Jump to content
6n2

Απορια! Για Να Οδηγήσεις Ενα Gti Πρεπει Να Εισαι Πανω Απο 21 Ετων ;

Recommended Posts

Καλησπερα σας παιδια κατι εχω ακουσει για τα gti!οτι για να οδηγισεις ενα gti πρεπει να εισαι πανω απο 21 ετω!!!υσχιει κατι τετοιο?ακουσα επισεις πως αυτο γινετε απτιν vw λογο μινισεον που εκαναν πολοι για τα corrado λογο ταχιτητας και θανατου πολων ατομον.ξερει κανεις κατι?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χεχε! thnx!ξερω ακουγετε πολι χαζο γιαυτο το ρωτησα!δεν θημαμε τι αλλα ειχα ακουσει για να τα γραψω ομως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να γινει στικυ το θεμα.......

Link to comment
Share on other sites

ηρεμηστε ρε παιδια μια απορια ειχα γτ μου φανηκε κουφο αυτο που ακουσα!!!και λεω βρε λες να ειναι ετσι?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περα της πλακας, θα επρεπε ετσι να ειναι, βλεπεις καθε θερμοκεφαλο πιτσιρικα 19χρωνο πανω σε 200 φευγα αλογα...χωρις καμια εμπερια. Απο την κοκα κολα στα ουισκια γινετε???

Edited by dasauto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλάκα

Ειχα ακουσει κατι παρομοιο για το εξωτερικό, για Γερμανία συγκεκριμένα, για το χοντα ς 2000. Οταν ειχε πρωτοβγει

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειχα ακουσει, τι να πω;

Ουτε για τεστ ντραιβ δεν το δινανε καλά καλά

Ας κοροϊδεύουν και μενα τωρα οι

παντογνωστες του κλαμπ

Link to comment
Share on other sites

για test drive δεν δινουν ουτε τωρα σε ελλαδισταν!πρεπει να εισαι 21 η 23 και 2 η 1 χρονια κατοχως δηπλοματος

Link to comment
Share on other sites

Εχει και μια λογικη αυτο

Ειδικα για γρηγορα αυτοκίνητα

Μηπως αυτο που εχεις ακουσει για τα gti, ειναι γισ τεστ ντραιβ;

Link to comment
Share on other sites

μπαα οχι.αυτο που ακουσα ηταν η για να το οδηγισεις η για να το παρεις στο ονομα σου!δεν θημαμαι καθολου!παει κανας χρονος+++ που το ακουσα!απλα τωρα το σκευτομαι για ενα polaki 20vt και δεν θελω να εχω κανενα θεμα!ιδηκα σε περιπτοση στουκας-ατυχηματος-δυστυχηματος(φτου φτου φτου)

Link to comment
Share on other sites

στη γερμανια επισης απ οσο ξερω, γιατι ειμαι και ενας απο τους παντογνωστες του κλαμπ οπως λεει και ο ηλιας, δεν ειχε εισηχθει ποτε το πεζω 106 ραλι.

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμααα!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και που να παει στιν γερμανια αμαξει που που εχει σημα ενα λιονταρι να κανει οτοστοπ???

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου κάνει και η ηλικία ? ή το έχεις ή δεν το έχεις . Αν δεν το έχεις , όχι 21 αλλά και 121 να πας δεν γίνεται τίποτα.

Max Verstappen 17 ετών F1 .....πολλά άλογα όχι S2000

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το 21 από όσο ξέρω, ισχύει για μηχανές μεγάλου κυβισμού, εννοώ τα δικυκλα πάντα... Όσο για τα test drive, μόλις τελείωσα τις εξετάσεις οδήγησης, έκανα test drive 2-3 αυτοκίνητα... Όχι ηλικία, ούτε καν δίπλωμα δεν μου ζήτησαν (το οποίο βέβαια δεν είχα καλά καλά στα χέρια μου, μια κ το ελληνικό κράτος θέλει 10 εργάσιμες για να τυπώσει μια κάρτα... ) Όταν λέω μόλις, εννοώ μέσα σε μια ώρα από τη στιγμή που βγήκα από το εκπαιδευτικό αυτοκίνητο με το οποίο έδινα. Αυτό που μάλλον θα σου είπαν είναι ότι πρώτον τα ασφαλιστρα, ανάλογα με την εταιρία που επιλέγεις είναι ανεβασμένα.. Για κάποιες είναι τα 21, για άλλες τα 23 κλπ... Επίσης, το αυτοκίνητο θεωρείται τεκμήριο για την εφορία αν το έχεις στο όνομά σου, και είναι ανάλογο των κυβικών... Δεν είναι αδύνατο να έχεις GTI στα 18 σου, απλά κοστίζει αρκετά παραπάνω από το ότι αν είσαι 25 για παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ας μην υπήρχαν γονείς και για τα 2 και θα βλεπαν οι μικρότεροι τέτοιες καταστάσεις.... και για τη 1000αρα και για τα 600++.... (και μην αρχίσετε τις περιπτώσεις του γνωστού της φίλης που δούλευε και τα βγαλε όλα από την τσέπη του)
Πάντα για όλα βέβαια υπάρχει και το κομμάτι εξοικίωση και εξηγούμαι: Όταν φτάνεις πχ στα 18 και από τα 5 σου έχεις επαφή με τα αυτοκίνητα (και όταν λεω επαφή όχι να παίζεις με σιδερένιες μινιατούρες , αλλά να σε βάζει ο μπαμπάς στα πόδια του στη θέση του οδηγού τότε βεβαίως και στα 18 μπορείς να έχεις στα πόδια σου 600++ άλογα , το ίδιο ισχύει και για της μηχανές, άμα από τα 12-13 χαζοπαίζεις με παπάκια , μπορείς να διαχειριστείς τη 1000αρα στα 18 ή 24... και πάλι όμως σε πολλές περιπτώσεις η μ@ λ@ κια της ηλικίας παίζει σημαντικό παράγοντα, κακά τα ψέμματα, λίγο η αφέλεια, λίγο η επίδειξη... Γιαυτό όλα με σύνεση και στην ώρα τους
Φιλικά , Βασίλης

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο ατελιοτες ωρες ψαξημο βγικε μια ακρη!ολα οκ!δεν υπαρχει τετοιο θεμα για κανενα gti και για καμια σπορ εκδοση αλλου car!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λουκέτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.