μοτέρ αυτό, δεν θέλει 100άρα. Βάζε 95άρα, αλλά καλή όχι τη φθηνότερη κλπ και δεν θα έχεις πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρατήριο στο οποίο βάζω συνέχεια και βενζίνη 100αρα και diesel Avio και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και τουλάχιστον 2 -3 χρόνια είναι  η ΕΚΟ στην : https://goo.gl/maps/W43Zy6uG27x  .

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2018 at 1:43 PM, nikdev said:

Εργοστασιακό το μοτέρ αυτό, δεν θέλει 100άρα. Βάζε 95άρα, αλλά καλή όχι τη φθηνότερη κλπ και δεν θα έχεις πρόβλημα.

με την 100αρα εχω και καλυτερη καυση και παει πολυ πιο ομορφα. υπαρχει κινδυνος να μου παθει τιποτα επειδη βαζω μονο 100αρα και οχι απλη;

Link to comment
Share on other sites

Το μοτέρ αυτό εργοστασιακό δουλεύει πολύ χαμηλή πίεση και οι τιμές advance εξίσου χαμηλές, δεν υπάρχει λόγος να βάζεις 100άρα, βάζε καλή 95αρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρατήριο που βάζω πολλά χρόνια τώρα. Και σε βενζίνη και πετρέλαιο.

 

Είναι το shell πηγαίνοντας στην Έδεσσα( έξω από το ριζάρι για αυτούς που ξέρουν).

Είναι εταιρικό και ίσως από τα λίγα αξιόπιστα.

 

Και ένα άλλο στην Αθήνα επίσης καλό το shell που είναι στην λεωφόρο Αθηνών (πριν τα Goodys )  . Πηγαίνοντας προς Κόρινθο.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , NIKITAS TSI said:

Εχετε ακουσει οτι απο 1/1/2019 ολες οι βενζινες θα περιχουν αιθανολη σε καποιο ποσοστο;

Ισχύει 

 

 Θα αρχίσουμε και εκεί τα καθαριστικά υγρά , όπως στου diesel.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, OMINUS said:

Ισχύει 

 

 Θα αρχίσουμε και εκεί τα καθαριστικά υγρά , όπως στου diesel.

αυτο ειναι καλυτερο η χειροτερο για τ αυτοκινητα μας;; τι σημαινει αυτη η αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas Tranoulis said:

αυτο ειναι καλυτερο η χειροτερο για τ αυτοκινητα μας;; τι σημαινει αυτη η αλλαγη;

 

Κοίτα για βενζίνη δεν ξέρω???

 

Αλλά σε πετρέλαιο που έγινε αυτή η μετάβαση δεν είναι καθόλου καλή.

 

Στο diesel μαζεύει γλίτσα. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, OMINUS said:

 

Κοίτα για βενζίνη δεν ξέρω???

 

Αλλά σε πετρέλαιο που έγινε αυτή η μετάβαση δεν είναι καθόλου καλή.

 

Στο diesel μαζεύει γλίτσα. 

ελπιζω να μην εχουμε θεματα απλα...

στο εξωτερικο ξερει κανεις αν υπαρχει σε ισχυ καποιος τετοιος νομος;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάπου κέντρο Αθήνας και προς Πατησια Αχαρνών Γαλάτσι με καθαρή βενζίνη. Εβαλα σε ένα εκο δίπλα στα practiker στο μοσχάτο σαν μουλάρι πήγαινε μετά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, carlover said:

Καλημέρα κάπου κέντρο Αθήνας και προς Πατησια Αχαρνών Γαλάτσι με καθαρή βενζίνη. Εβαλα σε ένα εκο δίπλα στα practiker στο μοσχάτο σαν μουλάρι πήγαινε μετά.

απ όσο γνωρίζω σαν γείτονας, το μοσχάτο δεν έχει practiker (δυστυχώς)

Το βενζινάδικο Έκο πάνω στην Πειραιώς δίπλα από τα ΕΝΤΟΣ στο Μοσχάτο στο ρεύμα προς Αθήνα, έχει καλή βενζίνη, βάζω μόνο από εκεί στο γκόλφ (100αρα) και απλή έβαζα στο fiat panda που είχε θέμα και αν δεν έβαζα καλή βενζίνη έκανε τρέμουλα στο ρελαντί, όπως βάζω και στο alfa romeo mito της μάνας μου απλή από εκεί

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.