Jump to content
Stavros7

Επιλογη Συναγερμου

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για συναγερμο σχετικα καλο με τηλεχειριστηριο.δεν με απασχολη τοσο εαν παιρνει εμπρος απο μακρυα.επισης θα με ενδιεφερε και συναγερμος με gps..τι εχετε να προτεινεται;ρωταω για 2 ειδη για να κερω περιπου τιμες

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μιά ματιά προσεκτικά στην ενότητα των συναγερμών καί αν δεν καλυφθείς τότε τα ξαναλέμε Σταύρο.

Και αυτό γιατί εχει πολυσυζητηθεί το θέμα για να μην επαναλαμβάνουμε ολα τα ιδια φίλε.

Edited by aetos
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα οτι ξεφευγει σε τιμη με το gps..για εναν απλο δηλαδη εχρωμη οθονη με ενδειξη αισθητηρα κραδασμου ανοιγμα πορτας-καπο-πορτ παγκαζ τι θα προτεινατε;κατα προτιμση clifford η viper καθως διαβασα τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

για ποιον και τι μοντελο μπαινεις στο Internet ή ρωτας σε μαγαζι που τοποθετεί συναγερμούς για να δεις τι μοντελο σε καλυπτει και τι τιμες εχουν...κάθε μοντελο της εκάστοτε μαρκας αναλογα τα λεφτα που θα διαθεσεις προσφερουν διαφορες δυνατότητες

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα στην παρεα... 

Καινουργιος εδω παλιος σε αλλο φορουμ(seat leon). 

Κατοχος πλεον ενος passat 1.4 tsi 2010 εδω και 10 μέρες. 

Να μην σας κουραζω και πολυ, το passat μου δεν εχει συναγερμο και πρεπει να του βαλω ωστε να ησυχασω(οσο γινεται). 

Οι επιλογες μου εδω στην επαρχία (Ναυπλιο)  ειναι λιγες, ο ενας ηλεκτρολογος μου λεει patrol με ε φόρου  ζωη εγγυηση με επιμονή οτι δεν θα εχω ΠΟΤΕ προβλημα και ειναι ο μονος που δεν αποσυντονιζεται με 150 ευρω τοποθετημενος, ο αλλος λεει εναν τιταν(τσιμεντα?) και δεν μπορω να βρω ακρη. 

Εχει καποιος αποψη για τους patrol? 

Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι γυρω στα 200 ευρω περιπου. 

Να παρω προσφορες απο αθηνα και να κανω εναν κοπο να ανεβω? 

Να εμπειστευτω αυτον με το patrol που ειναι χρονια στο επαγγελμα και επιμενει οτι ειναι η πιο αξιοπιστη λυση? 

Συγνωμη αν σας κουρασα. 

Link to comment
Share on other sites

Μη βαλεις τιποτα. Βαλε μια κλοπη στην ασφαλεια σου και τελος. Δηλαδη αν χτυπησει θα κατεβεις να τους δειρεις? Θυμασαι δυο αδερφια πριν χρονια που κατεβηκαν τι επαθαν?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω κανει ηδη. 

Δεν ειναι θεμα να κατεβω να τους δειρω, ειναι καποια πραγματα που μπορεις να κανεις  ωστε να τους κανεις την κλοπη δυσκολη. Αυτο το κανει ο συνεγερμος, οσο μπορει. Και επισης να μην κανει την δικη μου ζωη δυσκολη. 

Edited by Themis83
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Themis83 said:

Αυτο το εχω κανει ηδη. 

Δεν ειναι θεμα να κατεβω να τους δειρω, ειναι καποια πραγματα που μπορεις να κανεις  ωστε να τους κανεις την κλοπη δυσκολη. Αυτο το κανει ο συνεγερμος, οσο μπορει. Και επισης να μην κανει την δικη μου ζωη δυσκολη. 

Βρες την ασφαλεια της αναφλεξης και με δικη σου καλωδιωση προσθεσε αλλη μια εντος καμπινας σε μη εμφανες σημειο. Απλως την τραβας οταν ειναι να παρκαρεις για το βραδυ ας πουμε .Δεν παιρνει μπρος με τιποτα . Τωρα εχω δει και να κλεβουν αμαξια με κλαρκ αλλα ειναι τραβηγμενο ,απλα να μην σου κατσει .

Edit : διαφορετικος χρωματισμος .

Edited by O Palios
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , O Palios said:

Βρες την ασφαλεια της αναφλεξης και με δικη σου καλωδιωση προσθεσε αλλη μια εντος καμπινας σε μη εμφανες σημειο. Απλως την τραβας οταν ειναι να παρκαρεις για το βραδυ ας πουμε .Δεν παιρνει μπρος με τιποτα . Τωρα εχω δει και να κλεβουν αμαξια με κλαρκ αλλα ειναι τραβηγμενο ,απλα να μην σου κατσει .

