Jump to content
g_pavlid

Ποιό Είναι Κατά Την Γνώμη Σας Το Το Καλύτερο Και Αξιόπιστο Golf Από Την Ημέρα Παραγωγής Του;

Recommended Posts

για μενα το 4 ...!!!!!!!κ πιο αξιοπιστο σε σχεση με τα επομενα εκτος μερικων περιπτωσεων κ παρτιδων κ απο σχεδιασμο το καλυτερο κ διαχρονικο!!!!!!!!τα υπολοιπα για μενα παντα ειναι μονο φουμαρα κ πολυτελεια.απο αξιοπιστια περνουν τα επομενα μοντελα 0!δεν παρεχουν ουτε στο εκατομμυριο ιχνος αξιοπιστιας .μηχανολογικα ηλεκτρολογικα!μονο ονομα εχουν τιποτα αλλο!μιλαω για golf ετσι?ο αδερφος μου εχει passat ειναι σαφως καλυτερο σε ποιοτητα κ αξιοπιστια .δεν ξερω τι συμβαινει στα golf ισως επειδη πουλανε για αυτο κ υποφερουν απο αξιοπιστια .κ γενικα κ απο περιπτωσεις που ξερω  γενικα ειναι αναξιοπιστα αμαξια.παντα μιλαω για μενα, αλλος ισως να εχει αλλη γνωμη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το 7 δεν μπορείς να το συγκρίνεις,καθώς ειναι ελάχιστα αυτά που εχουν κανει χιλιόμετρα ωστε να φανεί η αξιοπιστία τους.

 

Τα 5ριά σαν αξιοπιστία και TSI 1.4 Αποτύχαν,τα 6ρια θα έλεγα τα πήγαν καλύτερα.

 

Σαν μοτέρ πιστέυω το Golf 4 1.8 20vt ήταν το πιο αξιοπίστο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για μένα επειδή μεγάλωσα και σε αυτό το golf mk2.Δεν έβγαλε το παραμικρό αλλά καμία σχέση με τεχνολογια,ενεργητική καμπαθητικη ασφαλεια. (Άραγε υπάρχουν τέτοια μέλη κάτοχοι?)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως την τελευταία δεκαετία τον καλύτερο συνδυασμό επιδόσεων, αξιοπιστίας και τιμής  τον είχε το πεντάρι και το εξάρι με τα 122 τόσο τα μαμά όσο και τα φτιαγμένα. Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ούτε πως είναι το γρηγορότερο ούτε και το καλύτερο. Απλά πιστεύω πλησίασε τις επιδόσεις των twin-charged και την αξιοπιστία των απλών fsi εως ένα βαθμό πάντα για να μην παρεξηγηθώ... είναι πολύ υποκειμενική η ερώτηση για τον καθένα οπως και η απάντηση φαντάζομαι... 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω golfmk3 τελευταίο μοντέλο τέλη '96 δεν είχα ποτε κάποιο πρόβλημα και δεν έχω πληρώσει κερατιάτικα λόγο αξιοπιστίας. 200.000 χλμ και συνεχίζουμε....πέρα από τα αναλώσιμα έχω αλλάξει δίσκο πλατό στις 160.000 και μια φορά θερμοστάτη.

1 φούσκα ιμιαξονιου και ένα μπαλάκι ακρομπαρου.ολα αυτά μετά τις 150.000 χλμ πλην θερμοστάτη.

Φοράω 17 ζάντες και blistain χαμηλωματος οπότε η καταπόνηση είναι διπλή.

Τεχνολογικά για την ηλικία του είναι πίσω αλλά ότι φορούσε κυριολεκτικά είναι για μια ζωή!!!

Υγ. δεν καιει λάδια ούτε ml !!!!

Στάλθηκε από το m2 note μου

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

Golf 5 tsi 140 κάτοχος εδώ και 7χρόνια χωρίς κανένα απολύτως αδικαιολόγητο πρόβλημα.

 

Golf 2  GTI μιας και έχω 2-3 γνωστούς που το έχουν στην κατοχή τους.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η καλύτερη σειρά είναι το Golf1,3,5,7.Από αυτά το καλύτερο είμαι ανάμεσα στο 5 και 7

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σου προτείνω για να είναι περισσότερο ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες μπορείς να βάλεις και poll, τις 7 γενιές ώστε να υπάρχει ψηφοφορία. :thumbsu:

Διαφορετικά θα καταλήξει να μαλώνουν 3-4 άτομα ποιος έχει το καλύτερο ή το χειρότερο μοντέλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω για να είναι περισσότερο ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες μπορείς να βάλεις και poll, τις 7 γενιές ώστε να υπάρχει ψηφοφορία. :thumbsu:

Διαφορετικά θα καταλήξει να μαλώνουν 3-4 άτομα ποιος έχει το καλύτερο ή το χειρότερο μοντέλο.

+1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ποιο αξιοπιστα ηταν και αυτα τα οποια δεν ειχαν ηλεκτρονικα πανω, δεν ειχαν τεχνολογια και ηταν πιο απλα στην κατασκευη, 1-2-3.

Τα ποιο ζημιαρικα, 5-6, καδενες, τουρμπινες, σασμαν dsg, σπαζμενα πιστονια και δεν σημαζευετε, μηχανικα κοινως πατατακια και η αξιοπιστια παει ΠΑΤΟ, 1000αρικα και πανω να φευγουν απο την τσεπη.

Ποιο τελειοποιημενο, πιστευω το 6αρι, χωρις να εχω μπει σε 7αρι, οποιος εχει 6αρι εχει το ποιο πληρεστερο golf.

Ποιο εμφανησιμο 2-4-5-6, με το 6αρι να μου αρεσει περισοτερο, σαφως ενα 4-5 με ενα χαμηλωμα και μια 18 ή 19αρα ζαντα προκαλει δεος.

Edited by dasauto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Golf MK6 TSi με τα 160  αλογα 

νομιζω ειναι και ποιο ομορφο

αλλα αυτο ειναι θεμα γουστο 

στον καθενα αρεσει αυτο που εχει 

Edited by lap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.