Jump to content
activious

Αξιόπιστα Βενζινάδικα Στην Ελλαδα

Recommended Posts

32 λεπτά πριν , Kostas_Tr said:

απ όσο γνωρίζω σαν γείτονας, το μοσχάτο δεν έχει practiker (δυστυχώς)

Το βενζινάδικο Έκο πάνω στην Πειραιώς δίπλα από τα ΕΝΤΟΣ στο Μοσχάτο στο ρεύμα προς Αθήνα, έχει καλή βενζίνη, βάζω μόνο από εκεί στο γκόλφ (100αρα) και απλή έβαζα στο fiat panda που είχε θέμα και αν δεν έβαζα καλή βενζίνη έκανε τρέμουλα στο ρελαντί, όπως βάζω και στο alfa romeo mito της μάνας μου απλή από εκεί

 

 

ναι είναι ταύρος ρεύμα προς Πειραιά  οχι μοσχάτο σωστά . μπράβο αυτό το τρέμουλο μου έκανε. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, carlover said:

ναι είναι ταύρος ρεύμα προς Πειραιά  οχι μοσχάτο σωστά . μπράβο αυτό το τρέμουλο μου έκανε. 

δεν είναι καλή βενζίνη αυτή που έβαλες, δοκίμασε το πρατήριο που σου έγραψα εγω

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , Kostas_Tr said:

δεν είναι καλή βενζίνη αυτή που έβαλες, δοκίμασε το πρατήριο που σου έγραψα εγω

Η αλήθεια είναι οτι σαν περιοχή δεν με εξυπηρετεί και πάρα πολύ για αυτο ρώτησα για Αθηνα κέντρο και μετά προς Πατησια Γαλάτσι κλπ , έβαλα και σε μια εκο Αχαρνών μετρια σχόλια είχε google αλλά θέμα δεν μ έκανε. τώρα θα περιμένω να την φάω αυτή όλη λέω για να βάλω νεα να δω τ παίζει. Αν μου λές ομως οτι είναι τοσο καλό αυτό να φτάσω εκεί να βάλω τ να πω

Link to comment
Share on other sites

Just now, carlover said:

Η αλήθεια είναι οτι σαν περιοχή δεν με εξυπηρετεί και πάρα πολύ για αυτο ρώτησα για Αθηνα κέντρο και μετά προς Πατησια Γαλάτσι κλπ , έβαλα και σε μια εκο Αχαρνών μετρια σχόλια είχε google αλλά θέμα δεν μ έκανε. τώρα θα περιμένω να την φάω αυτή όλη λέω για να βάλω νεα να δω τ παίζει. Αν μου λές ομως οτι είναι τοσο καλό αυτό να φτάσω εκεί να βάλω τ να πω

Ε καλά δεν έχει νόημα να κάνεις "ταξίδι" για να βάλεις βενζίνη, νόμιζα ότι είναι στον δρόμο σου. Υπάρχει εφαρμογή για κινητά να ξέρεις, δωρεάν, όπου σου έχει πληροφορίες για τα βενζινάδικα, όπως ωράριο και τιμές και βαθμολογείς κιόλας. λέγεται fuelGR

Είναι χρήσιμη γιατί όταν πηγαίνω εκδρομές και θέλω να βάλω βενζίνη το συμβουλεύομαι, όπως αν είναι ανάγκη να βάλω και είμαι σε περιοχή που δεν ξέρω

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Kostas_Tr said:

Ε καλά δεν έχει νόημα να κάνεις "ταξίδι" για να βάλεις βενζίνη, νόμιζα ότι είναι στον δρόμο σου. Υπάρχει εφαρμογή για κινητά να ξέρεις, δωρεάν, όπου σου έχει πληροφορίες για τα βενζινάδικα, όπως ωράριο και τιμές και βαθμολογείς κιόλας. λέγεται fuelGR

Είναι χρήσιμη γιατί όταν πηγαίνω εκδρομές και θέλω να βάλω βενζίνη το συμβουλεύομαι, όπως αν είναι ανάγκη να βάλω και είμαι σε περιοχή που δεν ξέρω

 

Και αυτο που την πάτησα απο αυτή την εφαρμογή σε συνδυασμό με google ήταν. Για αυτο πιστεύω καλύτερα να τα λεμε σε φόρουμ μήπως και είναι σωστά κάπως . Ευχαριστώ πολύ πάντως 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 καλές επιλογεσ είναι στη λεωφ Σπατων στο Γερακα η shell και η εκο οσεσ φόρες βάζω εκει πάει σούπερ και καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αξιοπιστο(οσο μπορω να ξερω) ειναι η Shell στην Ε. Μακαριου στο Περιστερι.. Βαζω 1-2 χρόνια εκεί! 

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους και χρόνια πολλά !!!

Στο Περιστέρι επίσης πολύ αξιόπιστο βενζινάδικο είναι και μια ΒP ψηλά στη Πελασγίας στα σύνορα Νέας Ζωής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλως σας βρηκα.Σε λιγες μερες θα εχω στα χέρια μου ενα GOLF Mk7 TDI 1,6 105hp του 2014.

Διαβάζω το forum για να μπω στο κλίμα.

Θελω τα φώτα σας,μιας και βρίσκομαι σε περίεργο νομό οσο αφορα τα πρατήρια.Αν εχετε κάποιο αξιόπιστο πρατήριο στην πόλη του Ρεθύμνου,αλλιως εστω στην πόλη των Χανίων!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθε στο club , και καλοτάξιδο το νεο όχημα.

 

Για αξιόπιστα βενζινάδικα κατα την προσωπική μου άποψη,  να προτιμάς εταιρικά.

 

Θεωρητικά ολο και καποιο απο τα επώνυμα πρατήρια θα εχει πληροφορίες στα site τους  για το ποια ειναι αυτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ το εψαξα λιγο και στο ίντερνετ

Αν δεν κάνω λάθος τα Ερμής ειναι Coralenergy κατ'επακταση shell 

Και τα Καλυψώ ΕΚΟ και BP ελπίζω οτι θα είναι αξιόπιστα.Ρεθυμνο εντός πόλης δεν υπάρχει τίποτα απο τα παραπάνω,μαλλον θα γεμίζω Χανιά...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.