Edit : διαφορετικος χρωματισμος .

Αυτο δεν ειναι κακη ιδεα,

Δυστηχως ομως δεν το εχω σε κατι τετοια αλλα,εχω εναν φιλο που το κατεχει το θεμα.Θα το συζητησω μαζι του και βλεπουμε.

Παντως για τον Patrol δεν εχει κανενας αποψη ε?χαχα...κορυφη.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε με τις πατέντες μόνο γιατί τα καινούργια αυτοκίνητα δεν συγχωρούν..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το1992 :unsure: είχα πάρει ένα Fiat Tempra και είχα αγοράσει εναν Patrol Line απο την αντιπροσωπία (τουλάχιστον τότε) στην Κατεχάκη.

Τον είχα τοποθετήσει μόνος μου και πραγματικά μέχρι το 2010 που το χάρισα δεν είχα κανένα πρόβλημα, κάποια στιγμή μόνο είχα αλλάξει την μπαταρία μέσα στην σειρήνα. τότε οι μπαταρίες ήταν NiCd.

Επειδή φυσικά είχα ξεβιδώσει και την εσωτερική και την εξωτερική μονάδα μου είχε κάνει εντύπωση η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, νομίζω Ιταλικος ήταν.

Φυσικά απο τότε μέχρι τώρα μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Στεφανε για  την απαντηση σου. 

Σημερα πηρα και μια προσφορα για cobra στα 200 εγκατεστημενος. 

Περιμενω και ενα τηλεφωνο απο δευτερα για μια ακομα προσφορα. 

Βλεποντας... 

Edited by Themis83
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2016 at 11:15 ΠΜ, Painter said:

Λοιπόν, το1992 :unsure: είχα πάρει ένα Fiat Tempra και είχα αγοράσει εναν Patrol Line απο την αντιπροσωπία (τουλάχιστον τότε) στην Κατεχάκη.

Τον είχα τοποθετήσει μόνος μου και πραγματικά μέχρι το 2010 που το χάρισα δεν είχα κανένα πρόβλημα, κάποια στιγμή μόνο είχα αλλάξει την μπαταρία μέσα στην σειρήνα. τότε οι μπαταρίες ήταν NiCd.

Επειδή φυσικά είχα ξεβιδώσει και την εσωτερική και την εξωτερική μονάδα μου είχε κάνει εντύπωση η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, νομίζω Ιταλικος ήταν.

Φυσικά απο τότε μέχρι τώρα μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά...

Στην Κατεχάκη είχα βάλει τον συναγερμό σε ένα Suzuki Samurai, ήταν ογκομετρικός γιατί ήταν cabrio και τότε δεν είχαν άλλες εταιρείες τέτοιο σύστημα. Πραγματικό σκυλί... 

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για συναγερμό ο οποίος μπαίνει πάνω στο Canbus θα βρεις αρκετές επιλογές. Προσωπικά οι συναγερμοί της TEC Electronics θεωρώ ότι είναι κορυφαίοι και κατόπιν κάποιος από την Directed είναι αρκετά καλο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Themis83 said:

τι εννοεις να μπαινει πανω?

δεν μπαινουν ολοι?

Πρέπει ο συναγερμός που θα διαλέξεις να είναι συμβατός με το can-bus. Λογικά, όλοι οι σύγχρονοι συναγερμοί είναι συμβατοί, αφού σχεδόν όλα τα αυτοκίνητα δουλεύουν can-bus.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να πει τη γνώμη του και για αυτόν: https://auto-motive.gr/aytokinito/ilektronika-aytokinitoy/synagermoi-autokinitou/giordon-g1-2169/ Είναι ένας πολύ basic συναγερμός αυτοκινήτου, αλλά νομίζω σε πρώτη φάση μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , UpLover said:

Αν μπορεί κάποιος να πει τη γνώμη του και για αυτόν: https://auto-motive.gr/aytokinito/ilektronika-aytokinitoy/synagermoi-autokinitou/giordon-g1-2169/ Είναι ένας πολύ basic συναγερμός αυτοκινήτου, αλλά νομίζω σε πρώτη φάση μου κάνει.

 

καταρχήν για τι αμάξι το θέλεις??? 

 

Δεύτερον θα πρέπει να είναι canbus.

για να μπορεί να λειτουργήσει σωστά.

 

 

και τρίτων αν θέλεις συναγερμό που να κάνει τα βασικά 

 

πήγαινε σε μια αντιπροσωπεία να σου βάλει εναν της Meta system στα 150€ 

 

και ξεμπερδεψε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.